Meme Dikleştirme Ankara

  Meme dikleştirme Ankara ameliyatı yani mastopeksi, göğüsteki deri fazlalıklarının alınması ve göğüs konturunu çevreleyen dokunun sıkılaştırılması için yapılan bir cerrahi müdahaledir.Göğüslerin sarkması, kadınların en sık yakındığı estetik sorunlardan biridir. Özellikle gebelik, emzirme ve yaşlanma süreci göğüslerin genç yapısını kaybetmesine neden olur. Sarkan göğüsler ise kadınlarda estetik kaygılara neden olabilir.

  Meme dikleştirme ameliyatları sayesinde, göğüsler eski genç ve sağlıklı görünümünü kazanabilmektedir.Meme dikleştirme ameliyatları, anestezi altında yapıldığı için acısız ve ağrısız işlemlerdir. Meme dikleştirme yaptıranlar ise göğüslerin kısa sürede toparlanması nedeniyle yaşam kalitelerinin yükseldiğini ifade etmektedirler. Ankara meme dikleştirme ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göğüsler Neden Sarkar?

  İlerleyen zaman ve yer çekiminin etkisiyle göğüs dokuları da zamanla elastikiyetini kaybedebilir. Göğüs ucu aşağı doğru sarkabilir. Bu da kişinin hem fiziksel olarak olduğundan daha yaşlı görünmesine hem de estetik kaygılara neden olur. Bu nedenle göğüslerin toparlanması ve ameliyat ile dikleştirilmesi tercih edilebilir. Göğüslerin sarkmasına neden olan en yaygın faktörler;

  • Hamilelik
  • Emzirme
  • Sık ve yoğun biçimde kilo alıp – vermek
  • Yaşlanma
  • Yer çekimi
  • Genetik faktörler olarak sıralanabilir.

  Bazı hastalarda ise göğüs uçlarını çevreleyen areola (göğüs ucunu çevreleyen koyu renkli halka) zamanla genişleyebilir. Ankara göğüs dikleştirme ameliyatı sayesinde hem bu durum hem de elastikiyet kaybı giderilebilir.

  Kimler Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

  Göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüslerinin sarkmasından şikâyetçi olanlar tarafından tercih edilen bir işlemdir. Ancak kişi göğüslerinin büyüklüğünden memnun değilse sadece göğüs dikleştirme ameliyatı yeterli olmaz. Bu durumda göğüs dikleştirme işleminin meme büyütme/küçültme işlemleri ile desteklenmesi gerekebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı;

  • Fiziksel olarak sağlıklı olan ve kilosu sabit kalan
  • İşlemin sonucu ile ilgili gerçekçi beklentileri olan
  • Göğüslerin hacmini yitirmesinden/sarkmasından şikâyetçi olan
  • Göğüslerin sallanmasından rahatsız olan
  • Göğüslerinin biri diğerine göre daha aşağıda olan herkese yapılabilir.

  Göğüslerin sarkıp sarkmadığını anlamanın en iyi yollarından biri de göğüs uçlarını kontrol etmektir. Göğüs uçlarının ve areolaların aşağı doğru bakması göğüslerin sarkmış olduğunun göstergesidir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme, cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Cerrahi sırasında farklı kesi teknikleri kullanılabilir. Kullanılacak tekniklere;

  • Göğsün şekli ve biçimi
  • Meme uçlarının çevresindeki areolaların büyüklüğü ve pozisyonu
  • Göğüsteki sarkmanın derecesi
  • Cildin kalitesi ve elastikiyetine göre karar verilebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatları, anestezi altında yapılır. Bu nedenle kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Anestezi yapıldıktan sonra;

  • Areola çevresinden
  • Areola çevresinden ve areoladan aşağı doğru
  • Areola çevresinden ve hem aşağı hem de yanlara doğru kesiler yapılabilir.

  Kesiler yapıldıktan sonra, göğüs altındaki doku kaldırılır. Göğüs konturu düzeltmek üzere yeniden şekillendirilir.

  Göğüs ucu ve areola, memenin daha doğal ve genç görünmesini sağlayacak bir yüksekliğe oturtulur.

  Gerekli durumlarda areolanın çevresindeki deri kesilip, çıkarılarak küçültülebilir.

  Göğüsteki deri fazlalıkları da alınıp/toparlandıktan sonra işlem tamamlanır.

  Meme Dikleştirme Riskli Midir?

  Anesteziden kaynaklanan riskler, her ameliyatta olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatları için de geçerlidir. Bunun yanında meme dikleştirme ile ilgili bilinmesi gerekenler:

  • Göğüs ameliyatından sonra bazı tanı koyma süreçleri olumsuz etkilenebilir.
  • Göğüs ve meme uçlarına piercing takıldıktan sonra enfeksiyon riski yükselebilir.
  • Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra gebe kalmak işlemin olumlu sonuçlarını etkileyebilir. Göğüs dikleştirme işlemi gebe kalmayı ya da gebelik sürecini olumsuz etkilemez. Ancak gebelik döneminde alınan kilo ve emzirme nedeniyle göğüsler yeniden, bir miktar sarkabilir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı olacak hastalarımızın yakın dönemdeki gebelik planları hakkında mutlaka doktora bilgi vermesi gerekir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Ağrı ya da Acı Olur Mu?

  Her cerrahi işlemden sonra olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatından sonra da hafif bir ağrı ya da acı olabilir. Ancak günümüzün modern cerrahi yöntemleri sayesinde bu yan etkiler de olabildiğince kısa sürmektedir. Meme dikleştirme işleminden sonra ameliyat kesileri bandaj ile kapatılır. Şişlikleri engellemek ve göğsün sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlamak için destekleyici sütyenler ya da elastik bandajlar kullanılabilir.

  Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları

  Meme dikleştirme ameliyatının sonuçları uzun süre kalıcıdır. Ameliyattan hemen sonra göğüslerin sarkıklığı azalır, kişinin hayal ettiği genç ve doğal meme görünümü elde edilir. Herkesin meme yapısı ve istediği sonuçlar farklı olduğu için meme dikleştirme işlemi de her hastamıza özel olarak planlanmalıdır. Bu nedenle meme dikleştirme fiyatları da değişebilir.

  Ankara meme dikleştirme fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir ve fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?