Leke Tedavisi Ankara

  Leke tedavisi Ankara, güneş ışınları, doğum ya da sivilceler nedeniyle ciltte oluşan lekelerin giderilmesi için uygulanan tedavidir. Lekelerin olduğu bölgelerde melanin hücreleri yoğunlaşmıştır. Lekelerin cilt açısından herhangi bir zararı olmasa da estetik görünümü etkilediği düşünülür. Özellikle yüz bölgesindeki büyük ve dikkat çekici lekeler, cildin pürüzsüz görünmesini engelleyebilir.

  Günümüzde leke tedavisinde en başarılı sonuç veren işlemlerin başında ise lazer tedavileri gelmektedir. Lazer ışınları, lekelerin yoğunlaşmasına neden olan pigment hücrelerine etki eder. Böylece cildin rengini açar ve renk eşitlenmesini sağlar. Leke tedavisi Ankara ve leke tedavisi fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Cilt Lekeleri Neden Olur?

  Cilt lekeleri, vücudun tüm bölgelerinde görülebilir. Ortaya çıkma nedenleri ise birbirinden çok farklı olabilir. “Doğum lekesi” olarak adlandırdığımız leke türleri doğuştandır. Bu nedenle ömür boyu ciltteki varlıkları devam eder. Bazı lekeler ise güneş vb. etkenler nedeniyle sonradan oluşabilir. Oluşma nedeni ve şekli lekenin görünümünü de etkileyebilir. Leke oluşumuna neden olan yaygın nedenler:

  • Doğum
  • Cildin yaşlanması (Özellikle yüz ve el üzerinde lekelenmeye neden olur.)
  • Hormonal değişmeler
  • Gebelik
  • Güneş
  • Kalitesiz kozmetik ürünleri kullanmak ve yanlış bakım ürünleri kullanmak

  Lekeler; yüz, çene, gerdan, sırt ve ellerde görülebilir. Lazerle leke tedavisinin en çok yapıldığı bölgelerin başında ise yüz gelmektedir.

  Leke Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

  Leke tedavisine yönelik pek çok kozmetik ürün olsa da bu ürünler genellikle lekeye neden olan melanositleri parçalayamazlar. Bu noktada en etkili sonuçlar lazer tedavisi ile alınmaktadır. Lazer, leke olan bölgeyi ısıtır. Böylece cilt altındaki kolajen ve elastin lifleri uyarır. Sağlıklı, iyileştirici hücreleri harekete geçirir. Bu hücreler, lekelere neden olan melanosit hücreleri parçalar. Böylece leke görünümünün azalmasını, cilt tonunun eşitlenmesini sağlar. Leke tedavisinde en çok kullanılan lazer türleri ise fraksiyonel lazer ve Q-Switched Nd:Yağ lazerdir.

  Ankara Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır? 

  Tüm lazer uygulamalarında, lazerin bölgeye uyguladığı ısı nedeniyle, yanmaya benzer bir acı hissedilir. Ancak bu acı dayanılmayacak kadar yoğun değildir. Yine de hastalarımızın konforu için işlem öncesinde anestezik kremler kullanılır. Böylece bölge uyuşur ve herhangi bir acı hissedilmez. Lazerle leke tedavisinde lazer cihazları bölge üzerinde gezdirilir. Eğer karbon peeling uygulaması yapılacaksa; lazer uygulamasından önce, yüze karbon solüsyonu uygulanır. “Karbon peeling” yazımızda bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

  Lazerle Hangi Lekeler Tedavi Edilebilir?

  • Güneş lekeleri
  • Doğum lekeleri
  • Yaşlılık lekeleri
  • Ben ve çiller

  Ankara Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  Leke tedavisi sürecinde her seanstan sonra leke görünümünde bariz azalma gözlenir. Seans sayıları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu noktada belli bir seans limiti olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü ihtiyaç duyulan seans sayısı lekenin türüne ve kişinin cilt yapısına göre değişebilmektedir. Genel olarak söyleyecek olursak; ortalama 6 – 10 seans yeterli olmaktadır. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Bu süreçte cildin kendini toparlaması için seanslar arasına yaklaşık 3 hafta zaman konulması tercih edilir.

  Ankara Leke Tedavisinde Hangi Lazerler Kullanılır?

  Leke tedavisinde en çok tercih edilen lazer türleri fraksiyonel ve Q-Switched Nd:Yağ lazerlerdir. Fraksiyonel lazer ile leke tedavisinde amaç; cildin alt katmanına mikro düzeyde hasar verilmesidir. Bu hasar kalıcı değildir ve cilt sağlığını riske atmaz. Ancak cildin yenilenmesini ve komple onarım sürecine girmesini sağlar.

  Kliniğimizde yapılan Q-Switched Nd:Yağ lazer ile leke tedavilerinde, cilde homojen ışın yayan lazer cihazları kullanılmaktadır. Böylece hem daha güvenli hem de etkili tedavi sağlanmaktadır.

  Leke Tedavisi Ankara Fiyatları

  Lazerle yapılan leke tedavilerinin sonuçları hemen dikkat çeker. Lazerle leke tedavisi yaptıranlar, ciltlerinin daha dinlenmiş ve temiz göründüğünü söylemektedir. Cilt tonu eşitlendiği için kişi daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olur. Bu süreçte her hastamızın ihtiyacı olan seans sayısı ve uygulama şekli farklı olabilir. Çünkü leke türlerine göre hem seans sayısı hem de uygulama süreci değişebilmektedir. Bu da leke tedavisi fiyatlarını etkiler.

  Ankara leke tedavisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?