Yağ Dolgusu Ankara

  Yağ dolgusu Ankara ya da yağ enjeksiyonu; vücutta yağ fazlalığı olan bölgelerden yağ alınması ve iğne yardımı ile başka bir bölgeye enjekte edilmesidir. Yağ enjeksiyonu genellikle yüz bölgesine uygulanır. Özellikle dudak, çene ve alın gibi uzun süre kalıcılık beklenen bölgelerde tercih edilir. Yağ dolgusu, büyük oranda kalıcı bir işlemdir. Enjekte edilen yağların bir kısmı dokulara tutunur. Bir kısmı ise erir.

  [ez-toc]

  Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak, ameliyathane ortamında yapılması tercih edilir. Bu nedenle ameliyat ile pratik bir dolgu işlemi arasında, orta zorlukta bir işlemdir diyebiliriz. Yazımızın devamında yağ dolgusu nasıl yapılır, kalıcı mıdır, hangi bölgelere uygulanır gibi sorularınıza daha detaylı yanıt alabilirsiniz. Ankara yağ dolgusu fiyatları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Yağ Dolgusu Ankara Nedir? 

  Yağ dolgusu da diğer dolgu işlemleri gibi vücuttaki belli bir bölgenin dolgunlaştırılması, daha belirgin hâle getirilmesi için yapılır. Bunun için kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılır. Transfer edilen yağ hücrelerinin bir kısmı dokulara tutunur. Bu bölgede yaşamaya devam eder. Bu nedenle yoğun ve kalıcı etki gösteren bir işlemdir. Yağ dolgusu yapılan bölgedeki ince kırışıklıklar açılır, bölge daha dolgun ve belirgin hâle gelir. Yağ enjeksiyonunda ilk adım; transfer yapılacak bölgeden liposuction ile yağ alınmasıdır.

  Yağ Dolgusu İçin Nereden Yağ Alınır?

  Yağ dolgusu işlemi için vücudun farklı bölgelerinden yağ alınabilir. Genellikle, yağ kütlesinin fazla olduğu bel, karın ve kalça gibi bölgeler tercih edilir. Kişinin vücut yapısına göre kol ve bacaklardan da yağ alınabilir.

  Ankara Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır? 

  Yağ dolgusu, lokal anestezi ya da sedasyon (derin uyku) ile yapılan bir işlemdir. Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak, ameliyathane koşullarında yapılır. Basit bir işlem gibi görünmesine rağmen kendi içerisinde farklı aşamaları ve prosedürleri olan bir işlemdir. Bu nedenle pratik bir enjeksiyon ile basit bir cerrahi uygulama arasında bir işlemdir diyebiliriz. İşlem yaklaşık 30 – 60 dakika sürer.

  Yağ dolgusu yapılırken, birçok farklı teknik kullanılabilir. Ancak bu yöntemlerin temel amacı; liposuction kanülleri ile alınan yağın, farklı enjektörlere aktarılması ve hedef bölgeye yağ transfer edilmesidir. Bu noktada laser ya da vaser liposuction yöntemleri de kullanılabilir. Ankara laser ve vaser liposuction yazılarımızda bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

  Ankara Yağ Dolgusu Nereye Yapılır?

  Yağ dolgusu genellikle yüze yapılan bir işlemdir. Dudakların büyütülmesi, dudak çevresindeki ince kırışıklıkların giderilmesi, elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması yaygın kullanım amaçlarındandır. Bununla birlikte yaşlanma ya da çeşitli nedenlerle (kaza vb.) oluşan çöküklüklerin giderilmesinde de yağ dolgusundan yardım alınabilir.

  Yağ Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Yağ dolgusunun kalıcılığı, transfer edilen yağların yaşamasına bağlıdır. Yağlar alındıktan sonra, transfer aşamasında pek çok işlemden geçer. Bu süreçte hava ile temas eden yağ hücreleri ölebilirler. Ayrıca dokuya enjekte edilen yağların sadece bir kısmı tutunabilir. Ancak günümüzde kullanılan modern yöntemler sayesinde yaşanan yağ kaybı da azalmaktadır. Yağlar mümkün olduğunca hava ile temas ettirilmeden transfer edilmektedir. Bu nedenle kalıcılık süresi de artmaktadır.

  Yağ Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Yağ dolgusundan sonra aynı gün içerisinde taburcu olmak mümkündür. Ancak işlemden sonra, kişinin günlük yaşamına dönmesi birkaç günden uzun sürebilir. Özellikle uygulamadan iki gün sonra, yüzde ciddi bir şişlik oluşur. Bu şişlik kalıcı değildir. Ancak yağ dolgusu yaptıranların birçoğu bunu dolgu uygulamasının sonuçları olarak düşünmekte ve paniklemektedir. Cerrahi müdahale yapılmasa da dolgu süreci anestezi ile yapılan, cerrahi benzeri bir işlemdir. Bu nedenle ciltte kızarıklık ve morluk olması normaldir. 2. günden sonra şişlik giderek azalır. Kişi şişlikten rahatsız olmadığı takdirde, 2. günden sonra işine ve sosyal yaşamına dönebilir. 1 hafta 10 gün sonra ise spor yapabilir. Dolgu işleminin en ideal sonuçları ise yaklaşık 1 ay sonra net bir şekilde görülebilir.

  Yağ Dolgusu ile İlgili Bilinmesi Gerekenler:

  • Yağ dolgusundan sonra az da olsa enfeksiyon riski söz konusudur. Bu nedenle işlemden sonra mutlaka doktorun yönlendirmelerine uygun olarak yüz bakımı yapılmalıdır.
  • İşlemden sonra yağların bir kısmı eriyebilir. Gerekli durumlarda işlem tekrar edilebilir.

  Yağ Dolgusu Ankara Fiyatları 2023

  Yağ dolgusu, baştan sona kişiye özel bir süreçtir. Yağ alınacak bölgelerin belirlenmesi, alınacak yağ miktarı ya da enjeksiyon yapılacak bölgeler herkes için farklıdır. Bu nedenle fiyatlar da değişkendir.

  Ankara yağ dolgusu fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?