Bacak Estetiği Ankara

  Bacak estetiği Ankara, bacaklara daha estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen estetik bir operasyondur. Bacak yapısı, vücut yapısının da estetik olması ve orantılı görünmesi için oldukça önemlidir. Bacakların çarpık olması, baldır bölgesinin yeterince büyük olmaması, uyluk dediğimiz üst bacak bölgesinin sarkmış olması sık karşılaşılan estetik sorunlardır. Bacakların ideal yapıda olmaması kişinin pantolon seçimini zorlaştırabilir. Kendini beğenmemesine ve buna bağlı olarak özgüvensizlik yaşamasına neden olabilir. Bacak estetiği Ankara sayesinde hem üst bacak hem alt bacak daha estetik hale getirilebilir.

  Ayrıca çöp bacak estetiği ya da çarpık bacak estetiği sayesinde bacakların biçimlendirilmesi de mümkündür. Yazımızın devamında yaygın olarak uygulanan bacak estetiği uygulamaları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bacak estetiğinde genellikle liposuction ya da implantlar kullanılır. Ankara bacak estetiği fiyatları ise tercih edilen yönteme ve problemin türüne göre değişebilmektedir. Ankara bacak estetiği ile ilgili tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Bacak Estetiği Neden Yapılır?

  Bacak estetiği, bacaklara yapılan farklı estetik işlemleri ifade eder. Bacakların istenenden kalın olması, dizlerin etli ya da asimetrik olması, çarpık bacak, çöp bacak hastalarımızın en çok yakındığı estetik problemlerdir. Bacak estetiği sayesinde üst bacaktaki sarkmalar toparlanabilir, baldır görünümü belirginleştirilebilir. Çöp bacak ya da çarpık bacaktan rahatsız olan hastalarımızda, liposuction ve implantlar ile bacaklar orantılı hale getirilebilir.

  Çarpık Bacak Nedir?

  Çarpık bacak; bacakların üst kısmı ile alt kısmı arasında uyumsuzluk olmasıdır. Bu uyumsuzluk bacakların X şeklinde olması ya da parantez gibi kapalı olması şeklinde olabilir. Çarpık bacak sorunu genellikle çocukluk döneminde yeterince D vitamini alınmamasına ya da bacaktaki yağ dengesizliklerine bağlı ortaya çıkan bir sorundur. Bu nedenle tedavide bacağın iki kısmı arasındaki orantısızlığı gidermeye odaklanılır.

  Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Çarpık bacak estetiği liposuction ile yapılır. Kişinin bel, karın ya da sırt bölgesinden, liposuction kanülleri ile yağ alınır. Alınan yağlar bacaklara enjekte edilir. Liposuctionda bacak bölgesine tutunan yağ hücreleri kalıcıdır. Eğer kişinin vücudunda yeterli yağ kütlesi yoksa hyaluronik asitli ya da uzun süre kalıcı olan dolgu maddeleri ile işlem yapılabilir. Ankara çarpık bacak estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

  Uyluk germe; bacağın üst kısmında biriken fazlalıkların alınması, sarkmanın toparlanması ve bacağın daha orantılı hale getirilmesi için yapılan cerrahi işlemdir. Uyluk germe işleminde sarkmış deri ve fazla yağlar cerrahi kesilerle çıkarılır. Operasyondan sonra bacağın üst kısmı daha ince bir görünüme kavuşur.

  Uyluk germe ameliyatında yapılan kesiler, iç çamaşırının kenarında kalır. Çamaşır, ameliyat izini kapatır. Bu nedenle bikini ya da mayo giyilse de iz belli olmaz. Ankara uyluk germe ameliyatı ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Baldır İmplantı Ameliyatı Nedir?

  Baldır implantları, baldırların daha belirgin olması ve büyütülmesi için kullanılır. İmplantlar baldır bölgesine cerrahi ile yerleştirilir. Özellikle yoğun spor yapan kişilerde bacak görünümünün orantılı hale getirilmesi için tercih edilmektedir. Bununla birlikte yaralanma ya da fiziksel engel gibi durumlarda da tercih edilebilir. Baldır implantları, hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Cerrahi ile yapılan bir işlem olduğu için ameliyattan sonra bir süre şişlik ya da ağrı olabilir. Kişi bir iki hafta sonra günlük yaşamına dönebilir.

  Çöp Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Çöp bacak estetiği, aşırı ince bacakların şekillendirilmesi için yapılır. Çöp bacak ameliyatlarında yağ enjeksiyonu ya da özel implantlar tercih edilebilir. Eğer kişinin vücudunda yeterli yağ yoksa, genellikle implantlar ile dolgunlaştırma tercih edilir. Çöp bacak estetiği, genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Kişi yaklaşık 1 hafta sonra yürümeye ve günlük işlerini kendisi yapmaya başlayabilir. Ancak implantla yapılan işlemlerde implanta alışma süreci 1 ayı bulabilir.

  Ankara Bacak Estetiği Fiyatları

  Bacak estetiği, yukarıda saydığımız farklı yöntemlerle yapılabilir. Her bir operasyonun fiyatları farklıdır. Aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına göre de fiyatlar değişebilir. Bu nedenle Ankara bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için doğrudan kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?