Dolgu Uygulamaları Ankara

  Dolgu uygulamaları Ankara; yüzdeki ince çizgileri yumuşatmak ve dokuların hacmini artırmak amacıyla yapılan işlemlerdir. Günümüzde en çok tercih edilen estetik işlemlerin de başında gelmektedir. Hem ameliyatsız hem de oldukça etkin sonuçlar veren bir işlem olduğu için yüzün birçok bölgesinde tercih edilmektedir.

  Özellikle dudak ve çene bölgesine uygulandığında, ufak bir dokunuşla kişinin tüm yüz ifadesini değiştirebilir. Yazımızın devamında dolgu uygulamaları ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara dolgu uygulamaları ve dolgu fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dolgu Uygulamaları Ankara Nelerdir? 

  Dolgu uygulamaları; enjekte edilebilir, dermal dolgular kullanılarak yapılan estetik işlemlerdir. Kullanılan dermal dolgular, yüzdeki girinti-çıkıntının giderilmesini, dokuların hacim kazanmasını ve ince kırışıklıkların açılmasını sağlar. Dolgu uygulamaları;

  • İnce dudakların kalınlaştırılması
  • Dudak konturunun belirginleştirilmesi
  • Çene konturunun belirginleştirilmesi
  • Yüzdeki ince kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi
  • Girintili çıkıntılı görünümün düzeltilmesi, yara izlerinin görüntüsünde iyileşme sağlanması amacıyla yapılabilir.

  Yumuşak doku takviyesi yaşlanma sürecini durdurmaz. Eğer yüzünüzdeki unsurları değiştirmek istiyorsanız, bunun yanıtı yüz germe, kaş kaldırma ya da göz kapağı estetiği olabilir. Enjekte edilebilir dolgu maddeleri gibi ameliyatsız gençleşme tedavileri cerrahi müdahaleler ile aynı sonuçları vermez ancak bir yüz germe operasyonunun zamanının gelmesini geciktirebilir.

  Kimler Dolgu Yaptırabilir?

  Yüz, yaşlanma belirtilerinin gözlendiği ilk bölgelerden biridir. Yüzde görülen en belirgin yaşlanma belirtilerinden biri ise dolgunluk kaybıdır. Yaşam tarzı, stres, güneş ve çevresel koşulların da etkisiyle cildimiz yıpranır. Bu da dokuların hacmini kaybetmesine neden olur. Dolgu uygulamaları, yüze nem veren özel içerikleri sayesinde dokuların canlanmasını sağlar. İnce kırışıklıkların açılmasına ve cildin yeniden canlı görünmesine yardımcı olur. Böylece kişi yaşlılık belirtilerine meydan okuyabilir ve olduğundan genç, bakımlı görünebilir.

  Dolgu uygulaması, 18 yaşını geçmiş, fiziksel olarak sağlıklı olan ve uygulama bölgesinde ciddi dermatolojik problemleri olmayan herkese yapılabilir. Hamilelik ya da emzirme döneminde dolgu uygulaması yapılması tercih edilmez.

  Ankara Dolgu Uygulamasında Hangi Dolgu Türleri Kullanılır?

  Dolgu uygulamasında, beklenen sonuçlara ve uygulama yapılan bölgeye göre farklı maddeler kullanılabilir. Ankara dolgu uygulamalarında kullandığımız dolgu türleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, kliniğimizi arayabilirsiniz.

  En yaygın kullanılanı; hyaluronik asit katkılı dolgulardır. Hyaluronik asit, vücudun doğal yapısında da bulunan bir maddedir. Yoğun nem tutma özelliğine sahiptir. Bu nedenle kırışıklık oluşumunu engelleyerek, cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Ancak yaşlanmayla birlikte hyaluronik asit miktarı düşer. Dolgu uygulaması ile cilde verilen hyaluronik asit desteği, bölgenin yeniden canlanmasına yardımcı olur.

  Kolajen dolgular ise sığır ya da insandan elde edilebilir. Kolajen; deriyi bir arada tutan, doğal bir proteindir. Yaklaşık 2 – 4 ay arası etkilidir.

  Hydroxapatite dolgular ise insan kemiklerinde doğal olarak bulunan jel benzeri bir yapı içinde tutulan mineral benzeri bir bileşendir.

  Yüz dolgu maddeleri içinde en yoğun olanıdır ve nazolabial çizgiler, dudak kenarından çeneye doğru inen marionette çizgileri ve alın çizgileri gibi çok derin çizgiler ile yanakların dolgunlaştırılması ve diğer yüz konturlarını doldurmak için kullanılması önerilir.

  Kendi vücudunuzda toplanan insan yağı da alınarak yüzde dolgunluk sağlamak, derin çizgileri doldurmak ve daha yüzeysel konturları doldurmak için yeniden enjekte edilebilir. Yağ enjeksiyonu diğer enjekte edilebilir dolgu maddelerine oranla daha kapsamlı bir işlemdir çünkü enjeksiyon öncesinde yağların alınması için liposuction tekniklerinin kullanılmasını gerektirir.

  Bu tedavinin sonuçları bir yıla kadar hatta bazı vakalarda daha da uzun sürer ve çok çeşitlilik gösterir. (Alınan yağlar gelecekte yapılacak tedavilerinizde yine kullanılmak için saklanabilir. Saklanan yağlar ile yapılan tedavilerin sonucu tedavi sırasında alınarak yapılan işlemlere oranla daha az dayanır).

  Dolgu Uygulamaları Ankara Nasıl Yapılır?

  Dolgu uygulamaları, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Kullanılan yumuşak dolgu maddeleri, yüzde hedeflenen bölgeye enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında oldukça küçük iğneler kullanılır. Bu nedenle yoğun bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak kişinin rahat edebilmesi için anestezik kremler uygulanır. Böylece hiçbir ağrı ya da acı hissedilmeden, güvenle tamamlanır.

  Dolgu uygulamasından sonra, kişi günlük yaşamına, ev ya da iş yerine dönebilir.

  Dolgu Yaptırdıktan Sonra Şişkinlik Olur Mu?

  Dolgu uygulamasından sonra bir miktar şişlik olabilir. Uygulama sonrasında soğuk uygulama yapılması, şişlik ve kızarıklığın azalmasına yardımcı olur. Dolgudan sonra oluşan ödem, kalıcı değildir ve aşırı dikkat çekmez. Bu nedenle kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Şişkinlik birkaç gün sonra, kendiliğinden iner. Böylece uygulamanın en iyi sonuçları da fark edilmiş olur.

  Ankara Dolgu Uygulamaları Kalıcı Mıdır?

  Dolgu uygulamaları, uzun süre kalıcı işlemlerdir. Ancak dolgu malzemesi bir süre sonra dokular tarafından emilir ve işlemin etkisi azalır. Bu durumda estetik görünümün devam etmesi için işlemin yenilenmesi gerekebilir. Dolgunun kalıcılık süresi ise cilt yapısına, uygulama yapılan bölgeye ve dolgu malzemesine göre değişebilir.

  Ankara Dolgu Fiyatları

  Dolgu uygulamalarının en büyük avantajı; etkilerinin hemen görülmesidir. Özellikle dudak, elmacık kemiği ve dudak çevresinde kısa sürede gençleşme isteyen kişiler için ideal bir işlemdir.

  Dolgu fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye ve dolgu malzemesinin kalitesine göre değişebilmektedir. Ankara dolgu uygulaması fiyatlarını öğrenmek ve kliniğimizden randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?