Endoskopik Kaş Kaldırma Ankara

  Endoskopik kaş kaldırma Ankara; özel bir optik kamera sayesinde kaş kaldırma işleminin pratik ve konforlu şekilde yapılmasını sağlayan bir cerrahi işlemdir. Endoskopik kaş kaldırma, cerrahi ile yapılan kaş kaldırma uygulamalarını çok daha pratik hale getirir. Saçlı deri içerisinden yapılan birkaç kesi sayesinde, hiçbir iz kalmadan kaş kaldırma işlemi yapılabilmektedir.

  Uzun ömürlü sonuçları sayesinde de yüz güldüren bir estetik uygulamadır. Yazımızın devamında endoskopik kaş kaldırma hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara endoskopik kaş kaldırma fiyatları için ise kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Endoskopik Kaş Kaldırma Ankara Nedir? 

  Kaşlar, yüz ifademiz üzerinde oldukça belirleyici bölgelerden biridir. Kalkık ve gergin kaş bölgesi kişiye genç ve çekici bir görünüm verir. Düşük ve aşağı bakan kaşlar ise kişinin olduğundan yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu durum, zamanla, dokuların deforme olmasına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde ise kaşın düşük olması yapısal bir durumdur. Her iki durumda da estetik uygulamalar sayesinde kaşların daha kalkık görünmesi sağlanabilir. Günümüzde, bu amaçla yapılan en etkili işlemlerden biri de endoskopik kaş kaldırmadır.

  Endoskopik kaş kaldırma işlemi, şakak germe ile birlikte de yapılabilir. Kaşlar içeriden yukarı doğru çekilerek kaldırılır. Aynı zamanda kaşlara istenilen şekil de verilebilir. Bu nedenle sonuçları hastalarımızı pek çok yönden memnun eden bir işlemdir. Aynı zamanda oldukça küçük kesilerden yapıldığı için iyileşme süreci de oldukça kısadır.

  Endoskopik Kaş Kaldırma Kime Yapılabilir?

  Endoskopik kaş kaldırma, kaş bölgesinde düşüklük olduğunu düşünen ve kaş şeklinden memnun olmayan herkese yapılabilir. Ancak hastalarımızın 18 yaşında olması, anestezi ya da uygulamaya engel olan, ciddi bir rahatsızlığa sahip olmaması gerekmektedir.

  Endoskopik Kaş Kaldırma Ankara Nasıl Yapılır?

  Endoskopik kaş kaldırma uygulamasının en büyük avantajı, sadece saç derisine yapılan 2 – 3 küçük kesiden işlemin yapılmasıdır. Bu nedenle iz kalsa bile bu iz belli olmayacaktır. Aynı zamanda kişinin kısa sürede günlük yaşamına devam edebilmesini sağlar.

  Endoskopik kaş kaldırma uygulamasında öncelikle saçlı deriden birkaç küçük kesi yapılır. İşlem sedasyon, lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Her iki anestezi yönteminde de ağrı ya da acı hissedilmez. Ameliyat sırasında yapılan kesiler 2 – 3 cm’lik oldukça küçük kesilerdir. Bu kesilerden endoskop adı verilen, özel optik kamera sokulur. Bir yandan da kaşları yukarı asma işlemi gerçekleştirilir. Ankara endoskopik kaş kaldırma hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Endoskopik Kaş Kaldırmadan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Endoskopik kaş kaldırma işleminden sonra cerrahiye bağlı olarak bir miktar ödem oluşabilir. Ödem göz çevresine yayılabilir ve göz çevresinde morluklar oluşabilir. Genellikle 1 hafta içerisinde, kendiliğinden geçer. Böylece kaş bölgesindeki kalkıklık ve estetik sonuçlar net bir şekilde görülebilir. Bu süreçte saçlı deriye 48 – 72 saat boyunca elastik bandaj uygulanır.

  Ankara Endoskopik Kaş Kaldırma Fiyatları

  Endoskopik kaş kaldırma, kişinin yüz ifadesini daha canlandıran ve gençleştiren bir işlemdir. Etkisi uzun yıllar kalıcıdır. Bu nedenle kişinin istediği estetik sonuçlara uzun süre sahip olmasını sağlar. Endoskopik kaş kaldırma işlemi aynı zamanda şakak germe ile birlikte de yapılabilir. Böylece sonuçların daha etkileyici ve çarpıcı olmasını sağlar.

  Endoskopik kaş kaldırma fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Ankara endoskopik kaş kaldırma fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?