Vajinoplasti Ankara

  Vajinoplasti Ankara, halk arasında “vajina daraltma” olarak da bilinir, zaman içerisinde genişleyen ve eski formunu kaybeden vajinanın sıkılaştırılması için yapılır. Vajina dokuları, oldukça esnek dokulardır.

  Özellikle doğumlardan sonra, vajina esneyerek, daha geniş bir hal alabilir. Bu durum, görsel olarak herhangi bir rahatsızlığa yol açmasa da cinselliği ciddi şekilde etkileyebilir. Vajina, penisi tam olarak saramadığı için eşler cinsellikten yeterince zevk alamayabilir. Vajinoplasti sayesinde, vajinal dokular yeniden sıkılaştırılıp, cinsel haz artışı sağlanabilir.

  Vajina Neden Genişler?

  Vajinanın genişlemesi, özellikle fazla sayıda doğum yapmış, iri bebek doğurmuş kadınlarda sık görülen bir durumdur. Bazı kişilerde ise vajina, yapısal olarak büyük olabilir. Bu durumda kişi partneri ile istediği cinsel uyumu yakalayamayabilir. Yaşın ilerlemesi de vajinanın zamanla genişlemesine neden olan bir diğer faktördür.

  Ankara Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Vajina daraltma ameliyatı, genel anestezi ile yapılır. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasına herhangi bir rahatsızlık hissetmezler. Ameliyat, yaklaşık 30 – 45 dakika sürer. Yaygın olarak tercih edilen cerrahi işlem; vajinanın arka duvarından yapılan daraltma işlemidir.

  Vajinoplastiden Sonra Cinsel Yaşam Ne Zaman Başlar?

  Vajinoplastiden sonra, hemen cinsel ilişki yaşamak enfeksiyon riski doğurduğu gibi işlemin sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Daraltılan vajina dokularının oturması, son şeklini alması için bir süre cinsellikten uzak durmak gerekir. Bu süre genellikle 6 haftadır diyebiliriz.

  Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Vajina Tekrar Genişler mi?

  Vajina daraltma işlemleri, genişleyen dokuları yeniden sıkılaştırır. Ancak yaşlanma sürecine etki etmez. Bu nedenle yaşlanma sürecinde dokuların yeniden, az da olsa esneyeceğini söyleyebiliriz. Ancak vajinanın eski, genişlemiş haline dönmesi oldukça uzun zaman alacaktır.

  Ancak kişi vajinoplastiden sonra yeniden doğum yaparsa, bu durumda vajinanın yeniden genişleyebilir. Bu nedenle vajinoplasti yaptıranların mutlaka doktor ile gebelik planlarını konuşması ve bu doğrultuda bir tedavi planı yapılması önemlidir. Ankara vajinoplasti hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Barbie Bebek Vajina Estetiği Nedir?

  Barbie bebek vajina estetiği, kişinin kendi estetik zevkleri doğrultusunda tercih edebileceği bir estetik uygulamadır. Genellikle labioplasti ve vajinoplasti ameliyatları ile birlikte yapılır. Barbie bebek vajinasında amaç; vajinanın dış kısmı olan vulva bölgesindeki dokuların tamamen toparlanması, vulvanın ince bir çizgi halinde (venüs yarığı/venüs krefti) görünmesidir.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?