Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Ankara

  Cilt gözenekleri sıkılaştırma Ankara işlemi için günümüzde en etkili yöntemlerin başında lazer uygulamaları gelmektedir. Gözenekler, kadın-erkek fark etmeksizin birçok kişinin ortak sorunudur. Kratere benzer, çukur görünüm yarattıkları için cildin pürüzsüz yapısını bozarlar. Bu nedenle kişinin olduğundan yorgun görünmesine neden olurlar.

  Aynı zamanda fondöten ve pudranın altından da belli olduğu için makyaj görünümünü olumsuz etkileyebilirler. Bu noktada kişinin gözeneklerle savaşmak için en etkili yöntemlerinden biri lazer tedavileridir. Gözenek tedavisinde CO2 lazer ve Q-Switched Nd: Yağ lazerler kullanılabilmektedir. Günümüzün lazer teknolojisi sayesinde bu lazer türleri ile daha canlı, temiz ve pürüzsüz cilt görünümü elde etmek mümkündür.

  Ankara lazer ile cilt gözeneklerinin tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Gözenek Neden Olur?

  Gözenekler, özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerin en çok şikayet ettiği cilt kusurlarının başında gelmektedir. Gözenek oluşumunda ise pek çok faktörün etkili olduğunu söyleyebiliriz. Başlıca etken; cilt yapısının yağlı olmasıdır. Bununla birlikte genetik faktörler ve olumsuz çevresel etkenler de gözeneklerin zamanla genişlemesine neden olabilmektedir. Kişinin genetik yapısı, sigara ve alkol tüketimi de gözeneklerin genişlemesine neden olan, önemli faktörlerdir.

  Gözenek Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Özellikle yağlı cilt yapısına sahip kişilerde gözenek görünümüyle baş etmek kolay olmayabilir. Gözeneklerin sıkılaşması, küçülmesi için kullanılan kozmetik ürünler çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Günümüzde gözenek tedavisinde en başarılı sonuçlar lazer tedavileri ile alınmaktadır. Lazerle gözenek tedavisinde ise farklı lazer türleri kullanılabilir. Ciltteki etki alanına ve dalga boyuna göre değişen bu lazerler, özellikle farklı cilt rengine, yapısına sahip kişilerde başarılı sonuçlar alınmasını sağlarlar. Gözenek sıkılaştırmada en çok tercih edilen lazer türleri fraksiyonel CO2 lazer ve Q-Switched Yağ Nd: Yağ lazerdir.

  Fraksiyonel CO2 Lazer ile Gözenek Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Fraksiyonel CO2 lazer, günümüzde leke ve gözenek sıkılaştırma tedavisinde en çok tercih edilen lazer teknolojilerinin başında gelmektedir. Fraksiyonel lazer ışınları cildin orta tabakasına kadar etki eder. Etki ettiği bölgede, mikro düzeyde kanallar açar. Böylece kolajen lifleri canlandırır. Kolajen lifler, bu kanalları onarmak için harekete geçer. Bu süreçte ciltte komple yenilenme ve güçlenme sürecini de başlatırlar. Dolayısıyla cilt kendini yeniler ve gözenek görünümü ciddi şekilde azalır.

  Fraksiyonel Lazer ile Gözenek Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

  Fraksiyonel lazer ile gözenek tedavisinde en başarılı sonuçları alabilmek için seanslar halinde uygulama yapılması tercih edilir. Herkesin cilt yapısı ve ihtiyaçları farklı olduğu için seans sayıları da kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Ancak ortalama bir sayı belirtecek olursak; 6 – 10 seans gereklidir diyebiliriz. Bu süreçte cildin dinlenmesi ve yenilenmesi için ise yaklaşık 3 hafta – 1 ay aralıklarla uygulama yapılması tercih edilir.

  Fraksiyonel Lazer ile Gözenek Tedavisi Acı Verir Mi?

  Fraksiyonel lazer ile gözenek tedavisinde hafif bir acı hissedilebilir. Hissedilen acı çok yoğun olmamakla birlikte uygulama sırasında anestezik kremlerin kullanılması tercih edilebilir. Böylece cilt yapısı hassas olan hastalarımızda bile konforlu bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.

  Q-Switched Nd: Yağ Lazer ile Gözenek Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Gözenek tedavisinde kullanılan bir diğer lazer teknolojisi de Q-Switched lazerlerdir. Q-Switched lazer teknolojisi, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Fraksiyonel lazer gibi cildin alt katmanlarında mikro kanallar açılmasını sağlar. Böylece cildin yenilenmesine ve gözeneklerin sıkılaştırılmasına yardımcı olur. Kliniğimizde kullanılan Q-Switched lazer cihazlarının en önemli özelliği; her lazer ışınının cilde homojen yoğunlukta ışın vermesidir. Böylece düzlemsel ışın modu sonuçları çok daha başarılı olmaktadır. Aynı zamanda hastalarımıza da daha konforlu bir lazer deneyimi yaşatmaktadır.

  Q-Switched Nd: Yağ Lazer Kaç Seansta Yapılır?

  Q-Switched Nd: Yağ lazer ile yapılan gözenek sıkılaştırma işlemlerinde en başarılı sonuçlar için seanslar halinde uygulama yapılması gerekir. Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte yaklaşık 4 – 5 seans uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisinde olduğu gibi seans aralarına 3 – 4 hafta zaman konulması tercih edilir.

  Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Ankara Fiyatları

  Gözenek tedavisinden sonra cilt daha pürüzsüz, aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Kişi olduğundan daha canlı, duru bir cilt güzelliğine kavuşur. Bu süreçte kişinin cilt yapısına göre farklı tedavi yöntemleri tercih edilebilir. Aynı zamanda seans süreleri de kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara gözenek tedavisi fiyatları her hastamız için farklılık göstermektedir diyebiliriz. Kliniğimizin gözenek sıkılaştırma fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?