Çene Ucu Estetiği Ankara 

  Çene ucu estetiği Ankara; çene ucunun yüzle uyumlu ve orantılı olması için yapılan estetik uygulamalardır. Çene ucu estetiği hem cerrahi yöntemlerle hem de dolgu uygulamalarıyla yapılabilir. Bu noktada belirleyici olan; kişinin ihtiyaçlarıdır. Eğer çene yapısı ideal boyutundan büyük ya da küçükse cerrahi ile implant yerleştirme ya da törpüleme işlemleri yapılabilir. Bu işlemler oldukça uzun ömürlüdür. Dolayısıyla çene yapısının kalıcı olarak değişmesini sağlar ve kişiyi hayal ettiği görünüme kavuşturabilirler.

  Bununla birlikte cerrahiyi tercih etmeyen hastalarımızda çene dolgusu ile de oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. “Jawline dolgu” dediğimiz çene ucu dolgusu sayesinde, çene yapısı daha belirgin ve çekici bir görünüme kavuşmaktadır. Çene ucu dolgusu (Jawline dolgu) ve çene estetiği ameliyatları hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara çene ucu estetiği fiyatları için ise kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Çene Ucu Estetiği Ankara Neden Yapılır?

  Çene bölgesi, yüz şeklimiz ve yüzümüzün genel görünümü üzerinde oldukça etkilidir. Çenenin belirgin, zarif hatlara sahip olması kişinin daha etkileyici görünmesine yardımcı olur. Günümüzde oval ve yumuşak hatlara sahip çene yapısı, özellikle kadınlarda, daha çekici kabul edilmektedir. Çenenin kişinin yüz şekline göre çıkık olması, geride kalması, fazla büyük ya da küçük olması ise kişinin yüz şeklini beğenmemesine neden olabilir.

  Çene ucu estetiği, çene görünümünü olumsuz etkileyen bu kusurların giderilmesini; yüz yapısına göre çene ucunun büyütülmesini ya da küçültülmesini sağlar. Kişinin çene yapısına göre çene ucu dolgusu, çene implantları ya da çene törpüleme yöntemlerinden faydalanılabilir.

  Ankara Çene Estetiği Ameliyatları

  Çene estetiği ameliyatları, yüz şekline uygun olarak çenenin büyütülmesi ya da küçültülmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir. Çene estetiği ameliyatlarında genel olarak özel implantlar kullanılır. Çene ucunun istenenden ileride olması durumunda ise çene törpüleme yapılabilmektedir.

  Çene Estetiğinde Kullanılan İmplantlar

  Çene estetiğinde kullanılan implantlar kişinin çene yapısına ve büyüklüğüne göre özel olarak seçilir. Seçilen implant, alt çene kemiği üzerindeki cebe yerleştirilir. Cerrahi sırasında, bu cep alanını oluşturmak için ağız içinden (alt dudak boyunca) küçük bir kesi yapılır. Ya da çene derisinin hemen alt kısmından kesi yapılabilir.

  Çene Estetiği Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Çene estetiği ameliyatlarından sonra, ameliyat bölgesinde bir süre şişlik ve rahatsızlık hissedilebilir. Gülümseme ve konuşmada geçici olarak güçlük yaşanabilir. Cildi hassas olan hastalarımızda, morluklar yanak ve boyun bölgesine uzanabilir. Ancak bunlar kalıcı yan etkiler değildir. Bu süreci sorunsuz atlatabilmeniz için beslenme ve temizlik düzeninizle ilgili bilgiler doktorunuz tarafından size verilecektir.

  Çene Ucu Estetiği Sonrasında Dikişler Ne Zaman Alınır? 

  Çene estetiği sonrasında şişkinliğin minimum olması için bölge sargı ile sarılır. Dikişlerin alınması 5 – 7 gün sürebilir. Eğer ağız içi kesi yapılırsa, genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.

  Çene Ucu Estetiğinden Sonra Normal Yaşama Dönüş Ne Zaman Olur?

  Çene estetiğinden sonra, birkaç hafta  boyunca bazı aktivitelerde sınırlanma olabilir. Bu süreçte yüzün darbelerden korunması gerekebilir. Birkaç hafta sonrasında ise çene ucu estetik görünümüne kavuşmaya başlar. Şişlikler iner ve çene şekli ortaya çıkmaya başlar.

  Ankara Çene Ucu Dolgusu (Jawline Dolgu)

  Dolgu enjeksiyonları, yüz bölgesindeki çukurları doldurmak ve yüzün daha simetrik görünmesini sağlamak için en çok tercih edilen estetik uygulamalardır. En sık kullanıldığı alanlardan biri de çene ucu estetiğidir.

  Ankara jawline dolgu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Çene Ucu Dolgusu Neden Yapılır?

  Çene ucu dolgusu, çenedeki hacim eksikliğini gidermek, çene hattı çizgisini belirginleştirmek ve asimetri kusurlarını gidermek için kullanılabilir. Çene ucu dolgusu “Jawline dolgu” olarak da bilinmektedir.

  Dolgu enjeksiyonu sayesinde, uygulama yapılan bölge daha dolgun bir görünüme kavuşur. Dolayısıyla çene şeklinin V şeklinde, daha belrigin ve keskin hatlara sahip olması sağlanabilir. Ayrıca çene ucundaki çukurlar, asimetriler ve büyüklük sorunları da giderilebilir. Çene ucu dolgunlaştırılarak, yüzün doğal uzunluğu ile daha orantılı hâle getirilebilir.

  Çene Ucu Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

  Çene ucu dolgusu, cerrahi yöntemlere göre daha pratik ve acısız işlemlerdir. Özellikle çene ucunda hafif dolgunluk, çukur görünümü şikâyeti olan hastalarımızda, kısa sürede etkin sonuçlar verir.

  Genellikle hyaluronik asit katkılı dolgu malzemeleri kullanılır. Jawline dolguda kullanılan tüm malzemeler sağlık otoriteleri tarafından onaylı, güvenilir maddelerdir. Bu nedenle kişi içi rahat bir şekilde, hayalindeki çene görünümüne kavuşabilir.

  Çene Ucu Dolgusu (Jawline Dolgu) Nasıl Yapılır?

  Çene ucu dolgusu, enjeksiyon yöntemi ile yapılan bir işlemdir. Uygulama sırasında oldukça küçük iğneler kullanılır. Bu nedenle yoğun bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak hastamızın daha konforlu olması için bölgeye anestezik kremler uygulanabilir. Dolgu işlemi yaklaşık 15 dakika sürer ve hastalarımız aynı gün içerisinde evlerine, sosyal yaşamlarına dönebilirler.

  Çene Ucu Estetiği Ankara Fiyatları

  Çene ucu estetiği, kişinin tercihine göre cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. Bu noktada kişinin yaşam tarzı, ameliyata zaman ayırıp ayıramayacağı ya da beklentileri oldukça önemlidir. Cerrahi ya da dolgu ile yapılan çene ucu estetiğinde ise fiyatlar farklılık göstermektedir.

  Ankara çene ucu estetiği ve çene ucu estetiği fiyatları için kliniğimizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?