Endoskopik Yüz Germe Ankara

  Endoskopik yüz germe Ankara; ağız içi kesi yapılmadan, alın ve orta yüz bölgesinin kaldırılmasını ve ifadenin gençleşmesini sağlayan estetik işlemdir. Endoskopik yüz germe işlemi, saçlı deriden yapılan minimal kesiler yardımıyla yapılır. Bu nedenle ağız içinden kesi yapılmasına gerek kalmadan, orta yüz ve alın bölgesi yukarı kaldırılabilir. Endoskopik yüz germe işlemi sayesinde, yüzde kalıcı bir gerginlik sağlanabilir.

  Endoskopik Yüz Germe Nedir?

  Endoskopik yüz germe; yüzün tüm anatomik yapılarının kamera ile görüntülenmesini sağlayan böylece germe işleminin kolayca yapılmasına imkân veren bir tekniktir. Endoskopik yüz germe işleminde alın ve orta yüz bölgesi hedeflenir. Bu nedenle çene ve boyun bölgesine etki etmeyen; ancak yüzün üst kısmında oldukça başarılı sonuçlar veren bir işlemdir.

  Endoskopik Yüz Germe Kimlere Yapılabilir?

  Endoskopik yüz germe yapılabilmesi için yüzün fazla sarkmış olmaması gerekmektedir. Yani işlemin hafif cilt sarkmalarında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle genellikle 30 – 40’lı yaşlardaki kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

  Endoskopik Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  Endoskopik yüz germe işleminin en önemli farkı; tüm işlem sürecinin özel kameralarla izlenmesidir. Böylece dışarıdan, büyük kesiler yapılmadan, sadece saç derisinden işlem yapılabilmektedir. Saçlı deriden yapılan kesiler, işlem sonrasında belirgin olmayacağı için iz kalmaz.

  Endoskopik yüz germe işlemine saç derisine 2 – 3 küçük kesi yapılarak başlanır. Yapılan kesilerden minimal boyutlardaki bir kamera sokulur ve cerrahi işleme başlanır. Alın ve orta yüz bölgesindeki yapılar kaldırılır ve yukarı asılır. Böylece kişinin ifadesinin daha genç ve canlı görünmesi sağlanır.

  İşlem yaklaşık 1 – 2 saat içerisinde tamamlanır.

  Endoskopik Yüz Germe Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Endoskopik yüz germe ameliyatlarından en başarılı sonuçları alabilmek için yaklaşık 2 – 3 hafta öncesinde sigara kullanımının bırakılması tavsiye edilir. Aynı zamanda kanın sulanmasına neden olacak ilaçların ve ek takviyelerin kullanımının da düzenlenmesi gerekir. Yeşil çay, keten tohumu ve kiraz sapı gibi besinlerin tüketimi kısıtlanabilir.

  Endoskopik Yüz Germe Anestezi ile Mi Yapılır?

  Endoskopik yüz germe ameliyatlarında genel anestezi kullanılır. İşlem ameliyathane koşullarında yapılır. Genel anestezi altında yapıldığı için hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

  Ankara endoskopik yüz germe hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Endoskopik Yüz Germe Sonrası Nasıldır? 

  Endoskopik yüz germe işleminden sonra, aynı gün içinde taburcu olmak mümkündür. Yüz germeden sonra morluk pek fazla olmaz. Ancak yüzün belli bölgelerinde şişlik görülebilir. Bu şişlikler işlemden hemen sonra çok belirgin olsa da zamanla iner ve kişinin cildi daha genç, canlı görünmeye başlar. Alın ve orta yüz kaldırıldığı için yüz ifadesi ve bakışlar canlanır, daha çekici görünür.

  Endoskopik Yüz Germe Kalıcı Mıdır?

  Endoskopik yüz germe işleminin sonuçları kalıcıdır. Ancak zamanla yüzümüz yaşlanmaya ve sarkmaya devam eder. Yüz germe işlemi, sonradan oluşacak sarkmaların önüne geçemez. Ancak yüzün eskisinden daha gergin görünmesini sağlar.

  Ankara Endoskopik Yüz Germe Fiyatları

  Ankara endoskopik yüz germe fiyatları işlem yapılan kliniğe göre değişebilir. İz bırakmayan, etkili bir yöntem olduğu için günümüzde giderek daha fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına göre de endoskopik yüz germe fiyatları değişebilmektedir.

  Ankara endoskopik yüz germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?