Dudak Kaldırma Ankara

  Dudak kaldırma Ankara yani lip lift, dudakların büyütülmesi, burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılması için yapılan bir cerrahi işlemdir.  Lip lift, dolgu uygulamalarından farklı olarak kalıcı sonuç verir. Cerrahide amaç; philtrum adını verdiğimiz bıyık bölgesinde, eğer varsa, fazla derinin çıkarılması ve dudağın büyütülmesidir. Yaklaşık 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan ameliyattan sonra, kişi kısa sürede günlük yaşamına döner.

  Ameliyat izleri ise zamanla azalır ve en son görünmeyecek hale gelir. Dudakların büyümesi ve istenmeyen philtrum genişliğinin kısalması ise yüze daha orantılı, çekici bir görünüm katar. Ankara lip lift hakkında tüm merak ettiklerinizi Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’na danışabilir, randevu alabilirsiniz.

  Dudak Kaldırma Ankara Nedir?

  Lip lift, özellikle üst dudak bölgesinin uzun olması, üst dudağın kırmızı bölgesinin belirsiz olması durumunda tercih edilen bir estetik uygulamadır. Özellikle dudak şeklinden memnun olmayıp, düzenli olarak dolgu yaptıranlar için kalıcı sonuçlar veren bir alternatiftir.

  Lip lift uygulamasında amaç; üst dudak bölgesindeki uzunluğun kısaltılması, böylece üst dudakların renkli kısmının büyütülmesi ve yukarı doğru kaldırılmasıdır. Böylece dudaklar olduğundan daha dolgun görünürken, bıyık bölgesindeki uzunluk da kısalır. Bu da yüzün alt kısmı ile üst kısmı arasındaki uyumun artmasına ve kişinin daha çekici görünmesine yardımcı olur.

  Ankara Dudak Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Ankara dudak kaldırma ameliyatı, özellikle düzenli olarak dolgu yaptıran kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Lip lift, bazı kişilerde dudak dolgusundan çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle kişi üst dudak bölgesinin uzun olmasından rahatsızsa, lip lift ile çok daha hoş, estetik sonuçlar elde edilmektedir.

  Dudak Kaldırma Ankara Ameliyatı (Lip Lift) Nasıl Yapılır?

  Lip lift, ameliyathane koşullarında yapılan, cerrahi bir işlemdir. Ameliyatta genel ya da lokal anestezi tercih edilebilir. Her iki durumda da hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeyecektir. İşlem yaklaşık 40 – 45 dakika sürer.

  Dudak Kaldırma Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Dudak kaldırma işlemi, burun altına açılan ince kesilerden yapılır. Ameliyattan sonra kalan iz, bu bölgedeki doğal derinin altına gizlenir. İşlemden hemen sonra bölgedeki iz belirgin olabilir. Ancak iyileşme sürecinde iz görünümü giderek azalır. Yaklaşık 1 yıl sonunda ise dokular yenilenir ve iz belli belirsiz bir hal alır. Burun kıvrımları da izi gizleyecektir. Bu nedenle endişe verici, ilk bakışta göze çarpacak bir ameliyat izi söz konusu değildir.

  Lip Lift Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Cerrahi işlemlerden sonraki 72 saat boyunca bölgede yoğun ödem görülebilir. Bu oldukça normaldir. Bu süreçte kişi düzenli olarak soğuk kompres yaparsa, şişlikleri kontrol altına alabilir. Bölgenin tamamen iyileşmesi ise birkaç haftayı bulabilir. Dikişler genellikle 5 gün içerisinde alınır ve kişi günlük yaşamına dönebilir.

  Dudak Kaldırma Ameliyatından Sonra Dudaklarım Doğal Görünür Mü?

  Lip lift yaptıranlar arasında en çok merak edilenlerden biri de budur. Eğer doğru koşullarda, uzman bir doktor tarafından yapılırsa, dudak kaldırma işleminin riskleri oldukça azdır. Kişi de iyileşme sürecinde bakımına özen gösterirse ödem sağlıklı bir şekilde iyileşir. Dolayısıyla en ideal ve estetik görünüm elde edilebilir. Ankara lip lift için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lip Lift Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Dudak kaldırma işlemi, kalıcı sonuçlar verir. Bu yönüyle de dudak estetiği yaptıracak kişiler için oldukça avantajlıdır. Özellikle düzenli olarak dolgu yaptıran kişiler, lip lift sayesinde kalıcı dolgunluk ve hacim elde edebilirler.

  Dudak Kaldırma Ankara Fiyatları

  Lip lift, dudak bölgesine yapılan küçük bir dokunuş sayesinde tüm yüzde daha orantılı bir görünüm elde edilmesini sağlayabilir. Çünkü philtrum dediğimiz bıyık bölgesi alt ve üst dudak arasındaki dengenin sağlanmasında da oldukça belirleyicidir. Lip lift fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bazı hastalarımızda, yüz germe sırasında da lip lift yapılabilir. Bu durumda fiyatlar da farklı olacaktır. Ankara lip lift fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?