Göz Kapağı Estetiği Ankara

  Göz kapağı estetiği Ankara, alt ve üst göz kapaklarındaki sarkmaların giderilmesi amacıyla uygulanan estetik bir operasyondur. Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı cerrahisi, alt ve üst göz kapaklarındaki cerrahi kusurların giderilmesini sağlayan estetik uygulamalardır. Göz kapağı estetiği Ankara hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanabilir. Alt ve üst kapağındaki sarkmalar giderilebilir. Böylece kişi hem yaşlanma belirtilerine meydan okuyabilir hem de gözün işlevini etkileyen kusurlar tedavi edilebilir.

  Kişi daha genç, dingin ve dinç bir görünüme sahip olur. Yazımızın devamında göz kapağı estetiği, nasıl yapıldığı ve iyileşme süreci hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara göz kapağı estetiği fiyatları için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Göz kapağı estetiği; hem alt hem de üst göz kapağındaki estetik sorunların giderilmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir. Önceliği kişinin daha genç ve dinç görünmesini sağlamaktır. Ancak göz kapaklarındaki düşüklük ilerlediğinde, görme sorunlarına bile neden olabilir. Bu nedenle bazı hastalarımızda hem estetik hem de sağlık açısından oldukça olumlu sonuçlar veren bir işlemdir. Göz kapağı estetiği yaygın olarak;

  • Gevşek ya da sarmış derinin katlanarak, üst göz kapağının doğal hatlarını bozması durumunda
  • Görme yetisinin göz kapakları nedeniyle olumsuz etkilenmesi durumunda
  • Üst ve alt göz kapaklarında torba görünümüne neden olan aşırı yağ birikmesinin giderilmesinde
  • Göz altı torbalarının tedavisinde
  • Alt göz kapağı düşüklüğünde
  • Deride oluşan fazlalıkları ve göz kapaklarındaki kırışıklıkları gidermede kullanılır.

  Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünden memnun olmayan, fiziksel olarak sağlıklı olan herkese yapılabilir. Ancak blefaroplastiye yönelik olumlu bakış açısının oluşmuş olması önemlidir. Bununla birlikte ciddi göz rahatsızlıkları da ameliyatı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle;

  • Glokom gibi göz hastalıkları olan
  • Göz kuruluğu ya da retina yırtığı olan
  • Tiroid bozuklukları olan
  • Kalp – damar hastalıkları, yüksek tansiyon ve diyabet şikâyeti olan kişilerde göz kapağı estetiği yapılması sakıncalı olabilmektedir.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Ankara göz kapağı estetiği anestezi altında yapılan bir işlemdir. Damardan yapılan sakinleştirici ya da genel anestezi tercih edilebilir. Bu noktada hasta öyküsü değerlendirilerek, kişi için en uygun anestezi yöntemine karar verilebilir.

  Cerrahi ile üst göz kapağı düzeltilirken; üst göz kapağının doğal kıvrımı içerisinde bir kesi açılır. Böylece yağ torbaları yeniden yerleştirilebilir; doku ve kasların sıkılaştırılması sağlanabilir. Gerekli durumlarda yağ fazlalıkları alınabilir.

  Cerrahi ile alt göz kapağı düzeltilirken; alt kirpik çizgisinin hemen altından kesi yapılabilir. Bu kesiden alt göz kapağındaki fazlalıklar alınabilir. Göz altları daha genç ve toparlanmış bir görünüm kazanabilir.

  Göz kapağı estetiğinde sonradan alınabilen ya da kendiliğinden eriyen dikişler kullanılabilir. Kullanılan dikiş türüne uygulanan cerrahi yönteme göre karar verilir.

  Göz Kapağı Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı? 

  Göz kapağı estetiğinde açılan kesiler, göz kapağı bölgesinin doğal yapısı içinde gizlenebilecek şekilde yapılır. Bu nedenle gözle görülür, belirgin iz kalmaz. Ancak iyileşme sürecinde kesi izleri belirgin olabilir. Şişliklerin inmesi, morlukların azalması ve dokuların güçlenmesi ile birlikte izler de azalacaktır.

  Göz Kapağı Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz kapağı estetiğinin sonuçları birkaç hafta içerisinde ortaya çıkar. Göz çevresindeki morluk ve şişlik azalır. Göz kapağının toparlanmış hâli net bir şekilde görülebilir ve kişinin ifadesindeki gençleşme fark edilir. Ancak ameliyat izlerinin tamamen geçmesi bir yıl kadar sürebilir.

  Göz Kapağı Estetiğinin Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  Göz kapağı estetiğinde uygulanan işlem kalıcıdır. Ancak ameliyattan sonra da vücut doğal yaşlanma sürecine devam eder. Bu nedenle göz kapağındaki dokularda da sarkmalar meydana gelebilir. Ancak bölge büyük oranda toparlandığı için ameliyat sonuçları oldukça uzun ömürlüdür diyebiliriz.

  Göz Kapağı Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

  Göz kapağı estetiği, fiziksel olarak sağlıklı olan kişilerde oldukça başarılı sonuçlar veren, bakışların gençleşmesini ve kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayan bir işlemdir. Ancak cerrahi işlemin getirdiği bazı riskler, göz kapağı estetiği için de söz konusudur:

  • Geçici süre ile bulanık ya da bozuk görme
  • Göz kuruluğu
  • Gözleri kapatmada güçlük
  • Geçici olarak alt göz kapağının aşağı çekmesi
  • Göz kapağının dışa doğru katlanması
  • Yaranın yeterince iyileşmemesi
  • Anestezi kaynaklı riskler
  • Üst göz kapağı bozuklukları
  • Ciltte morarma ve şişlik göz kapağı estetiğinin olası riskleridir. Ancak alanında deneyimli ve uzman bir doktor tarafından yapıldığında, ameliyat ve iyileşme süreci güvenli bir şekilde tamamlanabilir.

  Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

  Göz kapağı estetiği, kişinin olduğundan daha genç ve canlı bir ifadeye sahip olmasını sağlayan bir işlemdir. Göz kapağı yapısı düşük olan kişilerde, yaşlanma ile birlikte bu sorun artar ve günlük yaşamı olumsuz etkileyecek seviyelere gelebilir. Bu nedenle göz kapağı estetiğini hem kişinin estetik görünmesini sağlayan hem de sağlık için önemli bir işlem olarak düşünebiliriz.

  Göz kapağı estetiği fiyatları ise yapılan cerrahi işleme göre değişebilmektedir. Bu nedenle kişinin göz yapısına göre fiyat belirlemek daha doğru olacaktır. Ankara göz kapağı estetiği fiyatları 2023 hakkında tüm sorularınız için kliniğimizi arayabilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?