Jawline Dolgu Ankara 

  Jawline dolgu Ankara, çenenin yan konturuna yapılan dolgu işlemleridir. Halk arasında yaygın olarak çene dolgusu olarak da bilinmektedir. Jawline dolgu; çene hattını keskinleştirmek ve boyundan ayrışan, net bir çene görünümü elde etmek için yapılır.

  Böylece kişinin daha çekici bir çene yapısına sahip olmasını sağlar. Daha zayıf ve zarif bir görünüm ortaya çıkardığı için genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik işlemdir. Jawline dolgu Ankara, ameliyatsız bir estetik işlem olduğu için kişi işlemden sonra hemen etkilerini görebilir ve günlük yaşamına dönebilir.

  Jawline dolgu, ameliyatsız bir işlem olmasına rağmen uzun süre etkisini korur. Böylece kişinin hayalindeki yüz yapısına kavuşmasını sağlar. Jawline dolgu hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara jawline dolgu fiyatları için ise kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Jawline Dolgu Nedir?

  Genel olarak çene dolgusu olarak bilinen jawline dolgu, çenenin yan kısmında uzanan çizgiye yapılan dolgu uygulamalarını ifade eder.

  Jawline olarak adlandırdığımız bu bölge, kişinin yüz şeklinde oldukça belirleyicidir. Bu bölgenin yeterince hacimli olmaması, gıdı görünümünü ön plana çıkarabilir. Ayrıca çene altında sarkmış bir görünüme neden olabilir ve kişiyi olduğundan kilolu gösterebilir. Jawline dolgu sayesinde, çene hattı belirginleştirilir. Böylece boyun ile çene ayrımı netleşir. Kişi daha zayıf ve genç bir çene-boyun görünümüne sahip olur. Dolayısıyla ruhsal olarak da kendini çok daha dinamik ve iyi hisseder.

  Jawline Dolgu Neden Yapılır?

  Jawline dolgunun amacı; yüz şeklini toparlamak ve “V” şeklini vermektir. Yaşlanmayla birlikte yüz şeklimiz de değişir. Cildimiz sıkılığını kaybettiği için çene bölgesi de sarkar ve yüz kare-oval bir şekilde alır. Bu da kişinin olduğundan yaşlı ve yorgun görünmesine neden olabilir.

  Bazı kişilerde ise yapısal olarak çene hattı geri plandadır. Her iki durumda da çene bölgesine dolgu ile hacim kazandırılabilir. Jawline dolgu, çene hattını yeniden belirginleştirir. Böylece daha çekici ve dikkat çekici bir çene görünümü sağlar.

  Güzel bir çene konturu için çene yan açısının güçlü ve belirgin olması gerekmektedir. Çene ucunun tam yerinde ve belirgin olması; çene hattının kesintisiz, pürüzsüz ve belirgin olması gerekmektedir. Jawline dolgunun amacı tüm bu bileşenleri bir araya getirerek, çene yapısını daha etkileyici hâle getirmektir.

  Jawline Dolgu Ankara Nasıl Yapılır?

  Jawline dolgu, diğer dolgu işlemleri gibi enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Enjeksiyonda kullanılan iğneler oldukça küçüktür. Bu nedenle yoğun bir acı hissedilmez. Ancak hastalarımızın konforu için işlem öncesinde anestezik krem uygulaması yapılır. Böylece ağrı ya da acı hissi tamamen engellenir.

  Jawline dolgu uygulaması yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Kişi aynı gün içerisinde evine ya da sosyal yaşamına dönebilir.

  Jawline Dolgu Ankara Ne Kadar Süre Etkilidir?

  Jawline dolgu, çene bölgesinin uzun süre belirgin görünmesini sağlar. Kalıcı bir işlem değildir. Ancak ameliyatsız bir estetik işlem olduğunu düşündüğümüzde uzun süre kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Jawline dolgu yaklaşık 1 – 2 yıl boyunca kalıcıdır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına ve kullanılan dolgu malzemesine göre değişiklik gösterebilir.

  Jawline Dolgu Güvenli Midir?

  Jawline dolgu ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de güvenli olup olmadığıdır. Dolgu uygulamaları, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylıdır. Bu nedenle güvenliği ve etkinliği otoriteler tarafından onaylanmış bir işlemdir diyebiliriz. Kişi istediği sürece dolgu işlemini yeniden yaptırabilir.

  Ankara Jawline Dolgu Fiyatları

  Jawline dolgu fiyatları kullanılan dolgu malzemesine ve yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Bu nedenle kliniğimizi arayarak Ankara jawline dolgu fiyatları hakkında daha fazla bilgi alabilir ve tüm merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?