Uyluk Germe Ankara

  Uyluk germe Ankara ameliyatı; alt gövdenin üst kısmı olan uyluk bölgesinin daha gergin, toparlanmış görünmesini sağlayan işlemdir. Uyluk bölgesindeki sarkma, kişinin fit bir görünüme sahip olmasını engelleyebilir. Üstelik ideal ve stabil bir kilosu olanlarda bile uyluk bölgesinde sarkma görülebilir. Bazı kişiler spor ve kilo vermeye rağmen uyluk bölgesindeki estetik kusurlardan şikayetçi olmaktadır.

  Cerrahi ile yapılan uyluk germe işlemi sayesinde, uyluk bölgesi toparlanarak, kişinin hayalindeki gibi daha sıkı hale getirilebilir. Bu noktada bilinmesi gereken, en önemli nokta; uyluk germenin yağ fazlalığını almak için değil, toparlama ve sıkılaştırma amacıyla yapıldığıdır. Ankara uyluk germe ameliyatı ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Uyluk germe fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ankara Ameliyatı Neden Yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı; üst bacak bölgesinin sıkılaştırılması ve daha orantılı bir alt beden görünümünün elde edilmesi için yapılır. Özellikle spor ve kilo vermeye rağmen alt bedeninde incelme olmayan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir.

  Uyluk germenin amacı; yağ alımı değildir. Eğer kişi bu bölgedeki aşırı yağlanmadan şikâyetçi ise liposuction ile birlikte uyluk germe yapılabilir. Ancak uyluk germenin tek başına amacı; bölgenin sıkılaştırılması ve gerilmesidir.

  Uyluk Germe Kime Yapılır? 

  Uyluk germe ameliyatı;

  • Kilosunu koruyan kişilere
  • İç ya da medial uyluk bölgesinde ya da dış uyluk bölgesinde doku fazlası olan kişilere
  • Ameliyatı ve iyileşme sürecini etkileyecek, ciddi sağlık sorunu olmayan kişilere
  • Uyluk germe ameliyatı ile ilgili olumlu bakış açısı olan, gerçekçi beklentilere sahip olan kişilere
  • Uyluk germe ameliyatından sonra da kilosunu korumaya kararlı kişilere yapılabilir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Ankara uyluk germe ameliyatı öncesi hem hastalarımızın cerrahi işleme hazırlandığı hem de gerekli kontrollerin yapıldığı süreçtir. Bu süreçte kişinin ameliyata dair beklentileri de öğrenilir. Hasta öyküsü, beklentiler ve hedeflenen sonuçlar değerlendirilerek, en uygun cerrahi planlaması yapılır. Bu süreçte hastanın sigarayı bırakması ve kan sulandırıcı besin/ilaçlardan uzak durması da tavsiye edilir.

  Uyluk Germe Ankara Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı, anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle işlem sırasında hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

  Uyluk germe işleminde yapılan kesiler, kasık bölgesinden yapılır. Bu bölgeden uyluğun iç kısmından, diz hizasına kadar inecek kesiler yapılır.

  Eğer uyluğun dış bölgesinin konturları da düzeltilecekse kasıktan kalça arkasına kadar uzanan bir kesi yapılabilir. Bu kesilerden dokular sıkılaştırılıp, daha düzgün ve sıkı hâle getirilebilir.

  İç ve dış uyluk germe işlemlerinde yapılacak cerrahi yönteme kişinin beklentilerine ve hedeflenen sonuçlara göre karar verilir.

  Uyluk Germe Ameliyatının Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  Uyluk germe işleminin sonuçları hemen görülebilir. Ameliyattan sonra, şişlik ve hafif morluklar olsa da uyluk bölgesindeki sıkılaşma hemen göze çarpar. Uyluk bölgesini desteklemek için birkaç hafta boyunca özel giysiler kullanılması ve soğuk kompres yapılması gerekebilir.

  Birkaç hafta sonra, dokular tamamen iyileştiğinde ise cilt kalitesi büyük oranda artar. Uyluk bölgesinde daha sıkı konturlar görülür. Bu sonuçlar oldukça uzun ömürlüdür. Kişi kilosuna dikkat ettiği ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsediği sürece uyluk görünümünde bozulma olmayacaktır.

  Ankara Uyluk Germe Fiyatları

  Uyluk germe işlemi, özellikle alt bedeninde daha sıkı ve çekici bir görünüm isteyen kişiler için ideal bir işlem olabilir. Uyluk bölgesindeki sarkma ve deri fazlalıkları, kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine neden olabilir. Bu da kişinin kıyafet seçiminden özgüvenine kadar sosyal yaşamını farklı şekillerde etkileyebilir. Uyluk germe işlemi sayesinde tüm bu sorunlardan etkin bir şekilde kurtulmak mümkündür.

  Ankara uyluk germe fiyatları ise kliniğe ve yapılan işleme göre değişebilir. Uygulanacak cerrahi plan, hedeflenen sonuç doğrultusunda değişebilir. Bu da uyluk germe fiyatlarını etkiler. Ankara uyluk germe fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?