Bişektomi Ankara

  Bişektomi Ankara; yanakların daha ince görünmesi ve yüzün ideal üçgen şeklini alabilmesi için yapılan cerrahi estetik uygulamadır. Bişektomi sayesinde, yanakların kilolu görünmesine neden olan yağ dokusu çıkarılır. Özellikle U ya da kare yüz şekline sahip olan kişiler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Bişektomi, cerrahi bir işlem olsa da iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

  Kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir ve kısa sürede günlük yaşamına dönebilir. Bişektomi ameliyatından sonra, yüz daha orantılı ve ince bir görünüme kavuşur. Bişektomi hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara bişektomi fiyatları için ise kliniğimizi arayabilir ve dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

  Bişektomi Ankara (Yanak Estetiği) Nedir?

  Yanak görünümü, kişinin yüz şekli üzerinde oldukça belirleyicidir. Estetik kabullere göre üçgen biçiminde ve ince bir yüz şekli ideal kabul edilir. Yanakların ince, elmacık kemiklerin çıkık olması, kişiye feminen ve çekici bir görünüm kazandırır.

  Yanakların dolgun olması ise kişiyi olduğundan kilolu gösterir. Özellikle zayıf olmasına rağmen dolgun yanakları olan kişiler, bu durumun dış görünüşlerini olumsuz etkilediğini düşünebilirler. Bişektomi sayesinde yanakların görünümü kalıcı olarak inceltilebilir. Böylece kişinin daha belirgin yüz hatlarına sahip olması sağlanabilir. Bişektomiden sonra ortaya çıkan ince yüz hatları, kişinin kendini daha fazla beğenmesine ve daha özgüvenli hissetmesine yardımcı olacaktır.

  Bişektomi Ankara Nasıl Yapılır?

  Bişektomi cerrahi bir estetik işlemdir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında herhangi bir acı ya da rahatsızlık hissetmezler. Bişektomi ameliyatında, yanağın iç kısmından yaklaşık 1 cm’lik bir kesi açılır. Bu kesiden yanak içi yağ dokusuna ulaşılır ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Aynı işlem her iki yanak için de uygulanır. Ankara bişektomi uygulamasında, doktorun deneyimi de oldukça önemlidir. Çünkü hayal edilen estetik sonuçların alınabilmesi için her iki yanağın da simetrik görünümde olması oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan sonra ağız içerisindeki kesi dikilir ve işlem tamamlanır.

  Bişektomi Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Yanak bölgesindeki iz ve lekeler çabucak dikkat çekebilmektedir. Bu nedenle bişektomi yaptıranlar, uygulamadan önce iz kalması konusunda endişelere sahip olabilir. Ancak bişektomiden sonra iz kalmaz. İşlem, ağız içinden yapıldığı için dışarıdan bakıldığında estetik yapıldığı hiçbir şekilde anlaşılmaz ve ameliyat izi görünmez.

  Ankara Bişektomi Kimlere Yapılabilir?

  Bişektomi, hem kadın hem de erkeklere uygulanabilen bir işlemdir. 18 yaşını geçen her hastamıza bişektomi yapılabilir. Ancak yüz hatlarının ve yapısının oturması yaklaşık 25 yaşı bulduğu için 25 yaş üzerinde uygulama yapılması tercih edilmektedir. Bişektomi için genellikle kişinin ideal kiloda olması tercih edilir.

  Bişektomi Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

  Yanak inceltme ameliyatı, lokal anestezi altında yapıldığı için genel anesteziden sonraki toparlanma sürecine ihtiyaç yoktur. Kişi birkaç saat istirahat ve gözetimden sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağız bakımı oldukça önemlidir. Çünkü cerrahi operasyonlardan sonra enfeksiyon riski söz konusudur. Kişi ağız bakımına dikkat edip, doktorun öneri ve yönlendirmelerini eksiksiz uyguladığı takdirde bu süreci kolayca atlatabilir. Bir süre sıvı besinler tüketilmesi tavsiye edilir.

  Bişektomi ameliyatından sonra yanaklarda bir miktar şişlik olması normaldir. Bu nedenle kişi işlemin sonuçlarını yaklaşık bir hafta sonra görmeye başlar. Ancak yanakların ideal durumunu alması 2 – 3 hafta kadar sürebilir. Bu süreçte sigara ve alkol tüketiminden uzak durulması da iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

  Bişektominin Riskleri Nelerdir?

  Bişektomi genel olarak güvenilir ve zararsız bir operasyondur diyebiliriz. Ancak cerrahi işlemden sonra görülebilen komplikasyonlar bişektomi için de geçerlidir. Nadir de olsa operasyondan sonra, yanaklarda asimetrik görünüm oluşabilir. Bu durum genellikle hatalı uygulamalardan kaynaklanmaktadır.

  Ankara Bişektomi Fiyatları

  Bişektomi, kişinin ince ve zarif yüz hatlarına sahip olmasına yardımcı olan, elmacık kemikleri ön plana çıkaran, yüzü ideal V şekline yaklaştıran bir işlemdir. Bişektomiden sonra U ya da kare yüz şekillerinde bile gözle görünür incelme sağlanmaktadır. Bişektomi fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına ve cerrahi sürecine göre değişebilmektedir. Bu nedenle bişektomi fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir; kliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?