Lazer Epilasyon Ankara

  Lazer epilasyon Ankara, istenmeyen kıllardan kurtulmanın en çok tercih edilen, en etkili yoludur. Ağda ve jilet gibi epilasyon yöntemlerine göre kalıcı diyebileceğimiz, çok daha uzun süre etki gösteren bir işlem olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda uzun vadede diğer epilasyon yöntemlerine göre çok daha ekonomik olmaktadır.

  Lazer epilasyon, kıl yapısı içerisinde bulunan melanin hücrelerini hedef alır. Bu hücreler, lazer ışınlarını ve dolayısıyla ısı enerjisini güçlü bir şekilde emer. Böylece kıl kökleri tahrip edilir ve yeniden kıl büyümesi engellenir. Ankara lazer epilasyon fiyatları hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara lazer epilasyon ile ilgili daha fazla bilgi için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ankara Nerelere Yapılır?

  Lazer epilasyon, diğer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilir. Özellikle kılların yoğun olduğu bikini bölgesi, koltuk altı, yüz, üst bedende sıkça tercih edilen bir işlemdir.

  Herkesin vücut yapısı, dolayısıyla da kıl yoğunluğu, farklıdır. Bazı kişilerde bikini bölgesinde yoğun olan kıllar, bazı kişilerde koltuk altında yoğunlaşabilir. Bu nedenle lazer epilasyonda da kişinin ihtiyacına göre seçilen, farklı bölgelere uygulama yapılabilir. Kişi istediği takdirde tüm vücuda lazer uygulaması yapılabilir. Böylece yaz – kış fark etmeksizin her daim rahat hissetmek mümkündür.

  Lazer Epilasyon Ankara Kaç Seansta Yapılır?

  Lazer epilasyonda seans sayısı uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Koltuk altı, bikini bölgesi gibi alanlarda genellikle 4 – 8; kol ve sırt gibi bölgeler için ise 6 – 12 seans tercih edilebilir. Bu süreçte seans aralarına yaklaşık 1 ay zaman konulur ve cildin dinlenmesi, yenilenmesi beklenir.

  Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

  Günümüzün modern lazer teknolojisi sayesinde, lazer epilasyon hem açık ten rengine hem de koyu ten rengine sahip kişilere yapılabilmektedir. Ancak koyu renk kıl ve ten rengine sahip kişilerde melanin hücreleri daha fazla olduğu için lazer ışınları daha güçlü emilir. Dolayısıyla daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Lazer epilasyonda;

  • Kıl rengi
  • Cilt rengi
  • Kıl kalınlığı
  • Kılın ciltteki derinliği başarıyı etkileyen faktörlerdir.

  Kol bölgesindeki kıllar ile sırt ya da bikini bölgesindeki kılların yapısı farklıdır. Bu nedenle bölgelere ya da kişinin yapısal özelliklerine göre de farklı lazer türleri tercih edilebilir. Böylece farklı kıl yapısına ya da cilt rengine sahip kişilerde de etkin sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Lazer epilasyon uygulaması son 6 ay içerisinde ilaçla sivilce tedavisi görmüş kişilere tavsiye edilmez.

  Lazer Epilasyonda Kullanılan Lazer Türü Nedir?

  Lazer epilasyonda farklı lazer türleri tercih edilebilir. En sık kullanılanı ise Alexandrite Nd Yag lazerdir. Lazer epilasyonda kullanılacak lazer türüne, genellikle kişinin cilt yapısına ve kıl yoğunluğuna göre karar verilir.

  Alexandrite Nd Yag Lazerin Özellikleri Nelerdir?

  Alexandrite Nd Yag lazer, özellikle açık ten ve koyu kıl renginde tercih edilen bir lazer türüdür. Doğrudan cilt altındaki melanin hücrelerine etki eder. Cilt altında mikro düzeyde hasarlar yaratır. Bu süreçte kıl köklerinin de yanmasını sağlar. Böylece yeniden kıl büyümesini engeller. Alexandrite lazer, geniş başlığı ve yüksek enerji gücü sayesinde kılların kısa sürede, kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Bu nedenle kişiye konforlu bir tedavi süreci sunar.

  Lazer Epilasyon Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Lazer epilasyon uygulamalarında amaçlanan kılların uzun süre çıkmamasıdır. Ancak şunu bilmek gerekir ki vücuttaki kılların aktif büyüme evresi değişebilir. Dolayısıyla uygulamadan bir süre sonra, ince ve az miktarda kıl büyüyebilir. Bu kıllar da kısa seanslar sayesinde yok edilebilir. Böylece lazer ile kalıcı sonuçlar almak mümkündür.

  Lazer Epilasyondan Leke Yapar Mı?

  Lazer ışınları, cildin üst tabakasında yer alan melanin hücreleri tarafından emildiği için lekelenme riski söz konusu olabilir. Ancak lekelenmenin engellenmesi mümkündür. Uygulama sırasında kullanılan soğutma etkili cihazlar sayesinde, yanığa bağlı lekelenme riski oldukça azalmaktadır. Aynı zamanda kişi lazer yapılan bölgeyi güneşten korur ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterirse hiçbir leke kalmadan tüm seanslar tamamlanabilir. Böylece kılsız ve pürüzsüz bir cilt elde edilebilir.

  Lazer Epilasyon Erkeklere de Yapılabilir Mi?

  Lazer epilasyon, cinsiyet fark etmeksizin, herkese uygulanabilir. Özellikle aşırı kıllanma sorunu olan erkeklerde lazer sayesinde istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkündür. Lazer, epilasyona harcanan para ve emeği minimuma indirdiği için erkeklerde de yaşam kalitesini yükselten bir işlemdir.

  Ankara Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Lazer epilasyondan önce;

  • Bronzlaşmaktan kaçınmak gerekir. Bu nedenle güneşlenmek ya da solaryuma girmek tavsiye edilmez.
  • Lazer ışınlarının kıl köklerine etki edebilmesi için işlemden önce kıl köklerini kopartan epilasyon uygulamalarından kaçınılmalıdır. Bunun için işlemden en az 3 hafta önce ağda ya da cımbız ile kılları almayı bırakmak gerekir. Bunun yerine jilet tercih edilebilir.
  • Lazer uygulamasından önce cildin bol bol nemlendirilmesi, kılların daha kolay dökülmesini sağlar.

  Lazer Epilasyon Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Lazer uygulamasından sonra ılık duş almak cildin rahatlamasına yardımcı olur.
  • Lazer sonrası cilt hassaslaşacağı için cildi bol bol nemlendirmek ve güneşten korumak gerekir. Eğer yüz, boyun ve kol gibi güneşe maruz kalabilecek bölgelere işlem yapıldıysa mutlaka dışarı çıkmadan yüksek koruma faktörlü güneş ürünlerini kullanmak gerekir.
  • Uygulamadan en başarılı sonuçları almak için seansların aksatılmadan takip edilmesi ve seans atlanmaması gerekir.

  Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları

  Lazer epilasyon, kişiye hem zaman hem de para tasarrufu sağlayan bir işlemdir. Uzun vadeli etkileri düşünüldüğünde, diğer epilasyon yöntemlerine göre çok daha ekonomiktir. Lazer epilasyon fiyatları ise uygulama yapılan bölgeye, seans sayısına ve kullanılan lazer türüne göre değişebilir. Ankara lazer epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?