Gençlik Aşısı Ankara

  Gençlik aşısı Ankara; içerisindeki saf hyaluronik asit sayesinde yaşlanma belirtilerine meydan okuyan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Hyaluronik asit, cildin doğal yapısında da bulunan bir maddedir. Ancak 25’li yaşlardan sonra, giderek azalmaya başlar. Hyaluronik asitin en önemli özelliği yoğun nem tutma özelliğidir.

  Böylece cildin esnekliğini korur ve kırışıklık oluşumunu geciktirir. Gençlik aşısı; içerdiği yoğun hyaluronik asit sayesinde kırışıklık görünümünün azalmasına engel olur. Aynı zamanda cildi yenileyici özellikte olduğu için çevresel faktörlerin olumsuz etkilerine karşı koruyucu niteliktedir.

  Gençlik aşısı, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Oldukça kısa sürede tamamlanan işlemin kalıcılık süresi ise uzundur. En büyük avantajlarından biri ise etkilerinin kısa sürede kendini göstermesidir. Gençlik aşısı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara gençlik aşısı fiyatları için ise kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Ankara (H-100) Nedir?

  H -100 olarak da adlandırdığımız gençlik aşısı, cildin yenilenmesi, güçlenmesi ve sıkılaşması için yapılan bir enjeksiyon uygulamasıdır. IAL sistem olarak da bilinmektedir. Gençlik aşısının en büyük özelliği; İçeriğinde yoğun miktarda saf hyaluronik asit bulunmasıdır. Böylece anti-aging etki göstererek cildin toparlanmasına ve daha ışıltılı, taze, genç görünmesine yardımcı olur.

  Hyaluronik Asit Nedir? 

  Hyaluronik asit, H-100 gençlik aşısının temel maddesidir. Vücudumuzun gençlik sırrı da diyebileceğimiz bu asit, cildimizin kendi yapısında da doğal olarak bulunur. Ancak zaman içerisinde azalır. Hyaluronik asit azaldıkça da dokularda sarkmalar oluşmaya başlar. İnce kırışıklıklar belirginleşir. Bebeklerin cildindeki pürüzsüzlüğün sırrı; hyaluronik asit miktarının fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

  Gençlik aşısı ile birlikte cilde yüklenen hyaluronik asit; cildin onarılmasına ve sıkılaştırılmasına yardımcı olur. Böylece kişiye yaşlı bir görünüm veren ince çizgiler açılmaya, cilt daha taze ve canlı görünmeye başlar. Ayrıca hyaluronik asit miktarının artması, cildin zararlı etkenlere karşı kendini koruma gücünü de artırır.

  H-100 Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Yapılır? 

  Gençlik aşısı;

  • Cildin sarkmasını engellemek, sarkmış dokuların toparlanmasına yardımcı olmak
  • Kırışıklıkları engellemek
  • Cildi zararlı dış etkenlere karşı korumak, daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlamak
  • Güneş lekeleri ve güneşe maruz kalan cildi onarmak
  • Akne ve sivilce izlerinin azaltılması
  • Cildin nem dengesinin korunması
  • Ciltteki matlığın giderilmesi, daha nemli ve sağlıklı cilt görünümünün elde edilmesi için yapılmaktadır.

  Ankara Gençlik Aşısı (H-100) Hangi Bölgelere Yapılır?

  Gençlik aşısı yüz, el, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Gençlik aşısı sayesinde yaşlılığa bağlı oluşan cilt kusurları büyük oranda azaltılabilir. Anti-aging etkisi sayesinde cilt yenilenir ve yaşlanma etkileri yavaşlatılabilir.

  Ankara H-100 Gençlik Aşısı Kimlere Yapılabilir?

  Gençlik aşısı, 20 yaşını geçmiş, fiziksel olarak sağlıklı olan herkese yapılabilir. Özellikle ağır cilt rahatsızlıkları geçiren kişilerde, tedavi sürecini destekleyici olarak tercih edilebilir. Gençlik aşısı, kadın ya da erkek fark etmeksizin herkese yapılabilir.

  Gençlik Aşısı Uygulaması Nasıldır?

  Gençlik aşısı, enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Mezoterapi işleminde de kullanılan, oldukça ince uçlu kanüller kullanılır. Kanüller oldukça ince olduğu için işlem sırasında şiddetli bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak cildi hassas yapılı olan ya da acı eşiği düşük olan kişilerde daha konforlu uygulama için anestezik krem uygulaması yapılabilir.

  H-100 Gençlik Aşısı Kalıcı Mıdır? 

  Gençlik aşısının etkisi kişinin cilt yapısına, yaşına ve cilt probleminin şiddetine göre değişebilir. Genç ve az sorunlu ciltlerde 1 – 2 uygulama yeterli olurken; ileri yaştaki hastalarımızda 5 – 6 kez uygulama yapılabilir. Ankara gençlik aşısı uygulaması genellikle 15 gün – 1 ay aralıklarla yapılır.

  Gençlik Aşısı Zararlı Mıdır? 

  Gençlik aşısı, cildin yapı taşlarından olan hyaluronik asit ile yapıldığı için cilde ciddi bir zarar vermez. İstenmeyen yan etkiler, genellikle uygulama hatalarından kaynaklanır. Gençlik aşısı alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapıldığında, yan etki ihtimali minimuma iner. Ankara gençlik aşısı uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Ankara Fiyatları

  Gençlik aşısı, kişinin olduğundan yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan birçok cilt problemine oldukça etkin çözüm sağlar. İçeriğinin hyaluronik asitli olması ve bu maddenin cildimizde zaten bulunması, güven verir. Bu nedenle günümüzde birçok kişi, doğal yolla güzelleşmenin yolunu gençlik aşısında aramaktadır.

  Ankara gençlik aşısı fiyatları ise uygulama yapılan seans sayısına göre değişebilir. Ayrıca kullanılan miktar ve kişinin ihtiyaçları da gençlik aşısı fiyatlarını etkileyebilir. Kliniğimizin H-100 fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizi arayabilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?