Dövme Silme Ankara

  Dövme silme Ankara; lazer teknolojisiyle, seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Günümüzün modern lazer cihazları sayesinde hem siyah hem de renkli dövmeleri silmek mümkündür. Lazerle dövme silme işleminde büyük-küçük fark etmeksizin tüm dövmeler silinebilir. Vücudun farklı bölgelerinde uygulama yapılabilir.

  Uygulama sonunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Dövme tamamen silinebilir. Ya da hafif bir iz kalacak şekilde, belirsiz hale getirilebilir. Ankara dövme silme hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara dövme silme fiyatları için ise kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Dövme Nasıl Silinir?

  Dövmeler, kişinin yaşam tarzını ve hayata bakışını yansıtan desenler olsa da zaman içerisinde sıkıcı hale gelebilir. Ya da dövmelerin silinmesi bir zorunluluk olabilir. Kişi istediği takdirde, dövmelerin silinmesi mümkündür. İğne ile uygulanan dövmeler kalıcı olsa da günümüzün lazer teknolojileri sayesinde silinebilirler.

  Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

  Lazerle dövme silme işleminde Q-Switched Nd: Yağ lazer kullanılır. Ankara dövme silme için kliniğimizde kullanılan Q-Switched lazerler, ışınların cilde homojen dağılmasını sağlar. Böylece her lazer atışı cilde eşit şekilde dağılır ve daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Lazerle dövme silme işlemi seanslar halinde yapılır. Her seansın sonunda dövmenin belirginliği gözle görülür şekilde azalır. Seanslar tamamlandığında ise dövme tamamen silinir ya da gözle seçilemeyecek hale gelir.

  Lazerle Dövme Silme Ankara İşlemi Kaç Seans Yapılır?

  Dövme silme işleminde seans sayıları dövmenin yapısına ve büyüklüğüne göre belirlenir. Küçük ve siyah dövmelerde daha kısa sürede sonuç alınırken, büyük dövmeler için uzun seanslar gerekebilir. Ortalama olarak söyleyecek olursak; yaklaşık 8 seansta dövmelerin silinmesi mümkündür.

  Renkli Dövmeler de Lazerle Silinebilir Mi?

  Günümüz teknolojisi sayesinde hem renkli hem de siyah dövmeleri silmek mümkündür. Siyah dövmeler, lazer ışınlarını daha iyi emdiği için daha hızlı sonuç alınmaktadır. Siyah dövmeler için 1064 nm dalga boyu; renkli dövmeler için ise 532 nm dalga boyu tercih edilir.

  Lazerle Dövme Silme Ankara Acıtır Mı?

  Lazerle dövme silmenin çok acılı bir işlem olduğuna dair yanlış söylentiler bulunmaktadır. Sanılanın aksine, dövme silme seansları hastalarımız için rahat geçmektedir. Lazer uygulamalarında bir miktar acı hissedilebilir. Ancak işlem öncesinde bölgeye uyguladığımız anestezik kremler sayesinde acı eşiği düşük olan hastalarımız bile rahatça seansları tamamlamaktadır.

  Dövmeyi Tamamen Silmek Mümkün Mü?

  Dövme silme ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de budur. Profesyonel kişiler tarafından, doğru yöntemlerle uygulanan dövme silme işlemlerinde başarı oranı yaklaşık %95’tir.

  Dövme Silmenin Yan Etkileri Var Mıdır?

  Lazerle dövme silme işlemi tüm dünyada uygulanan, güvenilir bir işlemdir. Doğru seans sayısı ve uygulama yöntemi ile yapıldığında yan etkileri oldukça azdır. Cilt sağlığını korumak için seanslar arasına 3 – 4 hafta zaman koymak gerekir. Dövme silme işleminden sonra cilt bir süre kabuk tutarak, soyulabilir. Bu normal ve beklediğimiz bir yan etkidir.

  Dövme Silme Seanslarından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazer uygulamasından sonra dövme olan bölge hassas hale gelir. Bu nedenle cildin korunması oldukça önemlidir. Ankara dövme silme uygulamasından sonra;

  • Deriyi rahatlatmak için soğuk kompres yapılabilir.
  • Nemlendirici kremlerin düzenli olarak kullanılması önemlidir.
  • Bölge güneşten korunmalıdır. Bu nedenle yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılabilir.
  • Uygulamanın yapıldığı bölge temiz tutulmalıdır.
  • Bir süre deniz ya da havuza girmekten kaçınılması gerekebilir. Bu noktada doktorunuz size daha detaylı bilgi verecektir.

  Ankara Dövme Silme Fiyatları

  Dövme silme işleminde dövmenin büyüklüğüne, renklerine ve yapısına göre seans sayıları değişebilir. Bu nedenle her hastamız için fiyatların değişken olabileceğini söyleyebiliriz. Ankara dövme silme fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?