Kılcal Damar Tedavisi Ankara

  Kılcal damar tedavisi Ankara, damarların genişleyip, yüzeye yakın hale gelmesiyle oluşan kılcal damar görünümünün giderilmesi amacıyla uygulanan tedavidir. Bu damarlar genellikle bacak ya da yüz bölgesinde sıklıkla görülürler. Bulundukları bölgede kızarık bir görünüm ortaya çıkardıkları için de kişiye rahatsızlık verebilirler. Özellikle yüz bölgesinde belirginleşen damarlar, kişinin sosyal ilişkilerde kendini rahatsız hissetmesine, daha pürüzsüz bir cilt görünümü istemesine neden olabilmektedir.

  Kılcal damar tedavisi Ankara işleminde kullanılan, günümüzün en etkili yöntemlerinin başında ise lazer gelmektedir. Kılcal damar tedavisinde kullanılan Q-Switched Nd:Yağ lazerler, hemoglobin hücrelerine etki eder. Damar yapısına zarar vermez. Sadece belirgin görünümü azaltır.

  Yazımızın devamında lazerle kılcal damar tedavisi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara kılcal damar tedavisi ve fiyatları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kılcal Damarlar Neden Belirginleşir?

  Kılcal damarların belirginleşmesine neden olan pek çok faktör sayılabilir. Genetik yapı, gebelik dönemi, yaşlılık, güneş hasarı, kilo ya da uzun süre ayakta durmak kılcal damarların belirginleşmesine neden olabilir. Ayrıca dar kıyafetleri tercih etmek ve az su tüketmek de kılcal damarları belirginleştirebilir.  Bunun yanında rozasea (gül hastalığı) ya da şarap lekeleri de kılcal damarların belirginleşmesine neden olabilir. Nedeni ne olursa olsun, kılcal damar tedavisinde lazer teknolojisiyle oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

  Lazer ile kılcal damar tedavisinde genellikle Q-Switched Nd:Yağ lazerle kullanılır. Kliniğimizde kullandığımız Q-Switched Nd:Yağ lazerler, ışınların bölgeye homojen bir şekilde dağılmasını sağlar. Böylece bölgedeki tüm kılcal damar yapılarına eşit şekilde etki eder ve güvenli uygulama sağlar. Kılcal damar tedavisinin genellikle seanslar halinde yapılması tercih edilir. Seanslarda lazer cihazları, kılcal damar yoğunluğu olan bölgelerde gezdirilir. Lazerin uyguladığı ısı enerjisi sayesinde cilt altındaki sağlıklı hücreler harekete geçer. Hem cilt yenilenir ve sıkılaşır hem de kılcal damar görünümü bariz bir şekilde azalır.

  Lazerle kılcal damar tedavisi, vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilir. Ancak kılcal damar görünümü genellikle yüz ve bacaklarda yoğun olduğu için en çok bu bölgelere uygulama yapılmaktadır.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

  Lazerle kılcal damar tedavisinde seans sayıları kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Her hastamızın cilt yapısı ve özellikleri farklıdır. Aynı zamanda beklenen hedefler de değişkenlik gösterebilmektedir. Kılcal damar görünümü fazla yoğun değilse, tek seansta bile etkin sonuç alınabilir. Bu nedenle seans sayıları hakkında Ankara’daki kliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; 1 – 3 hafta aralıklarla uygulanan 1 – 3 seans yeterli olmaktadır diyebiliriz. Lazerle gül hastalığı tedavisi olan hastalarda ise seans sayıları biraz daha fazla olabilmektedir.

  Kılcal Damar Tedavisinde Acı Hissedilir Mi?

  Lazer uygulamalarında bir miktar acı hissedilebilir. Bu acının dayanılmaz bir acı olmadığını söyleyebiliriz. Ancak cildi hassas ve acı eşiği düşük olan hastalarda da konforlu uygulama için anestezik kremler kullanılmaktadır. Anestezik krem uygulamasından sonra seanslarda hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez.

  Kılcal Damar Tedavisi Ankara Güvenli Midir?

  Lazer tedavileri, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylıdır. Etkinliği ve güvenliği, dünyadaki sağlık otoriteleri tarafından da onaylanmıştır. Lazerle kılcal damar tedavisinden sonra beklenmedik yan etkilerin görülme olasılığı oldukça azdır. Bölgede aşırı tahribat olması ise genellikle uygulama hatalarından kaynaklanmaktadır. Ankara kılcal damar tedavisi ve uygulanışı hakkında kliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Lazerle yapılan kılcal damar tedavilerinde damar yapısına zarar verilmez. Yalnızca yüzeydeki kızarık görünümün azaltılması amaçlanır.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kılcal damar tedavisi yaptıranların, uygulama sonrasında cildi hassaslaşır. Bu nedenle daha fazla neme ve bakıma ihtiyaç duyulabilir. Güneşe karşı hassasiyet de artacağı için tedavi sürecinde yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda bölgeyi aşırı sıcak ya da soğuktan korumak da yan etkileri minimuma indirecektir.

  Ankara Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları

  Kılcal damar tedavisi yaptıranlar, elde edilen olumlu sonuçlar nedeniyle pek çok konuda kendini daha rahat hissetmektedir. Yaz aylarında bikini, mayo gibi kıyafetleri daha rahat giyebilmekte; sosyal yaşamlarında kendilerini daha özgüvenli hissetmektedirler. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen kılcal damar tedavisi fiyatları ise seans sayısına göre değişebilmektedir. Ankara kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?