Kaburga Çıkarma Ameliyatı Ankara

  Kaburga çıkarma ameliyatı Ankara, belin vücut ölçüleriyle uyumlu olacak şekilde inceltilmesi ve bel bölgesine çekici bir görünüm kazandırılması amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Göğüs ve bel bölgesi, bireyin vücut hatları için son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu bölgede meydana gelen kalınlaşma ve uyumsuzluk, tüm bedenin estetik bütünlüğünü olumsuz etkileyebilir. Kaburga çıkarma ameliyatı bahsi geçen estetik problemleri ortadan kaldırmak için tercih edilir.

  Bu operasyon sayesinde göğüs yüksekliği azalır, bel yüksekliği artar ve böylece bireyin beli çok daha ince ve zarif bir görünüme kavuşur. Kaburga çıkarma ameliyatı halk arasında bel inceltme ameliyatı ve kaburga alma ameliyatı gibi isimlerle de bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Bel inceltme ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Bel inceltme ameliyatı öncesi sonrası süreçler nasıldır?’, ‘’Kaburga aldırma ameliyatı nasıl olur?’’ ve ‘’Kaburga aldırma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara kaburga çıkarma ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Nedir?

  Kaburga çıkarma ameliyatı, göğüs bölgesinin alt kısmında yer alan 11. ve 12. kaburgaların yeniden konumlandırılması ve böylece bel bölgesine ince bir görünüm kazandırılması amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında aslında kaburgalar alınmaz. Yalnızca göğüs yüksekliğinin azaltılabilmesi, böylece belin uzun ve ince bir görünüme kavuşabilmesi için yeniden konumlandırılırlar. Yani sanılanın aksine kaburga kemiklerinin cerrahi yollarla kesilerek çıkarılmasına gerek yoktur. Kaburga çıkarma ameliyatı genel anestezi altında ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.

  Bel İnceltme Ameliyatı Nedir?

  Bel inceltme ameliyatı, belin çok daha ince ve zarif bir görünüme kavuşabilmesi için yapılan cerrahi operasyondur. Bu operasyon kaburga çıkarma ameliyatı olarak da bilinmektedir. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu operasyon sırasında kaburgalar vücut dışına çıkarılmaz. Yalnızca konumları ve pozisyonları yeniden düzenlenir. Böylece göğüs ve bel bölgesinin estetik bütünlüğü arttırılmış, bireye ince bir bel görünümü kazandırılmış olur.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kaburga çıkarma ameliyatı şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Göğüs bölgesinin uzunluğunu azaltmak.
  • Bel bölgesinin uzunluğunu arttırmak.
  • İnce ve uzun bir bel görünümü meydana getirmek.
  • Bel ile göğüs bölgesi arasında estetik bir uyum kurmak.

  Kaburga çıkarma ameliyatı bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Kaburga çıkarma ameliyatı, kısa ve geniş bir bel görünümüne sahip olan bireylere yapılabilmektedir. Bu operasyonu yaptırmak isteyen bireylerin vücut gelişimlerini tamamlamış olması, 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Daha küçük yaştaki bireylere kaburga çıkarma ameliyatı veya bel inceltme ameliyatı yapılmamaktadır.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Kaburga çıkarma ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Bu operasyon, detayları doktor ve anestezi uzmanı tarafından planlanan genel anestezi işlemi altında yapılmaktadır. Yani operasyon sırasında hastanın bilinci kapalıdır. Herhangi bir şekilde ağrı ve rahatsızlık hissi duymamaktadır.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kaburga çıkarma ameliyatı yaklaşık 1,5 ila 2 saat arasında tamamlanır. Bununla birlikte operasyon sırasında kullanılacak olan cerrahi tekniklere, bireyin fiziksel özelliklerine ve operasyonun detaylarına göre kaburga çıkarma ameliyatının süresi değişiklik gösterebilir. Doktorunuz size özel bir ameliyat planlaması yaptıktan sonra bel inceltme ameliyatının süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Bel İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Bel inceltme ameliyatı, özel cerrahi teknikler yardımıyla 11. ve 12. kaburgaların yeniden konumlandırılmasıyla yapılır. Böylece birey çok daha zarif ve çekici bir bel görünümüne kavuşmuş olur.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kaburga çıkarma ameliyatı genel anestezi altında ve steril ameliyathane koşulları altında yapılmaktadır. Bu ameliyat sırasında özel cerrahi kesiler yardımıyla hastanın kaburgalarına ulaşılmaktadır. Daha sonra ise 11. ve 12. kaburgalar, belin yan taraflarına doğru yeniden konumlandırılırlar. Yani cerrahi işlemlerle kesilip çıkarılmalarına gerek kalmaz. Yalnızca konumları ve pozisyonları değiştirilir. Böylece göğüs bölgesinin daha kısa, belin ise daha ince ve uzun bir görünüm elde etmesi sağlanır. Yaklaşık 1,5 saat içerisinde tüm işlemler tamamlanır ve operasyon son bulur. Bu işlem sırasında kullanılan dikişler, dışarıdan görünmesi mümkün olmayan bölgelere yerleştirilirler.

  Kaburga Çıkarma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kaburga çıkarma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Operasyondan sonra bir ila iki gece boyunca hastanede kalınması gerekebilir. Bu sürede doktorun da önerisiyle hafif yürüyüşler yapılabilir.
  • Ameliyat sonrasında doktor tarafından önerilen korseler, ameliyatı takip eden birkaç ay boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Operasyondan sonra bir süre alkol ve sigara tüketilmemelidir.
  • İyileşme süreci tamamlanmadan önce ağır ve zorlayıcı işler yapılmamalıdır.
  • Bel bölgesini zorlayacak olan hareketlerden bir süre kaçınılmalıdır.
  • Doktor tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Kaburga çıkarma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Ankara Kaburga Çıkarma Ameliyatı Fiyatları

  Ankara kaburga çıkarma ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?