360 Derece Liposuction Ankara

  360 derece liposuction Ankara; bel, bacak, kol, karın ve vücut çevresi bölgesinin toparlanmasını sağlayan, günümüzün modern bölgesel incelme yöntemlerinden biridir. Bölgesel yağlar, ideal kilosunda olan kişiler için bile problem olabilir. Özellikle oturarak çalışmak, doğumlar ve ilerleyen yaşla birlikte vücudun sıkı formu bozulabilir. 360 derece liposuction sayesinde vücudu farklı noktalardan inceltmek, böylece tam anlamıyla sıkılaşmış ve fit bir görünüm elde etmek mümkündür.

  360 derece liposuction uygulamasında genellikle lazer ya da vaser liposuction kullanılır. Bu nedenle hem kanama miktarı azdır hem de sıkılaştırıcı etkisi daha yoğundur. Yazımızın devamında 360 derece liposuction hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. 360 derece liposuction ve fiyatlarını öğrenmek için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  /

  360 Derece Liposuction Ankara Nedir?

  360 derece liposuction; vücudun birden fazla bölgesinde incelme etkisi yaratan bir işlemdir. Böylece vücudun daha şekilli görünmesini sağlar. İncelme etkisinin daha doğal ve çekici sonuçlar vermesine yardımcı olur. Kol, bacak, karın ve vücut çevresine uygulandığı için etkisi çok daha kolay fark edilir ve hastalarımızın daha tatmin edici sonuçlar almasına yardımcı olur.

  Tıpkı diğer liposakşın uygulamalarında olduğu gibi 360 derece liposakşın uygulamasında da esas amaç zayıflama değildir. Bu işlem bir bölgesel incelme uygulamasıdır. Bu nedenle aşırı kilo ve obezite probleminin tedavisinde kullanılmaz. Bunun yerine, ideal kilosunda olup, daha ince ve sıkı bir görünüm hayal eden kişilere uygulanır.

  Kimler 360 Derece Liposuction İçin Uygundur?

  360 derece liposuction uygulaması için hastalarımızın ideal kilosunda olması önemlidir. Hatta bu ideal kilonun en az 6 ay korunmuş olması tercih edilir. 360 derece liposuction Ankara;

  • İdeal kiloda olan
  • 18 yaşını geçmiş
  • Cilt elastikiyeti iyi durumda olan
  • Ameliyat ve anesteziye engel olacak, herhangi bir rahatsızlığı olmayan
  • Ameliyata kesin olarak karar veren ve gerçekçi beklentileri olan herkese yapılabilir.

  360 Derece Liposuction Ankara Nasıl Yapılır?

  360 derece liposuction uygulamasında laser ya da vaser liposuction kullanılır. Eğer laser liposuction kullanılırsa, uygulama öncesinde bölgedeki yağlar lazer enerjisi ile parçalanır. Vaser liposakşında ise yağ hücreleri ultrasonik ses dalgaları yardımı ile parçalanır. Her iki durumda da genel anestezi ile uygulama yapılır. Bu nedenle hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

  Anestezi yapıldıktan sonra karın, bacak, bel, kol ve vücudun çevresine laser ya da ultrason uygulanır. Böylece bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanması, küçülmesi sağlanır. Küçülen yağları kanüller ile aspire etmek daha kolaydır. Bu aşamadan sonra, uygulama yapılacak bölgelere 3 – 5 milimetrelik, küçük kesiler yapılır. İnce kanüller yardımı ile yağlar çıkarılır ve işlem tamamlanır.

  360 Derece Liposakşın Yaptıracak Kişilerin Nelere Dikkat Etmesi Gerekir?

  360 derece liposakşın uygulaması bölgesel incelme amacıyla yapılan bir işlemdir. Bu nedenle kişinin ideal kilosunda olması gerekir. Eğer kişi aşırı kiloluysa ya da işleme engel olan hafif fazlalığı varsa, öncesinde bu kiloyu vermesi tavsiye edilir. Kişi ideal kilosunu en az 6 ay koruduktan sonra, liposuction uygulaması yapılabilir. Bu süreçte sigaranın bırakılması da tavsiye edilir. Sigara, dokuların iyileşme sürecini yavaşlattığı için ameliyat süreçlerinde riskli olabilmektedir.

  Ankara 360 Derece Liposuction Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Liposakşın uygulamalarının etkisi oldukça uzun süre devam eder. Ancak yoğun kilo alımı ve şişmanlama, yeniden dokuların sarkmasına neden olabilir. Karın, bacak, kol ve bel bölgesinde yağ biriktikçe, vücudun sıkı görünümü azalabilir. Bu nedenle liposakşın yapıldıktan sonra da kiloyu korumaya özen göstermek gerekir. Liposuction, düzenli yapılan, hafif egzersizlerle ve diyetle desteklenirse çok daha fit bir görünüme kavuşmak mümkündür.

  Ankara 360 Derece Liposuction Fiyatları

  360 derece liposuction, kişinin ince ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bel, bacak ve kol bölgeleri aynı anda toparlanır. Böylece yağ fazlalığı en çok olan bölgelerde belirgin bir incelme etkisi sağlanabilir. Bölgesel yağlanma, günümüzde birçok kadın ve erkeğin ortak sorunudur. Yağlanmadan kurtulmak kişinin özgüvenini olumlu etkilemekte, vücudu ile barışmasına yardımcı olmaktadır. Ankara 360 derece liposuction fiyatları ise yapılacak uygulama planına göre değişebilir. Bu nedenle 360 derece liposuction fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?