Karbon Peeling Ankara

  Karbon peeling Ankara; Q-Switched Nd: Yağ lazer teknolojisi ile yapılan, cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Karbon peeling işleminin diğer lazer uygulamalarından en büyük farkı; uygulama öncesinde sürülen, özel bir karbon solüsyonudur.

  Bu solüsyon, ciltteki hasarlı bölgelerin boyanmasını sağlar ve lazer ışınlarının çok daha güçlü emilmesine yardımcı olur. Özellikle leke ve gözenek tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar veren karbon peeling işlemi, cildin ışıltılı ve canlı görünmesini sağlar. Daha yumuşak, pembemsi ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkarır.

  Ankara karbon peeling uygulaması hakkında tüm merak ettiklerinizi Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’na danışabilirsiniz. Karbon peeling fiyatlarımızı öğrenmek için ise kliniğimizle iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Karbon Peeling Ankara Nedir?

  Karbon peeling, temelde bir lazer uygulamasıdır diyebiliriz. Özellikle yüzünde lekelenme ve geniş gözenek sorunu olan kişilerde tercih edilir. Ancak ince çizgilerin açılması, cilt tonunun eşitlenmesi ve cildin sıkılaşmasında da oldukça etkili bir işlemdir.

  Karbon peeling işleminde Q-Switched Nd: Yağ lazer kullanılır. Ankara karbon peeling uygulamasında kullandığımız Q-Switched lazer, ışınları cilde homojen bir şekilde dağıtır. Böylece uygulamanın hem daha güvenli gerçekleşmesini hem de cildin etkin bir şekilde yenilenmesini sağlar. Uygulamada kullanılan karbon atomları, hasarlı dokuları boyayıp, belirginleştirir. Böylece melanin hücrelerinin lazer ışınlarını daha güçlü emmesine, özellikle leke problemlerinin etkin bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur. Bu süreçte lazer ışınlarının sağladığı kolajen aktifleştirici etki sayesinde cildin daha gergin, sıkı ve genç bir görünüme kavuşması da sağlanır.

  Karbon Peeling Ankara Ne İçin Yapılır?

  Karbon peeling, ciltteki çok yönlü etkisi sayesinde kişinin genç ve etkileyici bir cilde sahip olmasını sağlar. Başlıca kullanım alanları;

  • Güneş ya da yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerin giderilmesi
  • Genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması
  • Cildin elastikiyetinin artırılması
  • Cilt altındaki kolajen liflerin üretiminin artması ve aktifleşmesi
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Cilt tonunun eşitlenmesi
  • Özellikle aşırı yağlanma sorunu olan ciltlerde yağ dengesinin sağlanması
  • Siyah nokta görünümünün azaltılması
  • Aktif aknelerin kurutulması ve akne izlerinin tedavi edilmesidir.

  Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

  Karbon peeling uygulamasından en yüksek verimi alabilmek için uygulamanın seanslar halinde yapılması tercih edilir. Seanslardan önce cilt iyice temizlenir ve karbon solüsyonu uygulanır. Karbon solüsyonu ciltte yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletilir. Bekleme sürecinde gözenekler karbon solüsyonlarını emer ve siyah renge boyanır. Böylece lazer ışınlarının gözenekli bölgelere etki etmesi çok daha kolay olmaktadır. Karbon solüsyonu kuruduktan sonra Q-Switched Nd: Yağ lazer ile uygulamaya başlanır.

  Ankara karbon peeling uygulaması ve diğer lazer uygulamalarımız için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Karbon Peeling Ankara Kaç Seans Yapılır?

  Karbon peeling uygulamasından başarılı sonuç alınması için minimum 5 seans uygulama yapılması tavsiye edilmektedir. Herkesin cilt yapısı ve öncelikli etki beklediği cilt sorunu farklıdır. Bu nedenle seans sayısı ve süreleri kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir.

  Karbon Peeling Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Lazer uygulamaları, cildin ameliyatsız, ağrısız ve acısız yenilenmesini sağlayan işlemlerdir. Ameliyatsız uygulanmasına rağmen etki süresi de oldukça uzundur diyebiliriz. Kişiden kişiye değişmekle birlikte karbon peeling uygulaması da yaklaşık 6 ay – 1 yıl boyunca kalıcıdır diyebiliriz.

  Ankara Karbon Peeling Fiyatları

  Karbon peeling uygulamasında her bireyin ihtiyacına göre tedavi planı yapmak en doğrusudur. Seans sayılarının kişinin ihtiyaçları doğrultusunda planlanması önemlidir. Bu da karbon peeling fiyatlarının değişken olmasına neden olmaktadır. Eğer Ankara karbon peeling fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?