Kalça Estetiği Ankara

  Kalça estetiği Ankara; kalça bölgesinin daha dolgun ve şekilli görünmesi için yapılan estetik işlemlerdir. Kalça estetiğinde hem enjeksiyon hem de cerrahi ile yapılan farklı teknikler kullanılabilir. Ankara kalça estetiği uygulaması, kliniğimizde brazilian butt lift ve gluteal implant olmak üzere iki farklı yöntemle yapılmaktadır.

  Her iki yöntemin de amacı; kalça bölgesinin daha kalkık ve dolgun görünmesidir. Bu noktada kişinin vücut ve kalça yapısı, beklentileri değerlendirilerek ideal yönteme karar verilebilir. Kalça estetiği hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Gluteal protez ve brezilian butt lift fiyatları için ise kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Kalça Estetiği Ankara Neden Yapılır?

  Kalça bölgesi, vücut yapısının orantılı ve şekilli görünmesinde oldukça önemlidir. Özellikle dolgun ve çıkık kalçalar, kadınlarda daha çekici ve estetik kabul edilmektedir. Kalça estetiği, kalçaların daha yuvarlak görünmesine yardımcı olur. Popo yapısı düz olan kişilerde, kalça belirginleştirilir ve pantolonlardan daha hoş görünecek hâle getirilebilir.

  Gluteal Protez ile Kalça Estetiği Nedir?

  Gluteal protezler, yapısı meme silikonlarına benzemesine rağmen daha sert yapıda olan ve popo estetiğinde kullanılan protezlerdir. Gluteal protezler, özellikle poposunun küçük olmasından şikâyetçi olan hastalarımız için idealdir. Gluteal protezler, “very cohesive gel” olarak adlandırılan maddeden yapılır. Sert silikondan yapılmasına rağmen oturma ya da yürüme sırasında rahatsızlığa neden olmaz ve kalçaya dokunulduğunda sert bir his vermez. Ancak dayanıklı oldukları için patlama ya da sızdırma yapmazlar. Dolayısıyla kalçanın yumuşaklığı ve doğal hissi korunarak, güvenli bir şekilde estetik uygulama yapılabilir.

  Gluteal Protez ile Kalça Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

  Gluteal protez, “gluteus maximus” ve “medius” kasları arasına yerleştirilir. Bazı hastalarda da, kalça yapısına göre, kasların arka tarafına yerleştirilebilir. Gluteal protez ile kalça estetiği cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Kişi genel anestezi ile uyutulur. Bu nedenle işlem sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olabilir.

  Ankara Kalça Estetiği Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Cerrahi sırasında, iki popo arasından küçük bir kesi yapılır. Kesinin yapıldığı bölge kolay dikkat çeken bir bölge değildir. İç çamaşırının içinde kalır. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Ameliyatın üzerinden zaman geçtikçe de iz giderek silikleşecek ve belli belirsiz bir hâl alacaktır.

  Kalça Estetiği Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Popo bölgesi, bakteri yoğunluğu çok olan bir bölge olduğu için işlemden sonra hijyene ve bakıma önem verilmelidir. Bu süreçte doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli kullanılırsa, enfeksiyon riski de minimuma indirilebilir. Ameliyattan sonra kalça bölgesinde bir miktar şişlik ve ağrı olabilir. Şişlikler, genellikle 15 gün sonra hafifler. Böylece işlemin sonuçları net bir şekilde görülebilir. Kişi 1 ay sonra spor aktivitelerine başlayabilir ve tamamen günlük yaşamına dönebilir.

  Kalça Estetiğinden Sonra Ne Zaman Popo Üzerine Oturulabilir?

  Kalça estetiğinden sonra hemen popo üzerine oturmak estetik sonuçları etkileyebilir. Bu nedenle yaklaşık 5 – 7 gün yan ya da yüzüstü yatılması tercih edilir. Kişi 1 hafta sonunda rahatça popo üzeri oturabilir. İyileşme süreci sağlıklı bir şekilde tamamlandıktan sonra da kişi dilediği gibi oturabilir. İmplantın oturma eylemi üzerinde olumsuz bir etkisi olmaz.

  Ankara Brazilian Butt Lift (Brezilya Poposu) Estetiği Nedir?

  Halk arasında “brezilya poposu estetiği” olarak da bilinen brazilian butt lift özellikle poponun yeniden şekillendirilmesi ve dolgunlaştırılması için tercih edilen bir işlemdir. Bu işlem bir “liposculpturing” işlemidir de diyebiliriz. Yani liposuction ve lipofilling yöntemlerinin bir araya getirilmesiyle yapılır.

  Brezilya poposu estetiğinde hastanın bel, karın ve sırt bölgesinden liposuction yöntemi ile alınan yağlar kalça bölgesine enjekte edilir. Böylece vücudun yeniden şekillendirilmesi, her anlamda forma girmesi ve daha çekici görünmesi sağlanır. Yaklaşık 1,5 – 2 saat süren işlemin etkileri büyük oranda kalıcıdır. Ancak kalıcılığı kişinin cilt yapısına ve ne kadar yağ hücresinin tutunabildiğine bağlıdır.

  Hangi Kalça Estetiği Yöntemi Bana Uygundur?

  Kalça estetiğinde kullanılan, yukarıda bahsettiğimiz yöntemler oldukça etkili ve başarı oranı yüksek işlemlerdir. Ancak bu yöntemlerden hangisinin sizin için uygun olduğuna ancak detaylı muayeneden sonra karar verilebilir. Brezilya poposu estetiği, özellikle vücudunda yağ yoğunluğu fazla olan kişiler için idealdir. Ancak kişinin vücudunda yeterli yağ yoksa, popoyu büyütmek için implant uygulaması tercih edilebilir. Ayrıca kişinin beklediği sonuçlar da karar verme sürecinde önemlidir. Çünkü gluteal implant ile yapılan popo estetiklerinde daha dolgun ve hacimli popo görünümü elde edilmektedir.

  Ankara Kalça Estetiği Fiyatları

  Kalça estetiği fiyatları, tercih edilen yönteme göre ve işlemin kendi sürecine göre değişebilir. Hastanın beklentileri, vücut yapısı ve öyküsü değerlendirildikten sonra kalça estetiği fiyatlarının belirlenmesi daha doğru olacaktır.

  Ankara kalça estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?