El Estetiği Ankara  

  El estetiği Ankara,  yaşlanma belirtilerinin yoğun olarak görüldüğü el bölgesindeki deformasyonların giderilmesi amacıyla yapılan estetik bir işlemdir. Yaşlanmayla birlikte el derisi incelmeye, kırışmaya başlar. Yaşlılık lekeleri ve damarlar ortaya çıkar. Bu durum, özellikle kadınlar için estetik kaygılara neden olan, istenmeyen bir durumdur. El estetiği Ankara işlemi sayesinde el dokularının gençleştirilmesi ve sıkılaştırılması sağlanabilir.

  Ayrıca ellerde aşırı terleme sorununu engellemek için de botoks uygulaması yapılabilir. El gençleştirmede en etkili sonuçları veren işlemler ise PRP ve mezoterapidir. PRP ve mezoterapi uygulaması yapılan ellerde leke görünümü azalır. İncelerek, formunu kaybeden dokular onarılır. Böylece sadece yüz değil, eller de yaşlanma belirtilerine meydan okuyabilir.

  El estetiği hakkındaki tüm sorularınız için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara el estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için ise kliniğimizi arayabilirsiniz. Yazımızın devamında PRP ile el gençleştirme, mezoterapi ile el gençleştirme ve botoks ile aşırı terleme tedavisi hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

  El Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

  Günümüzde estetik uygulamalar, vücudun birçok bölgesinde gençleşme ve yenilenme sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. El de bu bölgelerden birisidir. Pürüzsüz eller birçok kişi için zarafetin simgesidir. Ancak zamanla ellerimiz kırışmaya ve lekelenmeye başlar. Bu da kişinin yaşını ortaya koyar ve estetik kaygılara neden olabilir.

  El estetiğinde yaygın olarak kullanılan yöntemler:

  • El mezoterapisi
  • PRP ile el gençleştirme
  • Botoks olarak sıralanabilir.

  Ele yapılan botoks uygulamalarında amaç el gençleştirme değildir. Uygulamanın amacı; ellerinde aşırı terleme sorunu olan kişilerde ter bezlerinin çalışmasını engellemektedir.

  El Mezoterapisi Nedir? 

  El mezoterapisi hakkında bilgi vermeden önce “Mezoterapi nedir?” sorusunu yanıtlamak faydalı olacaktır. Mezoterapi; içeriğinde cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasitlerin ince kanüllerle cilde verilmesidir. Deriye enjekte edilen bu özel karışımlar, cildin derinden beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Böylece yaşlanma belirtilerinin gecikmesini, cildin aydınlanmasını ve cilt kusurlarının azalmasını sağlar.

  El mezoterapisi de ellere yapılan mezoterapi işlemidir. Uygulama, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Yaklaşık 15 – 20 dakika gibi kısa sürede tamamlanır. Mezoterapi kanülleri oldukça ince ve küçük iğnelerdir. Bu nedenle uygulama sırasında şiddetli bir acı hissedilmez. Ancak kişinin konforlu olması için işlem öncesinde anestezik kremler uygulanabilir.

  Ankara El Mezoterapisi Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

  Mezoterapi uygulamasında cildi besleyen vitamin ve mineraller kullanıldığı için ciddi yan etkiler söz konusu değildir. Ancak enjeksiyon işleminden kaynaklanan hafif kızarma ve şişlik olabilir. Bu etkiler kısa sürede, kendiliğinden geçer. Bu nedenle deneyimli bir doktor tarafından uygulandığı sürece oldukça güvenilir bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ankara el mezoterapisi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  El Mezoterapisinin Etkisi Kalıcı Mıdır?

  El mezoterapisi uzun süre etkisini korur. Ancak tamamen kalıcı değildir. Etkilerin kalıcı olması için yaklaşık 6 ayda bir tekrarlanması tavsiye edilir.

  PRP ile El Gençleştirme Nedir?

  PRP yani “platelet rich plasma” kişinin kendi kanından alınan, onarıcı hücrelerle yapılan bir tedavidir. Kanda bulunan platelet hücreler, yara iyileşmesini sağlayan ve cildi yenileyen hücrelerdir. Bu hücreler ne kadar yoğun olursa, cilt o kadar genç, aydınlık ve sağlıklı görünür. PRP ile el gençleştirme yapılan hastalarımızda elde oluşan yaşlılık lekelerinde azalma görülür. Deri sıkılaşır ve toparlanır. Böylece kişi yıllara rağmen ellerinin pürüzsüzlüğünü koruyabilir.

  Ankara PRP ile El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  PRP ile el gençleştirme işlemi de enjeksiyon ile yapılır. Öncelikle kişiden bir miktar kan örneği alınır. Bu örnek santrifüj cihazından geçirilir ve platelet hücrelerin yoğun olduğu bir plazma elde edilir. Bu plazma, ellere enjekte edilir. Hedeflenen sonuçlara göre 1 – 4 seans arası uygulama yapılabilir. Her seans arasına yaklaşık 2 haftalık zaman konur. Ankara PRP ile el gençleştirme ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Elde Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  El estetiği kapsamında değerlendirebileceğimiz uygulamalardan biri de botokstur. Botoks yani botulinum toksin enjeksiyonu, günümüzde cilt üzerindeki sıkılaştırıcı etkisi bilinen, en popüler estetik işlemlerden biridir. Bununla birlikte tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. Özellikle el, koltuk altı ve ayaklardaki aşırı terleme sorununda oldukça başarılı sonuçlar veren bir işlemdir.

  Ellere yapılan botoks uygulaması, bölgedeki ter bezlerinin aşırı çalışmasını engelleyerek, terlemenin kontrol altına alınmasını sağlar. Böylece el sıkışmak gibi günlük eylemler kolaylaşır; kişinin yaşam kalitesi artar.

  El Estetiği Ankara Fiyatları

  El estetiğinde kullanılan yöntemlerin fiyatları farklıdır. Aynı zamanda tercih edilen uygulama miktarı ve kişinin ihtiyaçları da fiyatların değişmesine neden olabilir. Bu nedenle el estetiği fiyatları kişiye göre değişmektedir.

  Ankara el estetiği fiyatları, PRP, mezoterapi ve botoks uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?