Cilt Yenileme Ankara

  Cilt yenileme Ankara; cildin yaşlanmaya meydan okuması, ince çizgilerin ve lekelerin ciltten silinmesi için yapılan uygulamalardır. Cilt yenilemede amaçlanan aynı zamanda güneş, hava kirliliği gibi cildimiz için zararlı faktörlerin etkilerini cildimizden uzaklaştırmaktır.

  Günümüzde, cildin yenilenmesi ve kendi kendini onararak, güçlenmesi için yapılan en etkili işlemlerin başında ise lazer gelmektedir. Lazer ile cilt yenileme uygulamasında gözeneklere neden olan aşırı yağlanma kontrol altına alınır. Ciltteki kolajen aktifleşir. Böylece cildin kirli tabakası gider ve daha yumuşak, pembe, canlı bir cilt görünümü ortaya çıkar.

  Cilt yenileme uygulaması seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Yazımızın devamında cilt yenileme seansları, seans sayısı ve lazerle cilt yenileme hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara cilt yenileme fiyatları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Cilt Yenileme Ankara Neden Yapılır? 

  Cildimiz zamanla deforme olur. Dokular sarkar. Cildimizdeki hyaluronik asit miktarı azalır. Bu nedenle ince kırışıklıklar ortaya çıkar. Aynı zamanda modern yaşam koşulları da cildimizi yıpratan birçok dış etken içerir. Cilt yenileme uygulaması, ciltten tüm bu olumsuz etkileri uzaklaştırıp, kişinin zamana meydan okuması için yapılır.

  Cilt yenileme sayesinde;

  • Cildin alt katmanlarındaki kolajen oluşumu hızlanır. Kolajen lifler aktifleşir. Böylece cildin elastik yapısı desteklenir. Cilt sıkılaşır ve kişinin yüzünde belirgin bir gençleşme görülebilir.
  • Cilt yenileme işleminde kullanılan lazer teknolojisi, dokuları ısıtır. Böylece cildin alt katmanlarındaki tedavi edici hücreleri uyarır. Bu hücreler, cilt altında yoğunlaşan melazma ile savaşır. Böylece cilt tonu dengelenir ve leke görünümü azalır.
  • Cilt pembemsi ve sağlıklı görünür.
  • Gözenek görünümü azalır. Pürüzsüz ve yumuşak cilt dokusu ortaya çıkar.

  Tüm bu olumlu sonuçlar, kişinin hem bakımlı hem de genç görünmesini sağlar. Cilt daha sağlıklı bir yapıya kavuşur.

  Cilt Yenileme Ankara Nasıl Yapılır?

  Cilt yenileme işleminde en çok kullanılan teknolojilerin başında lazer gelmektedir. Bununla birlikte cilt yenileme işleminde kullanılan lazer türleri değişkenlik gösterebilir. Genel olarak fraksiyonel lazer ve Q-Switched Nd: Yağ lazer tercih edilmektedir. Q-Switched Nd:Yağ lazer kullanılarak yapılan karbon peeling işlemi de cilt yenilemede en sık kullanılan yöntemlerden biridir.

  Lazerle Cilt Yenileme

  Lazerle cilt gençleştirme işlemi seanslar halinde yapılır. Genellikle minimum 6 seans tercih edilmektedir. Her seansın arasına 3 – 4 hafta zaman konulur. Bu süreçte cilt yenilenir, gençleşir ve her seanstan sonra sonuçlar daha belirgin, dikkat çekici hale gelir. Uygulama sırasında anestezik kremler kullanıldığı için ağrı ya da acı hissedilmez.

  Karbon Peeling

  Aslında bir lazer yöntemi olan karbon peeling, lazer ışınlarının etkisini özellikle hasarlı bölgelere yönlendirmeyi amaçlar. Karbon peeling uygulamasında Q-Switched Nd:Yağ lazer kullanılır. İşlem öncesinde cilde özel bir karbon solüsyonu sürülür. Bu solüsyon, hasarlı bölgelerin koyu renge boyanmasını sağlar. Lazer ışınları bu bölgelere derinlemesine işler. Böylece cilt yenileme etkisi güçlenir. Karbon peeling uygulaması genellikle 5 seansta tamamlanır.

  Ankara Lazerle Cilt Yenileme Fiyatları

  Cilt yenileme, özellikle orta yaş ve üzeri dönemde tercih edildiğinde kişinin yıllara meydan okumasına, bakımlı ve çekici görünmesine yardımcı olur. Erken yaşlarda yapılan cilt yenileme işlemleri ise cildi destekleyerek, yaşlanma belirtilerini geciktirir. Daha parlak ve temiz bir cilt görünümü ortaya çıkarır. Ortaya çıkan olumlu sonuçlar ise cilt yenileme yaptıran hastalarımızı oldukça mutlu etmektedir.

  Herkesin cildi farklı ve özeldir. Bu nedenle cilt yenileme uygulamalarında da kişinin ihtiyaçlarını ön planda tutarak, ideal tedavi sürecini planlamak gerekir. Bu da cilt gençleştirme fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Ankara lazerle cilt yenileme fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?