Göz Altı Morluğu Tedavisi Ankara

  Göz altı morluğu tedavisi Ankara, kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine neden olan göz altı morluklarının giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen estetik bir uygulamadır. Göz altı morlukları birçok kişide yapısal olarak vardır. Bazı kişilerde ise ilerleyen zamanla birlikte bölgedeki damarlanma ve sarkma sonucu meydana gelirler. Göz altı morluklarının giderilmesi ve göz altının daha dinlenmiş görünmesi için ise en etkili uygulamalar lazer işlemleridir.

  Günümüzün farklı lazer teknolojileri sayesinde, farklı cilt yapısına sahip kişilerde bile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Lazerle yapılan uygulamalardan hemen sonra işlemin olumlu sonuçları görülmeye başlar. Göz çevresindeki toparlanma, yenilenme ve aydınlık ise uzun süre devam eder. Göz altı morluğu tedavisi Ankara ve Ankara göz altı morluğu tedavisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Altı Morlukları Neden Olur?

  Göz altı morlukları hem kişinin yapısal özelliklerine hem de dış etkenlere bağlı oluşabilir. Uykusuzluk, yorgunluk ya da düzensiz beslenme, göz altlarının torbalanmasına neden olabilir. Bu genellikle yaşam değişikliğinde değişiklik yapıldığında geçer. Bununla birlikte hava kirliliği, stres vb. nedenlerle cildimiz zamanla yıpranır. Bu yıpranma sonucunda da göz altları çökebilir. Bazı kişilerde ise yapısal olarak göz altları daha koyu renktedir. Özellikle esmer ten rengine sahip kişilerde daha sık rastladığımız bir durumdur.

  Göz altı morluklarından şikâyetçi olanlar, bu durumu kendilerini daha yorgun ve yaşlı göstermesinden yakınırlar. Makyajla bir miktar kapatılsa bile morluklar dikkat çekebilir. Bu da kişinin yüz ifadesini ciddi şekilde değiştirebilir. Göz altı morluk tedavisi yaptıranlar, morluk ve torbalanma geçtikten sonra daha duru, genç ve aydınlık bir ifadeye sahip olduklarını söylemektedir.

  Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir? 

  Günümüzde göz altı morluklarının tedavisine yönelik kozmetik ürünler bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin etkisi genellikle lazer kadar güçlü değildir. Bu nedenle göz altında yoğun morluk olanlarda lazer tedavisi ile daha etkin sonuçlar alınabilmektedir. Lazer teknolojisi, uygulandığı bölgedeki kolajen uyarımını artırır. Dolayısıyla göz altındaki torba görünümünün azalmasına, bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda lazer ışınları doğrudan melanin hücrelerine etki ettiği için morluk görünümünü de azaltırlar.

  Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

  Göz altı morluk tedavisinde farklı lazer cihazları kullanılabilir. En sık faydalandığımız lazer türleri; Er Yağ lazer, Q-Switched Nd: Yağ lazer ve fraksiyonel lazerdir. Hangi lazer türünün kullanılacağına genel olarak kişinin beklentilerine, morluğun şiddetine ve cilt yapısına göre karar verilir.

  Bu süreçte göz altı ışık dolgusu ya da PRP uygulamalarıyla sonuçlar desteklenebilir. Böylece daha aydınlık ve dinlenmiş göz altı görünümü elde edilebilir.

  Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi Ankara Kaç Seans Sürer?

  Lazer uygulamalarından başarılı sonuç alabilmek için genellikle seanslar halinde işlem yapılması gerekir. Göz altı morluk tedavisi Ankara için yapılan ilk seanstan sonra işlemin olumlu etkileri görülmeye başlar. Her seanstan sonra göz altlarındaki aydınlık artar. Seans sayısı ise kişinin cilt yapısına ve tedavideki ilerlemeye göre belirlenir. Bu nedenle herkes için farklı seans sayılarında uygulama yapılabilir. Ancak fikir vermesi için, genel olarak söyleyecek olursak; 6 – 8 seans uygulama yapılması tercih edilebilir.

  Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle göz altı morluk tedavisinden sonra bölgede hafif kızarıklık, kabuklanma görülmesi normaldir. Bu beklediğimiz bir yan etkidir. Cilt lazer ışınlarının etkisiyle hassaslaşır. Bu nedenle göz altlarına soğuk kompres yapılabilir. Aynı zamanda cildin yenilenmesi için bol bol nemlendirici uygulanması da önemlidir. Güneşe maruz kalınan zamanlarda yüksek koruma faktörlü güneş kremleri de kullanılmalıdır.

  Ankara Göz Altı Morluk Tedavisinde Acı Hissedilir Mi?

  Lazer ışınları cildi ısıttığı için işlem sırasında yanmaya benzer, hafif bir acı hissedilebilir. Bu acı çok yoğun değildir. Yine de hastalarımızın daha konforlu hissetmesi için işlem öncesinde anestezik kremler kullanılabilir.

  Ankara Göz Altı Morluk Tedavisi Fiyatları 2024

  Lazer tedavilerinde ücretler, seans sayısına göre belirlenir. Göz altı morluk tedavisinde de seans sayıları fiyatları belirleyecektir. Aynı zamanda uygulama yapılan lazer türü de fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle daha detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir ve Ankara göz altı morluk fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?