Saç Ekimi Ankara

  Saç ekimi Ankara, greft adı verilen saç köklerinin toplanarak, saçın azaldığı bölgelere nakledilmesi ile yapılan bir işlemdir. Saç ekiminde günümüzde en çok tercih edilen yöntem FUE tekniğidir. FUE saç ekimi, hem daha konforlu olduğu hem de hastanın günlük yaşama daha rahat devam etmesini sağladığı için daha çok tercih edilmektedir.

  Özellikle pansuman süresinin kısa olması ve işlemden sonra hiç iz kalmaması, FUE saç ekimini günümüzün en avantajlı saç ekim yöntemi yapmaktadır. Yazımızın devamında saç ekimi ve FUE saç ekimi hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara saç ekimi fiyatları için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Saç Ekimi Nedir?

  Saç ekimi, özellikle erkekler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Erkek tipi saç dökülmesi ve kellik, erkeklerde erken yaşlarda başlayabilir. Kellik olmasa da saçın azalması kişide estetik kaygılara neden olabilir. Saç ekimi, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kişilere kalıcı ve etkin bir çözüm sunmaktadır.

  FUE Saç Ekimi Ankara

  FUE saç ekimi yönteminde ileri teknoloji, mikro motorlar kullanılır. Mikro motorlar yardımı ile saçlı bölgeden, saç kökleri (greftler) toplanır. Her greftte yaklaşık 2 – 3 saç teli bulunmaktadır. Toplanan saç kökleri, hedeflenen bölgeye transfer edilir. Transfer için uygulama yapılacak alanda, dermapen ile mikro kanallar açılır. FUE yöntemiyle saç ekimi yaptıranların büyük bir çoğunluğunda işlem tek seansta tamamlanır.

  FUT ve FUE Saç Ekiminin Farkları Nelerdir?

  Saç ekiminde kullanılan geleneksel yöntem olan FUT, günümüzde yerini FUE teknolojisine bırakmıştır. Saçlar uzunken, saç kökünün saç derisi ile birlikte çıkarılmasıyla yapılan FUT, bölgede iz kalmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda yaklaşık 15 günü bulan, uzun pansuman dönemiyle de kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir.

  Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ekimi, lokal anestezi ile yapılır. Bu nedenle hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem ortalama 5 saat sürmektedir. Saç ekimine başlamadan önce, kişinin saç yapısı incelenir. Ne kadar grefte ihtiyaç duyulduğu, saçların çıkış yönü ve ön saç çizgisi belirlenir. Saç ekiminden önce saçların tıraş edilmesi tercih edilir. Tıraşsız yöntemde açılan kanallar çok net görünmediği için uygulama süresi uzayabilmektedir. Bu da hem hasta hem de uygulama yapan hekim için yorucu bir sürece dönüşmektedir.

  Saç Ekiminin Başarısı Nelere Bağlıdır?

  Saç ekimi, doktorun deneyimini ve uzmanlığını ön plana çıkaran bir işlemdir. Çünkü FUE saç ekimi sırasında bölgeye açılan mikro kanalların, kıl köklerine uyumlu olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda saç yönünün doğru belirlenmesi, ön saç hizasının doğru şekillendirilmesi ve saç yoğunluğuna karar verilmesi de sonuçları etkilemektedir. Ankara saç ekimi ve uygulanışı hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  FUE Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Saç ekimi yapıldıktan sonra, saç kökleri bölgeye tam olarak uyum sağlayana kadar, dikkatli olmak gerekir. Bu süreç yaklaşık 2 haftayı bulabilir. 2 hafta boyunca saçların güneş ve yağmurdan korunması oldukça önemlidir. Aynı zamanda uygulama yapılan bölgenin sürtünmeye karşı korunması da gerekmektedir. Başarılı sonuç alabilmek için uygulama yapıldıktan sonraki birkaç gün, saçların yıkanmaması gerekmektedir.

  Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Saç Yıkanır?

  Saç ekiminden sonraki ilk saç yıkama, doktor tarafından yapılır. Bu yıkamanın amacı aynı zamanda işlemden sonra kabuk tutan bölgeleri temizlemektir. Bunun için özel bir solüsyon kullanılır. Pansuman yapılır ve özel bir krem sürüldükten sonra yıkama işlemi tamamlanır.

  Saç Ekiminden Sonra Saçlar Dökülür Mü?

  Saç ekiminden sonraki 15 gün ile 45 gün arası, ekilen saç telleri yoğun bir şekilde dökülür. Bu durum FUE saç ekimi yaptıranları korkutsa da oldukça doğal, beklediğimiz bir süreçtir. Şok dökülme dediğimiz bu durumda, saç kökleri deride kalır. Dökülenler yalnızca kıllardır. Dolayısıyla kısa süre içerisinde bu saçlar yeniden büyür ve bölgedeki kel görünüm giderek azalır.

  Saç Ekiminin Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Saç ekimi, doğru koşullarda ve uzman bir hekim tarafından yapıldığı sürece oldukça başarılı sonuçlar verir. Şok dökülmeden sonra, yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında, ekilen saç köklerinden yeni saçlar tamamen çıkmış olur. Böylece kişi yaşlanma belirtilerine meydan okuyabilir, daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilir.

  FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • FUE, günümüzde bu alanda kullanılan en son ve yeniliklere en kolay adapte olan saç ekim yöntemidir.
  • İşlemden sonra uygulama yapılan bölgelerde iz kalmamaktadır. Bu da FUE’nun en büyük avantajlarından biridir.
  • FUT tekniğine göre çok daha konforludur. Ayrıca köklerin tek tek ayrıştırılmasına gerek olmadığı için çok daha kısa sürede tamamlanır.
  • Sadece 3 – 4 günlük pansuman yapmak yeterlidir.
  • Tek seansta 2500 – 3000 greft transfer edilebilir. Bu nedenle saç ekimi yaptıranların büyük bir çoğunluğunda işlem tek seansta tamamlanır. Gerekli durumlarda da yeniden seans yapılmasına imkân veren bir işlemdir.
  • Kişi ertesi gün günlük yaşamına dönebilir. İşlerini yapmak için toparlanmış haldedir. FUT yönteminde ise bu süre çok daha uzundur.

  Ankara Saç Ekimi Fiyatları

  Saç ekimi yaptıranların büyük bir çoğunluğu, elde ettikleri sonuçlar sayesinde yaşam kalitesinin yükseldiğini, daha özgüvenli olduklarını söylemektedir. Saç ekimi fiyatları ise standart değildir. Uygulama yapılan greft yoğunluğuna ve işlemin detaylarına göre değişir. Bu nedenle Ankara FUE saç ekimi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?