Brezilya Kalça Estetiği Ankara

  Brezilya kalça estetiği Ankara; karın, bel ve sırt bölgesinden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesidir. Özellikle ince bel yapısı ile birlikte dolgun ve kalkık kalça görünümü sevenler için ideal bir işlemdir. Brezilya kalça estetiği Ankara; karın, bel ve sırt bölgesindeki yağlanma nedeniyle kadınsı hatlarını kaybeden bununla birlikte daha dolgun kalça görünümü isteyen kişilere yapılabilir.

  Bunun için kişide yeterli yağ kütlesinin olması gerekmektedir. Alınan yağların büyük bir kısmı kalça dokuları tarafından tutulur. Uzmanlık isteyen bir alan olmakla birlikte doğru uygulandığında kişinin beden yapısında göz alıcı bir değişim yaratabilmektedir. Ankara brazilian butt lift ve diğer kalça estetiği işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniğini arayabilir, randevu alabilirsiniz.

  Brezilya Kalça Estetiği Ankara Nedir?

  Brezilya kalçası, tüm dünyada çıkık ve dolgun yapısıyla meşhur olmuş bir kalça yapısıdır. Bu ifade ve kalça şekli oldukça meşhur olduğu için bu estetik uygulama halk arasında “brezilya kalça estetiği” olarak bilinmektedir. Temelde bir kalça büyütme ve kalça toparlatma işlemi olan BBL’in en büyük avantajı; kalçalarla birlikte vücut şeklini de yeniden şekle sokmasıdır. Çünkü işlemde kişinin bel, karın, kalça ve bacak içlerinden alınan yağlar kullanılır. Vücuttaki yağ birikiminin olduğu bölgelere ve yağ yoğunluğuna göre bu bölgeler belirlenir. Böylece kişinin daha kadınsı ve kıvrımlı bir vücuda sahip olması sağlanır.

  Brezilya Kalça Estetiği Ankara Kime Yapılır?

  Brezilian butt lift, kalçanın daha yuvarlak, kalkık ve dolgun görünmesi için yapılan estetik işlemlerden biridir. Diğeri ise kalça içerisine yerleştirilen implantlardır. Brezilya kalça estetiği, genellikle vücudunda yeterli yağ kütlesi olan kişilere yapılır. Eğer kişinin sırt ve bel bölgesinde yeterli yağ yoksa, implant daha başarılı sonuçlar verecektir.

  Brezilya Kalça Estetiğinde Yağ Hangi Bölgelerden Alınır?

  Yağ alma; brezilya kalça estetiğinin ilk aşamasıdır. Yaygın olarak bel ve sırt bölgesinden yağ alınır. Bel bölgesindeki yağlanmanın azalması, belin daha ince görünmesine ve kalçanın da ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla öncelikli bölge bel ve sırttır. Bununla birlikte;

  • Karın
  • Üst bacak
  • Uyluk bölgesinden de yağ alınabilir.

  Ankara Brezilya Kalça Estetiğinde Liposuction Yapılır Mı?

  Evet, liposuction kalça estetiğinin ilk aşamasıdır diyebiliriz. Liposuction ile bel, bacak, karın ve sırt bölgesinden yağ alınır. Bu aşamada genellikle genel anestezi tercih edilir. Liposuction yöntemi olarak da vaser liposuction kullanılır. Vaser liposuction işleminde, ses dalgaları kullanılarak hedeflenen bölgeden yağ alınır. Ses dalgaları yağ kütlelerini parçalar ve yağlar sıvı hâliyle aspire edilir. Liposuction teknolojisinde yeni ve oldukça başarılı bir yöntemdir.

  Brezilya Kalça Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

  Liposuction ile karın, bel, bacak ya da sırt bölgesinden alınan yağlar, kalça yanakları ve kalça yanlarına enjekte edilir. Enjekte edilen yağların ise yaklaşık %60’ı bölgede tutunur. Yani büyük bir kısmı kalçaya dolgunluk sağlar. Böylece kalça bölgesi daha şekilli ve estetik görünür. Bel bölgesi de inceldiği için kadınsı hatlar ortaya çıkar. Kişi hayal ettiği brezilyalı kalçasına kavuşabilir.

  Brezilya Kalça Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Brezilya kalça estetiği yapıldıktan sonra, genellikle birkaç gün hastanede yatış tercih edilir. Bölgede şişme ve sıvı toplanmasını engellemek için yaklaşık 1 ay süre ile korse kullanılabilir. Aynı zamanda enjekte edilen yağların baskıya maruz kalmaması için özel yastıklar da temin edilebilir. Yaklaşık 2 – 3 hafta sonra yağ alınan ve enjekte edilen bölgelerdeki tüm şişlikler iner ve kişi kalçasındaki dolgunlaşmayı, vücudunun şekle girdiğini net bir şekilde görebilir.

  Ankara Brezilya Kalçası Estetiği Fiyatları

  Brezilya kalçası estetiği fiyatları, hastalarımız için farklılık gösterebilir. Çünkü vücuttan alınan yağ miktarı ve hangi bölgelere liposuction yapılacağı işlem fiyatlarını etkileyebilir. Ankara brezilya kalçası estetiği ve kalça büyütme fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?