Vaser Liposuction Ankara

  Vaser liposuction Ankara; ultrasound (USG) ses dalgaları kullanılarak yapılan liposuction uygulamasıdır. İşlemde kullanılan ultrasound dalgalar, çevre dokulara, damar ve sinirlere hiçbir zarar vermediği için dokuya en saygılı liposuction yöntemlerinden biridir.

  Vaser liposuction, özellikle bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan kişilerde oldukça başarılı sonuçlar verir. Hiçbir kanama ya da ameliyat izi kalmadan yapılan işlem; bacak, popo, kollar ve bel bölgesi olmak üzere vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilmektedir. Aynı zamanda klasik liposakşın yöntemine göre iyileşme süreci daha az ağrılırdır. Bu nedenle kişi daha çabuk günlük yaşama dönebilmektedir. Ankara vaser liposuction hakkında tüm merak ettiklerini için Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Vaser liposuction, lazer liposuction ve 360 derece liposuction fiyatları için ise kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser liposuction Ankara, ultrasonik ses dalgalarının yağ eritici gücü ile liposuction işleminin güçlerini birleştiren bir uygulamadır. Vaser liposuction uygulamasında amaç; dokulara hasar vermeden yağların sıvı forma gelmesi ve vücuttan uzaklaştırılmasıdır.

  Vaser Liposuction Ankara ile Klasik Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Vaser liposuction uygulamasında işlem öncesinde bölgeye ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Böylece yağlar parçalanır ve sıvı hale getirilir. Sonrasında ise liposuction kanülleri ile yağlar aspire edilir.
  • Ultrasonik ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef alır. Bu nedenle bağ dokularına, damar ve sinirlere zarar vermez. Dolayısıyla kanamaya da neden olmaz.
  • Vaser liposuction, işlemi sonunda elde edilen yağlar yaşayabilir niteliktedir. Bu nedenle alınan yağlar vücudun farklı bölgelerine enjekte edilebilir.
  • Vaser liposuction uygulamasından sonra diğer yöntemlere oranla çok daha az ağrı, morarma ve şişlik olmaktadır. Ciltte dalgalı görünüm olmaz.
  • Ultrasonik dalgalar, bölgedeki kolajen ve elastin liflerin aktifleşmesine de yardımcı olur. Bu nedenle hem bölgesel yağlanmadan kurtulmak hem de vücudu şekillendirmek mümkündür.

  Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

  Ankara liposuction uygulamaları, hiçbir zaman spor ve diyetin yerini tutmaz. Bu nedenle kilo vermek için pratik bir yol olarak düşünülmemelidir. Vaser liposuction uygulamasında da amaç; kişinin daha sıkı ve toparlanmış vücuda sahip olmasıdır. Temel olarak bölgesel yağlanmanın vücuttan uzaklaştırılması sağlanır.

  Liposakşın işlemleri;

  • İdeal kilosunun %30’luk oranı içinde olan
  • Derisi sıkı ve elastik olan
  • Ameliyata girmesine engel olacak bir rahatsızlığı bulunmayan (Ya da ameliyat sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığı olmayan)
  • Gerçekçi beklentileri olan herkese yapılabilir.

  Hamilelik ve emzirme döneminde liposuction uygulamalarının yapılması tavsiye edilmez.

  Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  • Uyluk
  • Kalça ve popo bölgesine
  • Karın ve bel bölgesine
  • Üst kollara
  • Sırt
  • Bacak içi
  • Göğüs kafesi
  • Yanak, çene ve boyun bölgesine
  • Baldır ve ayak bileklerine vaser liposakşın yapılabilir.

  Vaser Liposakşın Nasıl Yapılır?

  Vaser liposuction ile küçük bir bölgeden, az miktarda yağ alınacaksa işlem lokal anestezi ile yapılabilir. Ancak geniş bölgeler için genellikle genel anestezi tercih edilir. Öncelikle bölgedeki yağlar ultrasonik ses dalgaları yardımıyla sıvı hale getirilir. Sonrasında ise liposuction kanülleri ile aspire edilir.

  Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vaser liposuction’da kullanılan ses dalgaları, sinirlere zarar vermez. Doğrudan yağ dokusuna etki eder. Bu nedenle lazer liposuction’a göre ağrı ve acı hissi daha azdır. Liposakşın uygulamasından sonra kişinin yaklaşık 2 – 3 hafta süreyle korse kullanması tercih edilir. Bölgede şişlik ve hafif morluklar görülebilir. Bol su tüketimi, ödemin hızla yok olmasına yardımcı olacaktır. Vaser liposuction uygulamasından sonra (eğer işlem genel anestezi ile yapıldıysa) 1 gün hastanede istirahat gerekebilir.

  Lazer Liposuction ile Vaser Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Vaser liposuction uygulamasında lazer liposuction gibi dokulara yoğun ısı verilmez. Bu nedenle çevre dokularda ısı oluşmaz. Dolayısıyla işlem sonrasında ödem ve ciltte düzensizlik riski de daha azdır. Ödemin vücuttan atılma süresi ve kişinin günlük yaşama dönme süresi de daha kısadır.

  Ankara Vaser Liposuction Fiyatları

  Vaser liposuction, spor ya da diyetle yok edilemeyen bölgesel yağların uzaklaştırılması için oldukça etkili bir yöntemdir. İdeal kilodayken bile bölgesel yağlanma sorunu yaşamak mümkündür. Bölgesel yağlar nedeniyle vücudunu beğenmeyen, kıyafet seçiminde özgür davranabilmek ve daha fit görünmek isteyen herkes vaser liposuction yöntemini tercih edebilir. Klasik liposuction uygulamalarına göre çok daha konforlu bir işlem olan vaser liposakşın aynı zamanda sıkılaştırıcı etkisiyle de göz alıcı sonuçlar elde etmemize yardımcı olmaktadır.

  Vaser liposakşın yapılacak bölge, bölgeden alınacak yağ miktarı ve cerrahi süreci ise fiyatları etkiler. Bu nedenle standart bir fiyattan söz etmek doğru olmayacaktır. Eğer Ankara vaser liposuction fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?