Labioplasti Ankara

  Labioplasti Ankara, vajinanın küçük dudaklarının daha orantılı hale getirilmesi için yapılan vajinal estetik işlemlerdir. Vajinanın ideal yapısında; dış dudaklar, iç kısımdaki dudakların üzerini örter. Dudakların boyutları orantılıdır ve iç dudaklar biraz daha küçüktür. Bazı kişilerde ise iç dudaklar, normal kabul edilen boyutlardan daha büyüktür. Ya da zamanla vajinal dokular sarkabilir ve iç dudakların daha büyük görünmesine neden olabilir.

  Bu durum, iç dudakların tayt, mayo ve bikini gibi dar kıyafetlerden belli olmasına neden olabilir. İç dudakların büyük olması sonucu ortaya çıkan çıkıntı, kişinin cinsellik sırasında kendini rahat hissetmemesine hatta cinsel işlev sorunlarına neden olabilir. İç dudakların aşırı büyük olması, cinsellik sırasında ağrı sorununa yol açabilmektedir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti, lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Her iki şekilde de hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Küçük dudaklar, dış dudakların arasından sarkmayacak şekilde toparlanır. Ameliyatta estetik dikişler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Dikişler zaman içerisinde kendiliğinden düşer.

  Labioplastiden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Labioplasti, uzun ve acılı iyileşme süreci olan bir ameliyat değildir. Eğer işlem lokal anestezi ile yapıldıysa, hastalarımız aynı gün içerisinde evlerine dönebilir. Genel anestezi altında yapılan cerrahi işlemlerde ise 1 gün hastanede yatış tercih edilmektedir.

  İç dudak ameliyatından sonra, enfeksiyon riskini minimuma indirmek için doktorun tavsiye ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. Aynı zamanda kişisel hijyene dikkat etmeniz de riski ciddi oranda azaltacaktır. Labioplastiden 24 saat sonra kişi duş alabilir. Ancak enfeksiyon riskine karşı ayakta duş alınması tavsiye edilir. İşlemden sonra bazı hastalarımızda hafif, lekelenme tarzında kanamalar da olabilmektedir. İyileşme sürecinde günlük ped kullanmak, daha konforlu hissetmenize yardımcı olacaktır.

  Ankara Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Sonrası Cinsel Yaşam?

  Labioplastiden sonra cinsel yaşama dönebilmek için dikişlerin düşmesini beklemek gerekir. Ameliyat sırasında atılan estetik dikişler, yaklaşık 2 – 3 hafta sonra, kendiliğinden düşer. Bu süreçten sonra kişi sağlıklı bir şekilde cinsel yaşamına devam edebilir.

  Labioplastiden Sonra İz Kalır mı? Etkisi Kalıcı mıdır?

  Labioplastinin etkileri kalıcıdır. Ameliyat sırasında belirgin iz kalmaz. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında labioplasti ameliyatının anlaşılması mümkün değildir.

  Ankara Labioplasti Fiyatları

  Labioplasti ameliyatı Ankara fiyatları kişiye özeldir. Ankara labioplasti fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?