Kol Germe Ameliyatı Ankara

  Kol germe ameliyatı Ankara, kol bölgesindeki dokusal sarkmaların giderilmesi için gerçekleştirilen estetik bir ameliyattır. Kol bölgesi, vücudumuzda kilo alıp vermeden en çok etkilenen bölgelerden biridir. Ayrıca aktif spor yapmayan kişilerde, kol bölgesindeki dokular zamanla sarkabilir. Bu da kişinin olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Kol germe ameliyatı Ankara ve günümüzün gelişmiş cerrahi yöntemleri sayesinde, kollardaki bu istenmeyen görünümden kurtulmak oldukça kolaydır.

  Özellikle liposuction ile birlikte uygulanan kol germe cerrahisinden oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yaklaşık birkaç saat içerisinde tamamlanan kol germe ameliyatından sonra, kişi daha genç ve sıkı görünen kollara kavuşabilmektedir.

  Ankara kol germe ameliyatı hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Kol germe ameliyatı ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Kol Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kol bölgesi, hem yaşlanmanın hem de kilo – alıp vermenin etkisiyle sarkabilir. Bu sarkma kısa kollu kıyafetlerin estetik görünümünü bozabilir. Kişiyi olduğundan daha yaşlı ve kilolu gösterebilir. Kol germe ameliyatı sayesinde, tüm bu şikâyetlerden, kısa sürede kurtulmak mümkündür. Kol germe ameliyatları sadece kol dokusunun toparlanması, kolun daha ince görünmesi için yapılabilir. Ancak yağ fazlalığı olan kişilerde, liposuction ile birlikte de uygulanabilir. Böylece kolun hem yağ dokusunu kaybetmesi hem de şekillenerek, daha genç görünüme kavuşması sağlanır.

  Kol Sarkması Sporla Geçer Mi? 

  Spor yapmak, vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur. Dokuları dinç tutar ve kas kütlesini artırır. Bu nedenle düzenli yapılan spor sayesinde daha şekilli ve çekici bir kol görünümüne sahip olmak mümkündür. Ancak sarkmış kol dokularını toparlamak ve görünümünü iyileştirmek için tek başına spor ne yazık ki yeterli olmamaktadır. Bu noktada en başarılı sonuçlar kol germe işlemi ile alınabilir.

  Kol Germe Ameliyatı Hangi Yaşlarda Yapılabilir?

  Kol germe ameliyatı için kesin bir yaş sınırı yoktur. Ancak kol germe ameliyatı genellikle orta yaş ve üzeri hastalarımız tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni dokulardaki sarkma ve deformasyonun bu yaşlarda belirginleşmeye başlamasıdır.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Kol içi kısmındaki sarkık deriyi toparlamak için L şeklinde bir kesi yapılır. Gerekli durumlarda, kol bölgesinde biriken yağ dokusu fazla ise, işlem öncesinde liposuction da yapılabilir.

  Kol germe işlemi, kolun sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur. Ancak tek başına yağ dokusunun azalması için yeterli değildir. Sadece liposuction yapılarak da kolun toparlanması mümkün değildir.

  Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Eğer kol germe ameliyatı ile birlikte liposuction da yapılırsa, işlem süresi uzayabilir. Ancak ortalama olarak, her kol için, 1 – 1,5 saat süren bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

  Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Kol germe ameliyatından sonra, diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi bir miktar iz kalabilir. Ancak bu izler kolun iç kısmındadır. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında kolay kolay fark edilmez. Ayrıca zaman geçtikçe izler daha da silikleşir ve kabarık yapısını kaybeder. Eğer kişi kalan belli belirsiz izden rahatsızlık duyuyorsa lazer gibi leke tedavisinde kullanılan işlemler sayesinde kolayca izden kurtulabilmektedir.

  Kol Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Kol germe ameliyatından yaklaşık 4 – 5 gün sonra kişi günlük ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilecek, kolunu rahatlıkla hareket ettirebilecek duruma gelir. Bu süreçte şişliği minimuma indirmek için kol korsesi kullanılması gerekebilir.

  Kol germe ameliyatından hemen sonra, kol gücü gerektiren spor aktivitelerini yapmak sakıncalı olabilmektedir. Kişi yaklaşık 3 – 4 hafta sonra aktif olarak spor hayatına geri dönebilir. Bu süreçte enfeksiyon riskinden korunmak için de deniz ya da havuza girmekten kaçınılması tavsiye edilmektedir.

  Kol Germe Ameliyatının Tekrarlanması Gerekir Mi?

  Kol germe ameliyatından sonra, yaklaşık 2 hafta kadar kolda ödem devam edebilir. Şişlik azaldıkça koldaki toparlanma daha net belli olacak; kişi kendini çok daha iyi hissetmeye başlayacaktır.

  Kol germe ameliyatının sonuçları ise uzun ömürlüdür. Ancak kişinin kilo alması ameliyat sonuçlarını etkileyebilir. İdeal kilonun korunması, kolu destekleyen egzersizlerin yapılması ise ameliyatın başarılı sonuçlarını destekler ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

  Ankara Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

  Kol germe ameliyatı, günümüzde birçok kişinin hayalindeki estetik kol görünümüne kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Kolun sarkması, özellikle yaz aylarında kişi için büyük bir probleme dönüşebilir. Sarkma kişiyi hem fiziksel hem de görsel açıdan rahatsız edebilir. Kol germe ameliyatı sayesinde, kısa sürede etkin sonuçlar almak mümkündür.

  Ankara kol germe fiyatları için ise doğrudan kliniğimizi arayabilirsiniz. Cerrahi süreci her hastamız için farklı olabilir. Bu nedenle kol germe fiyatlarının da hasta özelinde planlanması en doğrusu olacaktır.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?