Q-Switched Lazer Ankara  

  Q-Switched lazer Ankara, farklı dalga boyları ile farklı cilt sorunlarını tedavi edebilen, günümüzün en modern lazer teknolojilerinden biridir. Hem 1064 hem de 532 nm dalga boylarına sahip Q-Switched lazer sayesinde farklı renkteki dövmeler silinebilmekte; cilt gençleştirmeden, tırnak mantarına kadar birçok tedavi yapılabilmektedir.

  Q-Switched Nd: Yağ lazer; lazer enerjisi sayesinde cilt altındaki dokuları ısıtır. Kliniğimizde kullanılan Nd: Yağ lazer cihazları, ışınları dokulara eşit olarak dağıtmaktadır. Böylece hem güvenli hem de daha etkin sonuç alınmaktadır. Q-Switched lazer; dövme silme, cilt sıkılaştırma/gençleştirme, tüy sarartma, dövme silme, leke tedavisi, karbon peeling, gözenek, tırnak mantarı tedavisi olmak üzere birçok alanda kullanılabilmektedir.

  Ankara Q-Switched Nd: Yağ lazer hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Q-Switched Ankara Nd: Yağ Lazer Nedir?

  Q-Switched Nd: Yağ lazer, günümüzde lazer ile yapılan tedavilerde en çok tercih edilen lazer cihazlarından biridir. Bunun nedeni; lazerin atış süresini kısaltmasıdır. Atış sırası kısaldığında hem yanık riski daha düşük olmakta hem de işlem daha kısa sürede tamamlanabilmektedir.

  Q-Switched Nd: Yağ lazerin en önemli özelliği ise iki farklı dalga boyunda çalışabilmesidir. Bu da tek bir lazer cihazı ile birçok farklı tedavi imkânı sunmaktadır.

  Ankara Q-Switched Nd: Yağ Lazer ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

  Q-Switched Nd: Yağ lazer ile birçok farklı tedavi yapıldığından yukarıda söz etmiştik. Bunlara yakından bakacak olursak:

  Q-Switched Lazer Ankara ile Leke Tedavisi

  Leke tedavisi, Q-Switched lazerin en çok kullanıldığı alanların başında gelir. Özellikle karbon peeling uygulaması sayesinde sivilce izi, güneş, doğum izi başta olmak üzere pek çok leke sorununda etkin çözüm sağlamaktadır. Karbon peeling uygulamasında da Q-Switch lazerler kullanılır. Lazer uygulamasından önce karbon solüsyonu kullanılır. Bu solüsyon gözenekleri boyar ve lazer enerjisinin daha güçlü emilmesini sağlar.

  Q-Switched Lazer Ankara ile Dövme Silme

  Q-Switched lazerin 1064 nm ve 532 nm dalga boyları sayesinde farklı renklerdeki dövmeler de silinebilmektedir. Bu nedenle günümüzde dövme silme işlemi çok daha kolay ve başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. 1064 nm koyu renk dövmelerin silinmesinde, 532 nm ise renkli dövmelerin silinmesinde kullanılmaktadır.

  Q-Siwtched Lazerle Ben Alma Tedavisi

  Özellikle estetik açıdan rahatsız edici olduğu düşünülen benlerin alınmasında kullanılabilir. Hem ameliyatsız hem de ağrısız ve acısız bir ben alma yöntemi olduğu için oldukça avantajlıdır.

  Q-Switched Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

  Lazerle tırnak mantarı tedavisi, ilaçla sonuç alınamayan ya da ilaç kullanımını tercih etmeyen hastalarımızda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Lazer ışınları ile tırnakların ısıtılması esasına dayanan tedavi yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Q-Switched Lazerle Tüy Sarartma

  İstenmeyen tüyleri almak bazı kişiler için yorucu olabilmektedir. Bu durumda lazerle tüylerin sarartılması mümkün olmaktadır.

  Q-Switched Lazerin Avantajları Nelerdir?

  Q-Switched lazer:

  • Lazer ışınlarının cilde eşit şekilde dağılmasını sağlar.
  • Atım hızı hızlıdır. Bu nedenle yanık riski de azdır.
  • Farklı dalga boyları sayesinde birçok farklı amaçla uygulanabilir.
  • Cilt altındaki kolajen ve elastin lifleri güçlendirir. Gözeneklerin küçülmesini, cildin yenilenmesini sağlar.
  • Yüz, dekolte bölgesi, el, kol, bacak başta olmak üzere vücudun pek çok bölgesinde kullanılabilir.

  Q-Switched Lazer Ankara Kaç Seans Yapılır?

  Q-Switched lazer ile;

  • Dövme silme için minimum 8 seans
  • Karbon peeling için minimum 5 seans
  • Tüy sarartma için minimum 5 seans
  • Gözenek sıkılaştırma için minimum 6 seans
  • Tırnak mantarı için minimum 5 seans gereklidir.

  Ancak her hastamızın cilt yapısı ve özellikleri farklı olduğu için gerekli durumlarda seans sayıları artırılıp azaltılabilir.

  Ankara Q-Switched Lazer Fiyatları

  Kliniğimizde uygulanan Q-Switched Nd: Yağ lazer teknolojisi sayesinde cilt problemlerinin etkili şekilde tedavi edilmesi mümkündür. Ankara q-switched lazer fiyatları ise yapılan işleme ve seans sayılarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara Q-Switched lazer fiyatları için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?