Meme Silikon Ameliyatı Ankara

  Meme silikon ameliyatı Ankara, memelerin daha dolgun hale getirilmesi amacıyla memeye silikon uygulanması işlemidir. Meme silikonları; göğüslerin daha dolgun ve iri görünmesini sağlayan özel protezlerdir. Silikonlar, göğüs büyüklüğüne ve şekline göre farklı boyutlarda olabilir. Memeye yerleştirilmesi için ise cerrahi yöntemler kullanılır. Meme silikon ameliyatı Ankara olarak da bilinen meme büyütme operasyonları, 18 yaşından büyük herkese yapılabilir. Memelerin gelişimini tamamlamış olması tercih edilir.

  İşlem sırasında süt kanallarına zarar verilmediği için genellikle protezler emzirmeyi engellemez. Bu nedenle göğüs küçüklüğünden yakınan hastalarımız, hayallerindeki estetik görünüme güvenle kavuşabilirler. Yazımızın devamında meme silikonları ve meme silikon ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara meme silikon ameliyatı için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilir ve kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

  Meme Silikonları Ne İşe Yarar?

  Meme silikonları, yapısal olarak küçük göğüslü olan kadınlarda ya da zamanla hacim kaybına uğrayan göğüslerde dolgunluk ve dirilik sağlamak için kullanılan protezlerdir. Silikon uygulamasından sonra, göğüslerin dolgunluğu artar. Kişinin genel görünümü daha orantılı ve dengeli hâle gelir. Özellikle vücudunun alt ve üst kısımları arasında orantısızlık olan hastalarımızda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Meme protezi ameliyatı yapıldıktan sonra kişinin kendine güveni de artar ve kıyafet seçiminde daha özgür davranabilir.

  Meme Silikonları Kimler İçin Uygundur?

  Meme silikonları, elastik bir jel ile dolu olan, dokunulduğunda insan memesine benzer bir his veren protezlerdir. Meme silikonları, genellikle meme gelişimini tamamen tamamlamış kişilerde tercih edilir.

  • Kişi meme gelişimini bütünüyle tamamladıysa
  • Göğüslerinin küçük olduğunu düşünerek estetik kaygılar duyuyorsa
  • Hamilelik, kilo kaybı ya da yaşlanma nedeniyle göğüsler hacmini yitirdiyse
  • Eğer kişi fiziksel olarak sağlıklıysa, anesteziye engel olacak sağlık sorunları yoksa meme silikon ameliyatı yapılabilmektedir.

  Meme Silikon Ameliyatı Ankara Nasıl Yapılır?

  Meme silikon ameliyatları anestezi altında yapılan işlemlerdir. Bu nedenle ameliyat esnasında ağrı ya da acı hissedilmez. Meme silikon ameliyatlarında yapılan cerrahi kesiler, vücutta gizli kalacak bölgelerinden seçilir. Uygulanacak kesi yöntemi her hastamız için farklı olabilir. Bu noktada meme silikonunun türüne, arzu edilen büyütme oranına ve hastamızın anatomisine bakılarak uygun kesi yöntemine karar verilir.

  Meme silikonları, göğüs kası altına ya da direkt olarak göğüs kası üzerinde bulunan dokuya yerleştirilebilir. Silikon yerleştirildikten sonra, dikiş atılarak bölge kapatılır. Ameliyat bantları ile kesi bölgeleri kapatılır.

  Meme Silikon Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme silikon ameliyatlarından sonra, yaklaşık 24 – 48 saat içerisinde kişi günlük yaşamına dönebilir. Birkaç hafta boyunca hafif ağrı hissedilmesi ve göğüste şişlik oluşması normaldir. Ancak zamanla ağrılar azalır. Kişi spor yapmaya ve kollarını rahatça hareket ettirmeye başlayabilir. Bu süreçte şişlikler de iner. Ameliyat izleri silikleşir ve göğüsler doğal, çekici bir görünüm kazanmaya başlar.

  Ameliyattan sonraki 1 ayda spor yapmak göğüslerin yerine oturması açısından riskli olabilir. Bu noktada uzman doktorunuzun yönlendirmelerini takip ederek, daha konforlu ve sağlıklı bir toparlanma süreci geçirebilirsiniz.

  Meme Silikonlarının Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Meme silikonları, uzun ömürlü meme protezleridir. Böylece kişi hem günlük kıyafetlerinde hem de bikini ve mayo gibi göğüsleri ön plana çıkaran kıyafetlerde kendini daha çok beğenebilir. Nerede olursa olsun kendini daha özgüvenli ve çekici hissedebilir. Ancak meme silikonlarının yaşam boyu dayanamayabilir. Bazı durumlarda silikonların bir ya da ikisinin değişmesi gerekebilir.

  Aynı zamanda hamilelik, kilo kaybı ya da menopoz süreçleri de meme hacminin ve şeklinin değişmesine neden olabilir. Bu nedenle bu süreçte  meme yeniden hacim kaybederek, küçülebilir.

  Meme Silikon Ameliyatı Ankara Fiyatları

  Göğüs silikonları, farklı şekillerde ve büyüklüklerde üretilebilmektedir. Bu nedenle her göğüs yapısının ihtiyacını karşılayacak şekilde meme silikonu ameliyatı yapılabilmektedir. Silikonların yapısal farklılıkları sayesinde göğüsler 3 – 4 cup büyütülebilir. Damla şeklinde ya da daha yuvarlak yapılı meme görünümü elde edilebilir.

  Kişinin beklediği sonuçlar ve bunun için yapılması gereken işlemler ise meme silikon ameliyatlarının fiyatını etkiler. Her hastamızın göğüs yapısı ve ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle meme silikon ameliyatı fiyatları da hastalarımızın ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?