Meme Yağ Transferi Ankara

  Meme yağ transferi Ankara; günümüzde en sık tercih edilen meme büyütme yöntemlerinden biridir. Özellikle silikon ile göğüs büyütme yöntemini tercih etmeyen ve göğüslerinde hafif belirginleşme isteyen hastalarımız için idealdir. Meme yağ transferi de protez ile meme büyütmede olduğu gibi anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ancak en büyük farkı; cerrahi kesi yapılmamasıdır.

  Yağ transferinde kişinin kendi vücudundan alınan yağ, meme bölgesine enjekte edilir. Böylece göğüslerin dolgunlaşması sağlanır. Meme yağ transferinden sonra göğüslerde 1 – 2 cup büyüme sağlanabilir. Yazımızın devamında meme yağ transferi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara meme yağ transferi ile meme büyütme Ankara için ise Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Meme Yağ Transferi Neden Yapılır?

  Meme büyütme işlemi, günümüzde kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Meme boyutundan memnun olmayan ya da zamanla göğüslerinin dolgunluğunu yitirdiğini düşünen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Göğüs bölgesi, kişinin dış görünüşü üzerinde oldukça belirleyicidir. Kalçalarla ve genel fiziki yapıyla uyumlu göğüsler, hem kıyafetlerin daha çekici görünmesini hem de kişinin kendini daha özgüvenli hissetmesini sağlar.

  Meme yağ transferi sayesinde memelerin dolgunlaştırılması mümkündür. Özellikle meme boyutunu hafif büyütmek isteyen, büyük bir değişime ihtiyacı olmasa da meme yapısını belirginleştirmek isteyen kişilere meme yağ transferi yapılabilir. Meme protezi olmadan meme büyütmek isteyen hastalarımız için de ideal bir işlemdir.

  Meme yağ transferi;

  ● Meme asimetrilerini gidermek
  ● Göğüslerin daha dolgun ve çekici görünmesini sağlamak
  ● Silikonla meme büyütme ameliyatı yapılan hastalarda daha doğal bir görünüm elde etmek
  ● Meme şekli problemi olan kişilerde memeye şekil verebilmek için yağ enjeksiyonu yapılabilir.

  Meme Yağ Transferi Kimlere Yapılabilir?

  Meme yağ transferi, ciddi sağlık sorunları olmayan, 18 yaşından büyük, her kadına yapılabilir. Ancak memenin yapısı da önemlidir. Çünkü transfer edilen yağın tutması için bir miktar meme dolgunluğu gerekmektedir. Bunun yanında kişinin genel vücut yapısı da yağ transferi yapılıp yapılamayacağını belirler. Çünkü hastamızdan yağ alabilmek için vücutta belli bir yağ kütlesinin olması gerekmektedir.

  Meme yağ transferi yapılabilmesi için;

  ● Belli bir miktar meme dokusu olması gerekmektedir.
  ● Vücuttaki yağ rezervi yağ alabilmek için yeterli olmalıdır.
  ● Aşırı sarkmış memelerde yağ transferi ya da meme büyütme ameliyatı yapmak zor olabilir. Bu nedenle memenin sarkmış olmaması tercih edilmektedir.
  ● Meme yağ transferi ile 1 – 2 cup büyüme elde edilir. Bu nedenle çok büyük meme isteyen hastalar için uygun olmayabilir.

  Meme Yağ Transferi ile Meme Büyütmenin Avantajları Nelerdir?

  Protez ve yağ transferi de memelerin büyütülmesini sağlayan, başarılı ve güvenilir işlemlerdir. Ancak her yöntemin kendine göre avantajları ve dezavantajları da vardır diyebiliriz. Meme yağ transferinin avantajlarını sıralayacak olursak;

  ● İşlemde kullanılan yağın hasta vücudundan alınan yağ olması. Meme yağ transferinin bu özelliği özellikle vücuduna yabancı bir madde konmasını istemeyen kişiler için oldukça avantajlıdır.
  ● Tamamen doğal bir görünüm elde edilmesi
  ● Asimetrik memelerde oldukça başarılı sonuçlar vermesi
  ● Meme şeklinin bozuk olması durumunda, yapılacak cerrahi müdahaleyi desteklemesi
  ● Vücudun yağ alınan bölgesinde incelme olması. Bu nedenle operasyondan sonra vücudun daha estetik-dengeli görünmesi

  Meme yağ transferinin dezavantajları ise;

  ● Transfer edilen yağın tamamının tutmaması ihtimali
  ● Memenin 3 – 4 cup büyütülememesi
  ● Yağ dokusunun zamanla azalması bu nedenle memelerin küçülmesi.

  Meme Yağ Transferinde Hangi Bölgelerden Yağ Alınır?

  Genellikle yağ dokusunun fazla olduğu bel ve karın bölgesinden yağ alınması tercih edilir. Ancak gerekli durumlarda basenlerden, bacak ve diz içlerinden ya da yağ birikiminin olduğu diğer bölgelerden de yağ alınabilir.

  Meme Yağ Transferi Nasıl Yapılır?

  Memeye transfer edilecek yağlar, vücuttan liposuction yöntemi ile alınır. Liposuction ile alınan yağlar, kapalı ve steril bir ortamda bekletilir. Sonrasında enjektörler yardımı ile memelere enjekte edilir. Enjekte edilen yağın bir kısmı tutunamaz ve kaybedilir. Ancak genellikle %60 – 70 oranında kalıcılık elde edilmektedir. Meme yağ transferi yaklaşık 2 saatte yapılır ve 1 gece hastanede istirahat gerekebilir.

  Meme Yağ Transferinden Sonra Ağrı Olur Mu?

  Meme yağ transferinden sonra ağrı hissedilebilir. Hissedilen ağrı kişinin ağrı eşiğine bağlıdır. Ancak günümüzün modern yöntemleri sayesinde ağrı hissi de giderek azalmaktadır. Yağ enjeksiyonundan sonra morluk ve şişlik nadiren olur. Olsa bile 1 – 2 hafta gibi kısa bir sürede geçer.

  Meme Yağ Transferi Sonrası Emzirme Sorunu Olur Mu?

  Meme yağ transferinde süt kanallarına herhangi bir zarar verilmediği için emzirme sorunu yaşanmaz.

  Ankara Meme Yağ Transferi Fiyatları

  Meme yağ transferi, 18 yaşını geçmiş tüm hastalarımıza güvenle uygulanabilir. Her hastamızda vücuttan alınması gereken yağ miktarı ve işlemin kendi süreci farklıdır. Bu nedenle yağ transferi fiyatları da kişiden kişiye değişebilmektedir. Ankara meme yağ transferi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?