Lazer Liposuction Ankara

  Lazer liposuction Ankara; lazer teknolojisi ve klasik (konvansiyonel) liposuction uygulamasının birleştirilmesidir. Liposuction; vücudun belli bölgelerinde biriken aşırı yağların alınmasını, böylece kişinin daha fit görünmesini sağlayan bir işlemdir. Cerrahi ile yapılır ve yağın kanüller ile çekilmesi esasına dayanır. Lazer liposuction işleminde ise öncelikle yağlar lazer ışınlarının gücü ile sıvı hale getirilir. Sonrasında ise kanüller ile bölgeden uzaklaştırılır.

  Lazer teknolojisi hem bu işlemi daha kolay ve konforlu yapar hem de bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlar. Bu nedenle daha başarılı sonuçlar alınan bir işlemdir. Kanama olmadan, iz kalmadan işlem tamamlanır.“Lazer liposuction kimlere yapılır? Nasıl yapılır?” gibi soruları yazımızın devamında detaylı olarak açıklayacağız. Ankara lazer liposuction fiyatları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniğini arayabilir, randevu alabilirsiniz.

  Lazer Liposuction Nedir?

  Lazer liposuction, fazla bölgesel yağların son derece küçük kanüller ve lazer ışınları ile alınması amacıyla yapılan uygulamadır. Bu modern liposuction tekniği, erimeye dirençli bölgesel yağların ağrısız bir şekilde (anestezi altında) alınmasını sağlamaktadır.

  Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki fark nedir?

  • Lazer liposakşın, günümüzün gelişmiş lazer teknolojisi ile yapılan liposuction işlemidir.
  • Klasik liposuction işlemine göre daha ince olan, mm boyutundaki kanüllerle yapıldığı için işlem sonrasında iz kalmamaktadır.
  • Lazer liposuction’un klasik liposakşın uygulamasından temel farkı; yağları önce lazer enerjisi ile eritmesi ve uygulama yapılan bölgede sıkılaşma sağlamasıdır.
  • Lazer liposuction uygulamasında yağlar sıvı hale getirildiği için tek seferde daha fazla yağ kütlesi çıkarılabilir.
  • Lazer ışını kas ve sinirlere zarar vermediği için oldukça güvenli bir işlemdir. Klasik liposuction işleminde yağ çekimi sırasında kan ya da sıvı verilir. Lazer liposuction’da ise buna gerek kalmaz.
  • Lazer enerjisi, bölgede kolajen üretimini uyardığı için yeni bağ dokuları oluşur. Cilt sıkılaşır ve daha şekilli bir vücut elde edilebilir.

  Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Lazer liposuction ile;

  • Uyluk bölgesi
  • Kalça ve popo bölgesi
  • Karın
  • Bel
  • Üst kollar
  • Sırt
  • Bacak içleri
  • Göğüs kafesi
  • Yanak, çene ve boyun bölgesi
  • Baldır ve ayak bileklerine lazer liposuction yapılabilmektedir.

  Liposuction, aynı zamanda erkeklerde meme küçültme ameliyatlarında da tercih edilebilir.

  Kimler Lazer Liposakşın Yaptırabilir?

  Ankara lazer liposuction uygulamasında temel amaç; bölgesel incelme sağlamaktır. Liposuction, sarkmaları gidermek ya da kilo vermek için yapılan bir işlem değildir. Bu nedenle hiçbir zaman spor ya da diyetin yerini alabilecek bir uygulama gibi düşünülmemelidir.

  Liposuction ile amaçlanan kilo kaybı olmadığı için liposakşın yapılacak kişilerin ideal kiloda olması tercih edilir. Liposakşın;

  • İdeal kilosunun %30’luk oranı içinde olan
  • Derisi sıkı ve elastik olan
  • Kas yapısı kaliteli olan
  • Ameliyatı etkileyecek ya da ameliyat sonrası ciddi komplikasyonlara neden olacak rahatsızlıkları olmayan
  • Liposuction ile ilgili olumlu bakış açısına sahip olan herkese yapılabilir.

  Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

  Lazer liposuction ile çok küçük bir bölgeden yağ alınacaksa, işlem lokal anestezi ile yapılabilir. Ancak karın, bel ya da basen gibi geniş bölgelere uygulama yapılacaksa genel anestezi tercih edilir. Bu nedenle işlemden sonra hastalarımızın bir gün hastanede yatışı gerekebilir.

  Lazer liposuction uygulamasında ilk olarak bölgedeki yağlar lazer ile sıvılaştırılır. Sonrasında ince kanüller yardımıyla yağ dokuları parçalanır ve vücuttan uzaklaştırılır.

  Lazer Liposakşın Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazer liposakşın uygulamasından sonra bir miktar ağrı olabilir. Tamamen toparlanmak için yaklaşık 20 günlük bir iyileşme süreci gerekebilir. Bu süreçte vücut yapısının korunması ve oturması için korse kullanımı gerekebilir.

  Lazer Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir?

  Liposuction uygulamalarında hastadan alınacak yağ miktarına kişinin vücut yapısına göre karar vermek en doğrusu olacaktır. Bir anda aşırı miktarda yağ almak, vücudun dengesini bozacağı için kişinin kendi fizyolojik özellikleri ve sağlık durumu değerlendirilmelidir. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; tek seferde 10 litreye kadar yağ alınabilmektedir.

  Lazer Liposuction ile Lazer Lipoliz Farkı Nedir?

  Lazer liposakşın ile lazer lipoliz, sık sık birbirine karıştırılan iki işlemdir. Ancak temelde farklı uygulamalardır. Lazer lipoliz; yağların parçalanması amacıyla yapılır. Lipoliz işleminde parçalanan yağlar vücuttan çekilmez; emilerek dışarı atılır.

  Ankara Lazer Liposuction Fiyatları

  Lazer liposuction, kişinin dış görünümünde ciddi farklar yaratabilen bir işlemdir. Özellikle spor ve sağlıklı beslenmeye rağmen bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan kişiler için ideal bir işlemdir. Lazer liposuctiondan sonra vücutta görülen sıkılaşma da kişinin özgüvenini oldukça yükseltmektedir. Bu nedenle her anlamda yaşam kalitesi artmaktadır.

  Ankara lazer liposuction fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle her hastamız için farklı fiyatlar söz konusu olabilir. Lazer liposuction fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?