Karın Germe Ankara

  Karın germe Ankara; karın bölgesinin cerrahi ile sıkılaştırılması işlemidir. Normal kiloda olmasına rağmen istediği sıkı karın görünümüne sahip olamayan ya da karın derisi sarkan kişilerde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Karın germe işlemi, cerrahi ile yapılır. Ameliyat sonrasında karın bölgesinde kalıcı ve etkili bir gerginlik, toparlanma görülür.

  Kişi kilosunu koruyup, spor yapmaya devam ederse karın bölgesindeki sıkılaşmayı koruyabilir hatta artırabilir bile. Yazımızın devamında karın germe nasıl yapılır, kimler için uygundur, karın germe sonrası iyileşme süreci gibi merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.

  Karın Germe Ankara Nedir?

  Karın germe; sarkan ve yeterince sıkı görünmeyen karın bölgesinin, cerrahi müdahale ile sıkılaştırılması, toparlanmasıdır.

  Karın bölgesi, günümüzde hem kadın hem de erkekler için estetik görünümün ana unsurlarından kabul edilmektedir. Karın bölgesindeki yağ birikimi ve sarkmış görünüm, normal kiloda olan kişilerde bile görülebilir. Ayrıca yoğun kilo veren kişilerde, spor ve diyete rağmen karın bölgesindeki deri sarkabilir. Karın germe işlemi sayesinde bu sarkmanın önüne geçmek, daha fit ve çekici bir karın görünümüne sahip olmak mümkündür. Karın bölgesindeki sarkmalar;

  • Hamilelik
  • Yaşlanma
  • Yoğun kilo değişimleri
  • Genetik faktörler
  • Önceden geçirilmiş cerrahi işlemler nedeniyle oluşabilir. Karın germe işlemi sayesinde karın bölgesinde oluşan deformasyonlar giderilebilir.

  Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

  Karın germe işlemi, karın bölgesinin büyük olduğunu düşünen ve sarkmadan şikâyetçi olan herkese yapılabilmektedir. Gerçekçi beklentilere sahip, kilosu sabit ve fiziksel olarak sağlıklı olan kişilere karın germe ameliyatı yapılabilir.

  Ancak karın germe ile ilgili mutlaka bilinmesi gereken; işlemin egzersiz ya da kilo vermenin yerini tutmayacağıdır. Karın germe işlemi teknik olarak kalıcı bir işlem olsa da kilo almak sonuçları etkiler. Bu nedenle gebelik ve yoğun kilo alımı ameliyatın sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Eğer ameliyattan sonra, özellikle yakın dönemde gebelik düşünüyorsanız, bunu mutlaka doktorunuzla paylaşmanı gerekir. Böylece size uygun tedavi planlaması yapılabilir.

  Ankara karın germe ve karın germe hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe işleminde genellikle genel anestezi yöntemi tercih edilir. Bu nedenle kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Anestezi yapıldıktan sonra, karın bölgesinde kesi yapılır. Kasık tüylerinin başladığı çizgiden, göbeğe kadar dik bir şekilde kesi yapılır. Bu kesilerin şekli ve büyüklüğü, ne kadar düzeltme yapılacağına bağlıdır. Karın bölgesindeki kesiler sayesinde zayıflayan karın kaslarına ulaşılır. Bu kaslar onarılır; fazla yağ ve doku alınabilir. Eğer üst karın bölgesinden de fazla deri alınacaksa, ikinci bir ameliyat kesisi yapılması gerekebilir.

  Gerekli cerrahi müdahale yapıldıktan sonra, ameliyat kesileri dikiş ile kapatılır. Cilt yapıştırıcıları ve klipsler de kullanılabilir.

  Karın Germe Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Karın germe işlemi cerrahi bir işlem olduğu için ameliyattan sonra bir süre şişkinlik olabilir. Kesi bölgelerinin iyileşmesi birkaç haftayı bulabilir. Bu süreçte dik durmak zor olabilir. Ancak iyileşme sürecinin sonunda kişi yeniden dik durabilir ve karındaki sıkılaşma net bir şekilde kendini gösterir. Böylece kişi hem daha ince hem de daha orantılı bir görünüme kavuşur.

  Karın Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Karın germe işleminden sonra kesi bölgeleri bandajlar ile kapatılır. Ameliyat sonrası şişlikleri minimuma indirmek ve karnı desteklemek için özel, elastik bandajlar da kullanılabilir. Gerekli durumlarda karın kompres bezi ile sarılabilir.

  Karın germe ameliyatından sonra yaklaşık 2 gün hastanede yatış gerekebilir. Yaklaşık 2 – 3 hafta içerisinde ise kişi tamamen iyileşir ve günlük yaşamına rahat bir şekilde devam edebilir.

  Her cerrahi işlemden sonra enfeksiyon riski vardır. Bu nedenle karın germeden sonra kişinin bakımına özen göstermesi ve doktorun direktiflerini harfiyen uygulaması gerekir.

  Ankara Karın Germe Fiyatları

  Karın germe, günümüzde birçok kişinin hayal ettiği sıkı ve ince görünüme kavuşmasını sağlayan bir işlemdir. Özellikle gebelik sonrası ya da yapısal faktörlerden kaynaklanan karın bölgesi büyüklüğü karın germe sayesinde giderilebilir. Bu süreçte uygulanan cerrahi işlemler, kesi büyüklüğü ve miktarı ise değişkendir. Bu nedenle karın germe fiyatları da her hastamız için farklı olacaktır. Ankara karın germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?