360 Derece Vücut Germe Ankara

  360 derece vücut germe Ankara, özellikle yoğun kilo verme dönemlerinden ya da gebelikten sonra sarkan derinin ve bölgesel fazlalıkların toparlanması için yapılan bir estetik işlemdir. 360 derece vücut germe olarak da bilinen bu işlemin amacı; uyluk, bel, kalça, orta ve alt karın bölgesindeki fazlalıkların giderilmesi; kişinin daha fit ve sıkı bir görünüme kavuşmasıdır.

  Cerrahi ile yapılan 360 derece vücut germe işlemi, vücudun genel olarak toparlanmasını sağlar. Genel cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Yazımızın devamında, 360 derece vücut germe hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara 360 derece vücut germe  fiyatları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  360 Derece Vücut Germe Nedir?

  360 derece vücut germe, vücuttaki birçok bölgeden yağ alınmasını ve fazla derinin toparlanmasını sağlayan bir işlemdir. Özellikle yoğun kilo veren kişilerde uyluk, bel ve karın bölgesinde sarkmalar meydana gelir. Gebelik döneminde yoğun kilo alan kadınlarda da benzer şikâyetler görülebilir. Bu durum, kişi ideal kilosunda olsa bile, daha kilolu görünmesine neden olabilir. Fazlalıklar, kişinin dış görünümü ile barışmasını engelleyebilir.

  360 derece vücut germe, bir zayıflama yöntemi değildir. Aksine, ideal kilosunu uzun süre korumayı başarmış kişilere yapılan bir işlemdir. Operasyonun amacı; kişinin bölgesel sarkma ve yağlanmadan kurtulmasını sağlamaktır. Kilo kaybı değil, toparlanma ve sıkılaşma hedeflenir.

  360 Derece Vücut Germe Nasıl Yapılır?

  360 derece vücut germe, genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Göbek deliğinin alt kısmından yapılan bir kesi ile işleme başlanır. Bu kesi, bel bölgesine doğru dönerek, sırta kadar uzatılır. Yani 360 derecelik bir açı yapar. Böylece kalçalar, orta ve alt karın bölgesindeki sarkan deri toparlanabilir. Aynı zamanda fazla deri çıkarılabilir. Sarkmış olan popo ve pubis bölgesi askılanabilir.

  360 Derece Vücut Germe Kimlere Yapılır?

  • İdeal kilosunun %30’luk oranı içinde bulunan
  • Derisi sıkı ve elastikiyeti iyi olan
  • Ameliyata ya da ameliyat sonrası iyileşme sürecine engel olan, ciddi sağlık sorunu olmayan
  • Gerçekçi beklentileri olan ve ameliyata kesin olarak karar vermiş herkese yapılabilir.

  360 Derece Vücut Germe Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  360 derece vücut germe işlemi öncesinde kişinin ideal kilosuna ulaşmış olması gerekir. İşlemden en sağlıklı sonuçların alınabilmesi için bu kilonun en az 6 ay korunmuş olması da önemlidir. Aynı zamanda iyileşme sürecini olumsuz etkilediği için işlemden en az 4 hafta önce sigaranın bırakılması tercih edilir.

  360 Derece Vücut Germe Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

  360 derece vücut germe işleminden sonra iyileşmek ve toparlanmak için yaklaşık 1 ay geçmesi gerekebilir. Öncelikle ilk 10 gün beli doğrultmak, dik durmak sakıncalıdır. Bu nedenle ilk 10 – 15 gün bel bükülü şekilde durulması tercih edilir. Bu süreçte hastalarımız ayağa kalkıp yürüyebilirler. Ancak dik durmaya başlamak için yaklaşık 2 hafta beklemek gerekir. Bu süreçte kişiye özel, toparlayıcı bir korse giydirilir. Bu korsenin de yaklaşık 6 hafta süreyle kullanılması tavsiye edilir. 6 hafta sonunda kişi spor aktivitelerine ve günlük yaşamına dönebilir.

  360 Derece Vücut Germe Etkisi Kalıcı Mıdır?

  360 derece vücut germenin etkileri uzun ömürlü olacaktır. Ancak bu süreçte kişinin de çabası önemlidir. Yeniden yoğun bir şekilde kilo alınması, işlemin sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle 360 derece vücut germe yaptıranların spor ve sağlıklı beslenmeyi hayatlarının bir parçası haline getirmesi tavsiye edilir.

  Ankara 360 Derece Vücut Germe Fiyatları 

  Vücut germe, özellikle yoğun kilo veren kişilerin daha estetik görünmesine, vücutları ile barışmasına yardımcı olan bir işlemdir. Çünkü kilo verme sürecinden kalan sarkmalar, kişide ciddi estetik kaygılara neden olabilir. Vücut germenin en büyük farkı; bel, karın, kalçalar başta olmak üzere vücudun birçok bölgesine, aynı anda etki edebilmesidir.

  Ankara 360 derece vücut germe fiyatları ise kişiden kişiye değişebilir. Hedeflenen sonuçlar ve cerrahi süreci fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Bu nedenle vücut germe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?