Elmacık Kemiği Estetiği Ankara

  Elmacık kemiği estetiği Ankara; elmacık kemiklerinin belirginleşmesi ve yüzün daha net hatlara sahip olması amacıyla yapılan estetik uygulamalardır. Elmacık kemiği estetiğinde cerrahi uygulamalar ya da dolgu işlemleri tercih edilebilir. Dolgu ile yapılan elmacık kemiği estetiğinde kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri ya da hyaluronik asitli dolgular kullanılabilir. Cerrahi işlemde ise implant ile elmacık kemiklerinin daha dolgun görünmesi sağlanır.

  Elmacık kemiği estetiğinden sonra kişinin yüz şekli, ideal V şekline yaklaşır. Elmacık kemiklerindeki hacim kaybı giderilir. Kişi daha hoş ve çekici bir yüz şekline, ifadesine sahip olur. “Elmacık kemiği estetiği nedir? Nasıl yapılır?” sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Ankara elmacık kemiği dolgusu fiyatlarını öğrenmek için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

  Elmacık kemiği estetiği cerrahi yöntemlerle ya da enjeksiyon ile yapılabilir. Eğer yanaklarda sarkma da varsa yüz germe uygulamasıyla birlikte de elmacık kemiği estetiği yapılabilmektedir. Elmacık kemiği ameliyatlarında, özel implantlar kullanılır. Elmacık kemiklerine yerleştirilen implantlar sayesinde bölge hacim kazanır. Yüz şekli daha keskin ve çekici hatlara sahip olur. İmplant ile elmacık kemiği estetiğinin sonuçları kalıcıdır.

  Dolgu ile yapılan elmacık kemiği estetiği ise kalıcı değildir. Ancak uzun süre boyunca etkisini korur. Böylece kişinin daha pratik ve konforlu şekilde dolgun elmacık kemiklerine sahip olmasını sağlar.

  Ankara Elmacık Kemiği İmplantı Ameliyatı Nedir?

  Elmacık kemiği implantları, elmacık kemiklerinin daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan, özel protezlerdir. Özellikle elmacık kemiklerinde yoğun hacim kaybı olan kişilerde, kalıcı sonuçlar elde etmek için tercih edilir. Elmacık kemiği implantı ameliyatları, üst dudak içinden ya da alt göz kapağından deri açılarak yapılır. Bu bölgeden elmacık kemiklerine ulaşılır. Burada bir cep oluşturulur ve implant yerleştirilir.

  Elmacık Kemiği Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  Elmacık kemiği ameliyatından sonra bölgede şişlik ve hafif morluk oluşabilir. Aynı zamanda beslenme ile ilgili kısıtlamalar da olacaktır. Elmacık kemiği ameliyatından sonra ağız ve dudakları hareket ettirme kabiliyeti geçici olarak zayıflar. Yüz germe ile birlikte yapılan elmacık kemiği ameliyatlarında, yapılan uygulamalara göre farklı kısıtlamalar da olabilir. Bu nedenle doktorun tavsiye ve yönlendirmelerine eksiksiz şekilde uyulması önemlidir. Ameliyat sırasında atılan dikişler kendiliğinden erir. Bu nedenle dikişlerin alınması gerekmez.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

  Elmacık kemiğindeki çöküklük yapısal olabileceği gibi yaşlanmaya bağlı da ortaya çıkabilir. Cildimizi destekleyen ve dolgunluk veren temel maddelerden biri hyaluronik asittir. Cildimizdeki hyaluronik asit, yaşlanma ile birlikte giderek azalır. Bu nedenle ciltte sarkmalar meydana gelir. Elmacık kemikleri hacmini kaybeder ve yüz şekli değişmeye başlar. Hyaluronik asit içeren dolgular, cildi destekler ve güçlenmesini sağlar. Elmacık kemiği bölgesindeki kolajen ve elastin liflerin artmasına yardımcı olur. Böylece bölgede dolgunluk sağlar. Kişinin ihtiyacına göre hyaluronik asit yerine yağ dolgusu da tercih edilebilir.

  Elmacık Kemiği Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

  Elmacık kemiği dolgusu, cerrahi işleme göre daha kısa sürede tamamlanır. Hasta daha çabuk sosyal yaşamına dönebilir. Bu nedenle daha konforlu bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda dolgu uygulamalarında cilt ile uyumlu bileşenler kullanıldığı için yan etki olasılığı da oldukça azdır. Ancak istenmeyen morluk ya da ödem oluşmaması için işlemin mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir. Ankara elmacık kemiği dolgusu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için klinğimizi arayabilirsiniz.

  Ankara Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Elmacık kemiği dolgusunda kalıcılık kullanılan dolgu malzemesine ve kişinin cilt yapısına göre değişir. Yağ dolgusunda kalıcılık süresi oldukça uzundur. Enjekte edilen yağ hücrelerinin bir kısmında kayıp olabilir. Ancak bölgeye tutunan yağ hücreleri ömür boyu kalıcılığını sürdürür.

  Hyaluronik asit ile yapılan dolgularda ise kalıcılık süresi yaklaşık 6 – 8 aydır. Dolgunun etkisi geçtiğinde kişi yeniden uygulama yaptırabilir. Böylece uzun süre kalıcılık sağlanabilir.

  Elmacık Kemiği Estetiği Ankara Fiyatları 

  Elmacık kemiği estetiği, yüz şeklinin daha estetik ve hoş görünmesini sağlar. Kişinin bakışlarını hatta ifadesini bile olumlu yönde değiştirebilir. Özellikle elmacık kemiklerindeki çöküklükten rahatsız olan kişilerin dış görünüşü ile barışmasında oldukça etkilidir.

  Ankara elmacık kemiği estetiği fiyatları ise tercih edilen yönteme göre değişebilmektedir. Bu nedenle elmacık kemiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?