Ben Alımı Ankara

  Ben alımı Ankara, vücudun bazı bölgelerinde melanin hücrelerinin yoğunlaşması ile oluşan ve ben adı verilen yapıların alınması işlemidir. Benlerin çoğu, çocukluk döneminde çıkar ve ömür boyu bizimle birlikte varlığını sürdürür. Birçoğu zararsızdır. Ancak benlerin aşırı büyümesi, yüz gibi dikkat çeken bölgelerde olması ya da tehlike arz etmesi durumunda alınması gerekebilir. Ben alımı Ankara işleminde hem cerrahi yöntemler hem de lazer teknolojisi kullanılabilir.

  Lazer ile ben alımı hem kısa sürede tamamlandığı hem de bölgede iz kalmasını engellediği için sıkça tercih edilir. Benlerin alınması amacıyla günümüzde en çok kullanılan lazer teknolojileri ise Er Yağ lazer ve fraksiyonel lazerdir. Yazımızın devamında lazer ile ben alımının nasıl yapıldığı ve hangi durumlarda tercih edildiği hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara ben alımı ve diğer lazer uygulamaları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Benler Neden Alınır? 

  Benlerin büyük bir çoğunluğu zararsızdır. Hatta otuzlu yaşlara kadar vücutta yeni ben oluşumu normal kabul edilebilir. Ancak benlerin düzensiz bir şekilde büyümesi, koyulaşması ya da asimetrik bir görünüm kazanması kanser riskini akla getirebilir. Bu durumda, cilt kanserinin tedavi edilmesi için benlerin alınması tercih edilebilir.

  Bazı durumlarda ise benlerin estetik görünümü bozduğu düşünülebilir. Kişi, estetik kaygılarla benlerin alınmasını isteyebilir. Özellikle yüz bölgesindeki, büyük benler kişiyi rahatsız edebilir. Ya da kıyafet ve çamaşırlara sürtünen, rahatsızlık hissi veren benlerin alınması tercih edilebilir.

  • Orta yaş ve üzeri dönemde çıkan yeni benler
  • Benlerin asimetrik olması durumu
  • Mevcut benlerin renginde koyulaşma, renk geçişlerinin başlaması
  • Benlerin kontrolsüzce büyümesi
  • Kanama ya da iltihaplanmaya neden olması
  • Benin sınırlarının belli olmaması
  • Ailede cilt kanseri (melanom) öyküsü olması benlerin alınmasını gerektirebilir.

  Benler Nasıl Alınır?

  Ben alımında, uygulanabilecek farklı yöntemler mevcuttur. Cerrahi ve lazer tedavileri bu yöntemlerin başında gelir. Ben alımında lazer tedavisi, özellikle uygulama sonrası iz kalma olasılığını minimuma indirdiği için daha çok tercih edilmektedir. Lazer ile yapılan ben tedavisinde tek seansta başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Lazer ile Ben Alımı Ankara Nasıl Yapılır?

  Lazer ile ben alımında Er Yağ lazer ya da fraksiyonel lazer teknolojileri kullanılabilir.

  Er Yağ lazer

  Cildin derinliklerine kadar ulaşabilen, ablatif yani soyucu özelliği olan lazer çeşididir. Er yağ lazerin amacı; hasarlı dokuların buharlaştırılması ve cildin yenilenmesidir. Buharlaştırıcı özelliği nedeniyle ben alımında sıklıkla tercih edilmektedir.

  Fraksiyonel lazer

  Deriye mikroskobik boyutlarda, binlerce kanal açan ve bu yolla cilt altındaki kolajen aktifliğini artıran bir lazer türüdür.

  Kullanılan lazer cihazları farklılık gösterse de temelde benleri ısıtarak tahrip etme esasına dayanır. Lazer tarafından bölgeye gönderilen ışınlar, melanin hücreleri tarafından emilir. Böylece ben düşer ve kalan cilt yenilenerek, kendi kendini onarır.

  Lazerle Ben Alma Zararlı Mıdır?

  Ben alımında işleminde kullanılan tüm lazer türleri dünyada etkinliği kanıtlanmış, güvenilir cihazlardır. Bu nedenle uzman bir doktor tarafından, steril koşullarda yapıldığında oldukça güvenilir bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ankara ben alma ve uygulama hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ben Alımından Sonra İz Kalır Mı?

  Lazerle ben alımı sırasında, lazer ışınları bölgedeki derinin yenilenmesini sağlar. Bu nedenle ben alındıktan sonra, bölgede iz kalsa bile lazerin etkisi sayesinde yok olacaktır. Bu nedenle lazerle ben alımı, özellikle yüz bölgesindeki benlerin alınması için idealdir.

  Lazerle Ben Alımı Ankara Fiyatları

  Benler, mutlaka düzenli olarak takip edilmesi gereken ve şüpheli durumlarda alınması gereken cilt lezyonlarıdır. Sağlık açısından risk oluşturmasa da kişi ben nedeniyle estetik kaygılar yaşayabilir. Lazerle ben alma işlemi, tek seansta kişinin bu sıkıntılardan kurtulmasına yardımcı olur. Ankara lazerle ben alma fiyatları 2023 ise kullanılan lazer türüne göre değişebilmektedir. Lazerle ben alımı fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?