Dudak Dolgusu Ankara

  Dudak dolgusu Ankara; hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri ile dudakların daha belirgin hâle getirilmesi için yapılan estetik işlemdir.  Dudak dolgusunun en büyük avantajlarından biri; etkisini hemen göstermesidir. Dolgunun etkisi ise uzun süre devam eder. Uygulama sırasında anestezik kremler kullanıldığı için dudaklarda acı ve ağrı hissedilmez.

  Doğru yöntemle, kaliteli dolgu malzemesiyle yapıldığı sürece de oldukça güvenlidir ve dolgu sonrası ödem daha az görülür. Yazımızın devamında dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Dudak dolgusu hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca hemen kliniğimizi arayarak Ankara dudak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

  Dudaklar, özellikle kadınlar için, yüzün en önemli bölgelerinden biridir. Farklı renklerdeki rujları en güzel şekilde taşıyabilmek ve çekici bir yüz ifadesi için dolgun dudaklar tercih edilir.

  Kişinin dudakları dolgun olsa bile zamanla hacim kaybına uğrayabilir. Ya da dudaklar yapısal olarak ince olabilir. Her iki durumda da dudak dolgusu sayesinde daha belirgin, çekici dudaklara sahip olmak mümkündür.

  Dudak dolgusu sayesinde sadece hacim artışı değil, şekillendirme de sağlanabilmektedir. Özellikle sigara içen kişilerde, dudak şekli zamanla asimetrik bir hâl alabilir. Doğru bölgelere enjekte edilen dolgu sayesinde dudak konturunun şekillendirilmesi ve asimetrinin giderilmesi mümkündür.

  Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Dudak dolgusu, uzun süre etkili olsa da kalıcı değildir. Dolgunun kalıcılık süresi kişinin dudak yapısına, yaşına, cildinin esnekliğine ve enjekte edilen dolgu malzemesinin türüne/kalitesine göre değişebilmektedir. Bu nedenle dudak dolgusu yaptıranların bazılarında daha uzun kalıcılık elde edilirken, bazılarında bu süre minimum olabilmektedir. Dudak dolgusunun kalıcılığı için genel bir süre belirtecek olursak; yaklaşık 6 – 12 ay diyebiliriz. Ancak Ankara dudak dolgusu yaptıracağınız uzmanla görüşerek, kendi dudak yapınıza ve yaşınıza göre daha net bir bilgi alabilirsiniz.

  Dudak Dolgusundan Sonra Şişlik Olur Mu?

  Tüm dolgu işlemlerinden sonra hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir. Bunlar oldukça doğal, beklenen yan etkilerdir. Şişliğin kontrol altına alınması için dolgu enjeksiyonundan sonra, bir süre soğuk kompres yapılabilir. Kişinin cilt yapısına da bağlı olarak şişlik ve kızarıklıklar, birkaç gün içerisinde geçecektir.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusu, enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Enjeksiyon, oldukça küçük iğnelerle gerçekleştirilir. Bu nedenle yoğun bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak hastalarımızın daha konforlu olması için uygulama öncesinde bölgeye anestezik kremler sürülebilir. Böylece acı eşiği düşük olan hastalarımızda bile rahatça uyguladığımız bir işlemdir.

  Dudak Dolgusu Kaç Seansta Yapılır? 

  Dudaklara yapılan yumuşak doku takviyesi dolgunun dudak dolgunluğunu sağlamak için düzgün dağıtılması bakımından ya da dudak yayını veya kırmızı dudak hattını yükseltmek, belirginleştirmek için birden fazla enjeksiyon gerektirebilir.

  Enjeksiyon yapılan bölgelerde ufak şişlikler ve bereler belirse de, görüntüdeki iyileşme tedavinin neredeyse hemen ardından gözle görülebilir.

  Dudak Dolgusu Yapıldığı Belli Olur Mu?

  Bazı dolguların kullanıldığı tedavilerde, ilk başta “fazla doldurulmuş” bir görünüm olabilir. Bu gibi durumlar birkaç saat içinde ya da en fazla birkaç gün içinde yok olacaktır. Eğer dolgu maddesi olarak hastanın kendi yağı kullanıldıysa söz konusu durumun düzelmesi birkaç haftayı bulabilir.

  Dudak Dolgusu Zararlı Mıdır?

  Günümüz dolgularında kullanılan hyaluronik asit, vücudun kendi yapısında da bulunan ve cilde esnek yapısını veren bir maddedir. Yüz bölgesinde yoğun olarak nem tutulmasını sağlar ve kırışıklık görünümünü engeller. Bulunduğu bölgeyi daha dolgun ve sağlıklı gösterir. Ancak zamanla cildimizdeki hyaluronik asit miktarı azalır. Bu da dudakların hacmini kaybetmesine neden olabilir. Dudak yapısı ince olan kişilerde de hyaluronik asit desteği ile dudakların dolgunlaştırılması sağlanabilir.

  Hyaluronik asit, cildimiz için güvenli bir maddedir. Günümüzde kullanılan dolgu maddeleri, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır.

  Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları

  Dolgu uygulamaları, bölgeye ve uygulama yapılan miktara göre farklı fiyatlarda yapılabilir. Aynı zamanda kullanılan dolgu malzemesi de fiyatları etkiler. Bu nedenle kişinin ihtiyaçları doğrultusunda planlanan bir dolgu işlemi ve buna göre fiyatların belirlenmesi daha doğru olacaktır. Kliğimizi arayarak dudak dolgusu fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ankara dudak dolgusu fiyatları ve diğer dolgu uygulamaları hakkındaki tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?