Botoks Ankara

  Botoks Ankara yani botulinum toksin, kasların aşırı çalışmasını engelleyerek cilde gerginlik kazandıran, kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan bir işlemdir. Bununla birlikte botoksun aşırı terleme tedavisinde kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Botoks, enjeksiyon yöntemi ile yapıldığı için kısa sürede tamamlanan bir işlemdir.

  Sanılanın aksine doğru dozlarla doğal yüz ifadesini korumak mümkündür. Yazımızın devamında Ankara botoks uygulaması daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Botoks hakkında tüm sorularınız için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilir; kliniğimizi arayarak Ankara botoks fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks yani botulinum toksin; “clostridium botulinum” adı verilen bakteriden üretilen bir ekzotoksindir. Uzun yıllardır estetik tıpta kullanılan botoksun yüz kırışıklıklarının açılmasındaki etkisi tüm dünyada, otoriteler tarafından kanıtlanmıştır. Halk arasında botoksun yılan zehri olduğuna dair oldukça yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Botoks, özel bir bakteriden üretilen, doğal ve protein esaslı bir ilaçtır. Bu nedenle hem tedavi hem de estetik tıpta kullanımı oldukça güvenlidir.

  Botoks Ankara Nasıl Etki Eder?

  Botoks; uygulandığı bölgedeki kasların aşırı çalışmasını engelleyerek etkisini gösterir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engeller. Böylece sinirlere kaslar arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak durdurur. Sadece uygulandığı bölgedeki kaslar üzerinde etkisi vardır. Sistemik olarak tüm kasları etkilemez.

  Botoks Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Botoks kullanım amacına göre vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir.

  Botoks, ince kırışıklıkların giderilmesi için yüze uygulanabilir. Yüzde;

  • Göz çevresindeki ince çizgilerin giderilmesi
  • Alın bölgesindeki kırışıklıkların açılması
  • iki kaş arasında uzayan, sinirli görünüme neden olan çizginin giderilmesi
  • Burun kökündeki yatay çizgilerin giderilmesi
  • Üst dudaktaki çizgilerin giderilmesi
  • Nazolabial çizgilerin (Burundan dudaklara doğru inen çizgiler) giderilmesi
  • Dudak köşelerinin kaldırılması
  • Mimik çizgilerinin giderilmesi için kullanılabilir.

  Bununla birlikte tedavi amacıyla yapılan botoks uygulamaları vücudun farklı bölgelerine de uygulanabilir. Migren botoksu, boyun ve baş bölgesinde ağrı ataklarının geçtiği bölgelere, terleme botoksu ise;

  • El ve avuç içi
  • Koltuk altı
  • Ayak tabanlarına uygulanabilir.

  Ankara Botoks ile Yüz Kırışıklıklarının Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Günümüzde botoksun en yaygın kullanıldığı alanların başında estetik uygulamalar gelmektedir. Botoks, yüzdeki ince kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

  Mimik kullanımı ve yaşlanma nedeniyle yüz bölgesinde dinamik çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Bu çizgiler, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. İfadeyi yorgun ve mutsuz hâle getirebilir. Botulinum toksin, mimik kullanımına bağlı oluşan kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur. Kasların aşırı çalışmasını engelleyerek, kırışıklık görünümünü bariz şekilde azaltır.

  Botoks ile kırışıklık tedavisi, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Botulinum toksin enjeksiyonu yaklaşık 10 – 15 dakika kadar sürer. Uygulama sırasında oldukça ince uçlu iğneler kullanıldığı için acı hissi oldukça azdır. Genellikle dayanılmaz bir acı hissedilmez. Ancak hastalarımızın konforlu olabilmesi için uygulama öncesi anestezik kremler kullanılabilir.

  Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Botoks ile aşırı terleme tedavisi de diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Aşırı terleme olan bölgelere botulinum toksin enjekte edilir. Botulinum toksin, bu bölgedeki ter bezlerinin aşırı çalışmasını engeller. Botoks koltuk altına uygulandığında etkisi yaklaşık 10 – 12 ay boyunca devam eder. Bu nedenle aşırı terleme sorununa uzun süre çözüm getiren, etkili bir işlemdir.

  Botoks ile Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Botoksun tedavi amacıyla kullanımı günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. En yaygın kullanım alanlarından biri ise botoksla migren tedavisidir. Migren, baş ağrısı ataklarıyla karakterize olan, kronik bir rahatsızlıktır. Ataklar klasik baş ağrısına göre daha ağırdır. Kusma, görme kaybı, mide bulantısı gibi şikâyetler de söz konusu olabilir. Özellikle kadınlar, sık sık hormonal değişim dönemleri yaşadıkları için sık migren atağı geçirirler.

  Botoksla migren tedavisi; ağrıya neden olan sinirlerin geçiş bölgelerini bloke ederek atak sayısının azalmasını; bazı hastalarda ise tamamen ortadan kalkmasını sağlar. Aşı ve ilaç gibi migren tedavisi seçenekleri ataklar başladıktan sonra etki eder. Botoks ise henüz ataklar başlamadan etkisini gösterdiği için kişinin yaşam kalitesini yükseltir. Botoks yapıldıktan sonraki 6 ay boyunca migren atakları ciddi şekilde azalır. Eğer kişi isterse botoks uygulamasını yeniden yaptırabilir. Böylece migren ataklarından uzun süre kurtulabilir.

  Masseter Botoks Nedir?

  Masseter botoks; çene bölgesindeki masseter kaslarına yapılan botoks uygulamasıdır. Masseter kasları, çiğneme ve diş sıkma sırasında aktif olarak çalışan kaslardır. Bu nedenle zamanla şişerek, alt çene bölgesinin daha kalın görünmesine neden olabilir. Masseter bölgesine yapılan botoks, bu kasların aşırı çalışmasını engeller. Böylece alt çene bölgesinin daha ince, estetik görünmesine yardımcı olur.

  Masseter botoks, bazı kişilerde ise sağlık için kullanılır. Özellikle gece diş sıkma sorunu olan hastalarımız, masseter botoks sayesinde bu sorundan kurtulabilmektedir. Botoks alt çene kaslarının rahatlamasını sağladığı için dişlerin de sıkılmasını engeller. Böylece diş sağlığının korunmasına yardımcı olur.

  Ankara masseter botoks ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Botoks Etkisi Kalıcı Mıdır? 

  Botoks, yaşlanma belirtilerinin uzun bir süre yüzden silinmesine kişinin daha genç ve çekici görünmesine yardımcı olur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte botoksun etkisi yaklaşık 4,5 – 6 ay kadar kalıcıdır. Mimik kullanımının yoğun olduğu, hareketli bölgelerde kalıcılık süresi de kısalabilir. Bununla birlikte kişinin mimik kullanım yoğunluğu ve cilt yapısı da botoksun etki süresinde belirleyicidir.

  Botoks uygulaması düzenli olarak yapıldığında, bölgedeki kasların aşırı çalışmasını da engellediği için etki süresi uzayacaktır.

  Botoksun Yan Etkileri Nelerdir?

  Botoks uygulaması doğru doz ve yöntemle yapıldığında yan etki ihtimali oldukça düşüktür. Enjeksiyondan kaynaklanan hafif bir kızarıklık ya da şişkinlik olabilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç gün içerisinde, kendiliğinden geçer. Uzman bir doktor tarafından yapıldığı sürece botoks uygulaması oldukça güvenlidir. Ankara botoks uygulaması için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks Yüz İfadesini Değiştirir Mi? 

  Botoks ile ilgili yanlış bilinenlerden biri de yüzde yapay bir görünüme neden olduğudur. Botoksun uygulandığı bölge ve doz seçimine göre doğal sonuçlar elde etmek mümkündür.

  Botoks Kimlere Uygulanabilir?

  Botoks uygulaması, 18 yaşını geçen herkese yapılabilir. Ancak sinir – kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde ve hamile/emzirenlerde botoks uygulaması sakıncalı olabilmektedir.

  Ankara Botoks Fiyatları

  Botoks, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır. Bu nedenle tüm dünyada, güvenle uygulanabilmektedir. Uygulandığı bölgede daha çekici bir cilt görünümü sağlayan botoks sayesinde yüzdeki ufak kusurlar ve yaşlanma belirtileri kısa sürede giderilebilmektedir. Ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olduğu için de hastalarımız aynı gün içerisinde günlük yaşamlarına devam edebilmektedir.

  Botoks fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve doza göre değişebilmektedir. Ankara botoks fiyatları botoks yapan kliniklere göre de farklılık gösterebilir. Ankara botoks fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?