Jinekomasti Ankara

  Jinekomasti Ankara; erkeklerde göğüslerin normalden büyük olması ve aşağı doğru sarkması durumudur. Erkeklerde göğüs küçültme amacıyla yapılan cerrahi işlemlere ise jinekomasti ameliyatı denir. Erkeklerde meme büyüklüğü, hormonal faktörler, kalıtımsal sebepler, hastalıklar ya da bazı ilaçların kullanımına bağlı olabilir. Memenin büyük olmasının yarattığı görünüm ise kişiye feminen bir hava katabilir.

  Bu nedenle özgüven sorunlarına ve estetik kaygılara neden olabilir. Ankara jinekomasti ameliyatı sayesinde fazla yağ dokusu çıkarılabilir ve meme görünümü küçültülebilir. Yazımızın devamında erkeklerde meme küçültme ameliyatı (jinekomasti) hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara jinekomasti fiyatları için ise kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Jinekomasti Neden Olur?

  Erkeklerde meme büyüklüğü, özellikle ergenlik döneminde kendini göstermeye başlayan bir durumdur. Tek memede ya da iki memede de görülebilir. Genellikle;

  • Lokalize olmuş yağ fazlalıkları
  • Göğüste beze benzeri doku oluşumlarının olması
  • Beze benzeri doku ve lokalize olmuş yağ fazlalıklarının bir arada olması meme büyüklüğüne neden olabilir.

  Jinekomasti Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Jinekomasti, fiziksel olarak sağlıklı olan ve meme görünümünden rahatsız olan her erkeğe yapılabilir. Kişinin operasyon sonuçları ile ilgili gerçekçi beklentilere sahip olması ve meme büyümesinin stabil olması da önemlidir.

  Bazı erkeklerde jinekomastiden sonra da meme büyümesi devam edebilir. Bu durumda ikinci bir müdahale gerekebilir. Erkeklerde meme küçültme ameliyatından en başarılı sonuçları alabilmek için;

  • Göğüslerin alternatif tıbbi müdahaleler ile küçültülemeyecek durumda olması
  • Jinekomasti ameliyatından sonra iyileşmeyi engelleyecek ciddi bir rahatsızlığın olmaması
  • Meme küçültme ameliyatına hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazırlıklı olmak gerekmektedir. Kişinin zihninde jinekomastiye karşı olumlu bakış açısı geliştirmiş olması da sonuçlardan memnuniyeti etkileyecektir.

  Jinekomasti Ameliyatı Hazırlık Süreci Nasıldır?

  Jinekomasti ameliyatından önce kişinin genel sağlık durumunun incelenmesi ve olası risk faktörlerinin değerlendirilmesi gerekir. Jinekomastinin altında yatan nedenleri belirlemek ve doğru bir tedavi süreci planlamak için bazı testler yapılabilir. Kişinin meme yapısı, büyüklüğü ve şekli değerlendirilebilir. Ameliyat sürecinde oluşabilecek komplikasyonlardan kaçınmak için ilaç kullanımı düzenlenebilir.

  Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Erkeklerde meme küçültme ameliyatlarında, jinekomastinin nedenine göre farklı cerrahi yöntemleri tercih edilebilir. İlerlemiş jinekomasti vakalarında, meme dokusundaki aşırı ağırlık, memelerin sarkmasına ve meme ucunu çevreleyen koyu renkli halkaların (areola) genişlemesine neden olur. Bu durumda areolaların pozisyonunun da düzeltilmesi ve deri fazlalıklarının alınması gerekebilir.

  Jinekomastiyi düzeltmek için yapılan her tıbbî müdahalede kesi açılması gerekir. Bu nedenle jinekomasti ameliyatları anestezi altında yapılır. Böylece kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

  Liposuction

  Eğer jinekomasti sadece memede biriken aşırı yağ dokularından kaynaklanıyorsa, liposuction ile küçültülebilir. Liposuction ile meme küçültmede, göğüs bölgesine birkaç küçük kesi yapılır. Bu kesilerden içeriye kanül adı verilen ince bir tüp sokulur ve yağ fazlalıkları vücuttan alınır. Liposuction ile jinekomasti ameliyatında farklı teknikler vardır. Kişi için en uygun yönteme meme yapısına ve sarkmanın derecesine bakılarak karar verilebilir.

  Kesip Çıkarma

  Kesip çıkarma tekniği, genel olarak deri fazlalıklarının alınması gereken jinekomasti ameliyatlarında tercih edilir. Eğer areolanın küçültülmesi ya da meme ucunun yeniden konumlandırılması gerekiyorsa, kesip çıkarma tekniği tercih edilir. Bazı hastalarda ise kesip çıkarma ve liposuction birlikte uygulanabilir.

  Jinekomasti Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Tüm cerrahi uygulamalarda olduğu gibi jinekomasti ameliyatlarından sonra da iz kalma ihtimali bulunmaktadır. Ameliyatta yapılan kesilerin çoğunda izler belli belirsizdir. Ancak yapılan cerrahi işleme göre bazı kesiler görünür olabilir.

  Erkeklerde Göğüs Küçültme Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatları genellikle komplikasyon oranı düşük olan işlemlerdir. Ancak kişinin sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilmesi için doktorun verdiği direktiflere uyması gerekmektedir.

  Jinekomasti ameliyatlarından sonra göğüs bölgesinin aşırı zorlanması, sürtünmeye maruz kalması işlemin başarısını düşürür. Operasyondan sonra kesilerin üzeri bandajla sarılır. Şişlikleri minimuma indirmek için elastik bandaj ya da destekleyici aparatlar da kullanılabilir.

  Jinekomasti Ameliyatlarından Sonra Meme Yeniden Büyür Mü?

  Jinekomasti ameliyatlarının sonuçları uzun ömürlüdür. Eğer jinekomasti kilo ya da steroid kullanımından kaynaklanıyorsa, steroid kullanımı bırakılmalı ve kilo kontrolü sağlanmalıdır. Kilo alımı, jinekomasti ameliyatının sonuçlarını olumsuz etkileyebilir.

  Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

  Memelerin sarkmış olması, erkeklerin görünümü ile ilgili estetik kaygılar yaşamasına neden olabilir. Feminen bir görünüme neden olması, bol kıyafetlerden bile memelerin belli olması kişinin özgüvenini düşürebilir. Jinekomasti ameliyatları sayesinde büyük memelerin yarattığı bu sorunlardan güvenli ve kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

  Jinekomasti fiyatları ise cerrahi tekniğine göre değişebilir. Bu nedenle kişinin ihtiyaçlarını dikkate alarak tedavi planı yapmak ve buna göre ameliyat fiyatlarını belirlemek daha doğru olacaktır.

  Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?