Çene Dolgusu Ankara

  Çene dolgusu Ankara, yalnızca yaşlanma belirtilerine karşı değil; kişinin hayal ettiği, keskin çene hatlarına kavuşabilmesi için de uygulanabilen bir işlemdir. Çene; yüz şeklinde oldukça belirleyici olan ve kişinin yüz ifadesini, bakışlarını bile etkileyebilen bir bölgedir. Bu nedenle estetik standartlardaki yeri ve önemi büyüktür. Çenenin ideal boyutlarda olmaması, çene bölgesinde asimetri ya da çukurluk olması ise sık rastlanan çene kusurlarındandır. Özellikle yaşlanmayla birlikte çene dokuları da deforme olur. Dolayısıyla çökme ve hacim kaybı başlar. Çene dolgusu Ankara, bu noktada tercih edilebilecek en pratik ve etkili estetik uygulamaların başında gelmektedir.

  Ankara çene dolgusu ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz. Çene dolgusu Ankara ve jawline dolgu hakkında sıkça sorulanları ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Çene Dolgusu Nedir? 

  Çene dolgusu; yumuşak dolgu malzemelerinin çene bölgesine enjekte edilmesi ile yapılan estetik işlemdir.Başlıca kullanım alanları; çenedeki hacim kaybını gidermek, derin gamzeleri doldurmak ve çene hattını ön plana çıkarmak olarak sıralanabilir.

  Çene dolgusunda temel amaç; çenenin yüz yapısı ile uyumlu hâle getirilmesidir. Yapısal bozuklukların maskelenmesi ve kişinin daha oval, çekici bir yüz yapısına sahip olması hedeflenir. Özellikle kadınlarda, çene hattının belirginleştirilmesi, ifadenin daha vurucu olmasını sağlar. Boyun bölgesi ve çene arasındaki hattı öne çıkardığı için kişinin daha zayıf ve genç görünmesine yardımcı olur.

  Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

  Çene dolgusu;

  • Çene ucunun çok sivri ya da düz olması durumunda, çene ucu bölgesine
  • Çene hattını belirginleştirmek için
  • Derin gamzelerin doldurulması, çenenin daha pürüzsüz yapıya kavuşması için
  • Sarkmaların toparlanması için
  • Çene ucunun geniş olması ya da geride olması durumunda uygulanabilir.

  Çene Dolgusu Hangi Madde ile Yapılır?

  Günümüzde farklı dolgu malzemeleri ile estetik işlemler yapılabilmektedir. Çene dolgusu (jawline dolgu) için de kişinin cilt yapısına ve istenen sonuçlara göre farklı dolgu malzemeleri kullanılabilir. En sık kullanılanı hyaluronik asit içeren dolgu malzemeleridir. Hyaluronik asit, cildimizin kendi yapısında da bulunan ve cilde nem kazandıran bir maddedir. Bulunduğu bölgeye dolgunluk ve gençlik kazandırır. Dolgu uygulamalarında kullanılan hyaluronik asitli dolgular, cildin hacim kazanmasına ve nem tutmasına yardımcı olur. Aynı zamanda hayvansal içerikli olmadığı için de oldukça güvenlidir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylıdır.

  Ankara çene dolgusu ve kullandığımız malzemeler hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Çene Dolgusu Acıtır Mı?

  Çene dolgusu uygulaması enjeksiyon ile yapıldığı için birçok hastamızın korkmasına neden olmaktadır. Oysaki çene dolgusunun cildi hassas olan hastalarımız için bile oldukça konforlu bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Dolgu uygulamasından önce sürülen anestezik kremler sayesinde hiçbir ağrı-sızı olmadan işlem tamamlanmaktadır.

  Çene Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  Çene dolgusu, 18 yaşını geçen ve ciddi bir sağlık problemi olmayan herkese yapılabilir. Ancak hamile ve emzirme döneminde olan kadınlarda uygulama yapılması tercih edilmez. Aynı zamanda çene bölgesinde ciddi dermatolojik problemlerin olmaması da işlemin güvenli bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

  Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Çene dolgusu yaklaşık 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Seçilen dolgu malzemesi çeneye enjekte edilir. İşlem sonrasında hastalarımız günlük yaşamlarına dönebilirler. Aynı gün içerisinde yemek yiyip – içebilir, sosyal yaşamlarına devam edebilirler.

  Çene Dolgusundan Sonra Şişlik Olur Mu?

  Tüm dolgu uygulamalarından sonra, enjeksiyona bağlı olarak, bir miktar şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu kalıcı bir yan etki değildir. Steril koşullarda, uzman bir doktor tarafından yapılan dolgu uygulamaları oldukça güvenilirdir. Eğer kişinin cildi hassas yapılıysa uygulama sonrasında soğuk kompres yapılabilir.

  Çene Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Yumuşak, dermal dolgular bir süre sonra cilt tarafından emilir. Bu nedenle kalıcı değildirler. Ancak etki süresi uzundur. Dolgu uygulamalarında cerrahi gibi uzun iyileşme süreçleri olmadığı için kişi istediği sürece yeniden çene dolgusu yaptırabilir. Kişinin cilt yapısına, uygulama alanına ve dolgu malzemesine bağlı olarak kalıcılık süresi değişebilir. Ancak genellikle 1 – 2 yıl kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.

  Ankara Çene Dolgusu Fiyatları

  Dolgu uygulamalarında fiyatları işlem yapılan bölgeye ve dolgu malzemesine göre değişir. Bu nedenle çene dolgusunda kullanılan malzeme ve dolgu miktarı fiyatları etkiler. Ankara çene dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?