Kimyasal Peeling Ankara

  Kimyasal peeling Ankara; özellikle ciltteki çukurların, pürüzlü görünümün ve lekelerin giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Kimyasal peeling ciltte sıkılaşma ya da dolgunluğa neden olmaz. Ancak kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan yorgun görünümün giderilmesine yardımcı olur. Cildi derinlemesine temizler.

  Böylece daha temiz, ferah ve kusursuz bir görünüm sağlar. Kimyasal peeling, beklenen sonuçlara göre, farklı kimyasal karışımlarla, farklı derinliklere yönelik yapılabilir. Kimyasal peeling hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara kimyasal peeling fiyatları için ise kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Kimyasal Peeling Nedir?

  Kimyasal peeling; cildi ölü deriden arındırmak ve kusurlu cilt yüzeyinin yenilenmesini sağlamak için yapılan bir cilt bakım yöntemidir. Temel amaç olarak klasik peeling işlemi ile aynıdır. Cildin üst tabakasındaki lekeli ve pürüzlü görünümün azalmasını sağlar. Ancak uygulama aşamasında, kozmetik ürünlerden farklı asitler kullanılır. Bu nedenle cilt daha verimli şekilde yenilenir. Cilt tonunun eşitlenmesi ve cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır.

  Kimyasal Peeling Ankara Ne Amaçla Yapılır?

  Kimyasal peeling;

  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Güneş lekelerinin açılması
  • Yaşlılık lekelerinin hafifletilmesi
  • Hormonal sorunlardan ya da gebelikten kaynaklanan lekelerin giderilmesi
  • Akne ve sivilce izlerinin tedavisi
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması ve çukur görünümün azaltılması için yapılabilir.

  Kimyasal peeling, bu cilt problemlerine tamamen çözüm olabilir. Ya da cildin daha pürüzsüz görünmesine, problemin hafiflemesine yardımcı olabilir. Bu noktada cilt probleminin şiddeti ve ne olduğu belirleyicidir.

  Kimyasal Peeling Ankara Çeşitleri Nelerdir?

  Kimyasal peeling işlemi, etkinlik derecesine göre yüzeysel, orta derinlikte ve derin peeling olmak üzere üç farklı şekilde uygulanabilir.

  Yüzeysel Peeling

  Genellikle meyve asidi ve kombinasyonları ile uygulanan peeling türüdür. Etkisini yoğun olarak cildin en üst katmanında gösterir. Cildin üst tabakası olan epidermisi yeniler. Daha kalın bir epidermal tabaka oluşması için uyarı verir. Özellikle hafif dereceli cilt lekelerinin açılmasında oldukça etkilidir. Akne, sivilce izi ve ve siyah noktaları temizler; cilde daha aydınlık bir görünüm verir.

  Orta Derinlikte Peeling

  Orta derinlikteki peeling; dermis tabakasına kontrollü olarak hasar vererek, cildin yenilenmesini sağlar. Daha koyu renkli cilt lekelerinde ve ince kırışıklıklarda etkilidir.

  Orta derinlikte peeling uygulamasında, cildin bir katman daha altına müdahale edilir. Bu nedenle uygulama sonrasında cilde daha özenli davranmak, dış etkenlerden korumak gerekebilir. Uygulamadan sonraki 2 – 3 günde cilt daha koyu bir renk alır ve döküntüler başlar. Kimyasal peeling yaptıranlar ilk başta endişelense de bu beklediğimiz bir yan etkidir. Cilt bu süreçte yenilenir. Yaklaşık 1 hafta sonra ise pürüzsüz ve tertemiz bir görünüm kazanır. Bu süreçte cildin bol bol nemlendirilmesi önemlidir.

  Derin Peeling

  Derin peeling uygulamasında kullanılan solüsyonlar cildin daha derinlerdeki katmanlarına ulaşır. Bu nedenle cildin üst katmanları soyulur. En etkili kimyasal peeling yöntemidir. Akne ve sivilce izlerinde, yaraların tedavisinde ve lekelerin açılmasında etkilidir. Ancak derinin en alt katmanlarına kadar ulaştığı için işlem sırasında bir miktar ağrı hissedilebilir. Uygulama sonrasında cilt çok daha hassas olacaktır. Bu nedenle işlem sonrasında mutlaka güneş kremi kullanılması ve cildin sürekli nemli tutulması gerekir.

  Ankara kimyasal peeling uygulamasında hangi yöntemin size uygun olacağını öğrenmek için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Kimyasal Peeling Ankara Nasıl Yapılır?

  Kimyasal peeling uygulamasından önce cilt yapısı ve mevcut cilt problemleri değerlendirilir. Buna uygun kimyasal peeling yöntemi seçildikten sonra işleme başlanır.

  Kimyasal peeling uygulamasından önce cildin iyice temizlenmesi, kirden arındırılması şarttır. Cilt temizlendikten sonra hazırlanan solüsyon cilde uygulanır. Uygulama yaklaşık 10 – 20 dakika sürer.

  Kimyasal Peeling Etkisi Ne Zaman Görülür?

  Kimyasal peeling uygulamasından sonra etkileri hemen gözlemek mümkün olmaz. Öncelikle cildin soyulmasını ve yenilenmesini beklemek gerekir. Bu süre kişinin cilt yapısına göre de değişmekle birlikte yaklaşık 1 haftayı bulabilir. Soyulma tamamlandığında parlak, pürüzsüz ve aydınlık cilt ortaya çıkar. Leke görünümü ve çukurlaşmaya neden olan sivilce izleri büyük oranda azalır.

  Kimyasal Peeling Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Kimyasal peeling uygulaması, cildi soyarak etkisini gösterir. Bu nedenle uygulamadan sonra cilt daha hassas olacaktır. Aynı zamanda yenilenme sürecinde olduğu için de bol bakıma ve özene ihtiyaç duyar. Kimyasal peeling uygulamasından sonra;

  • Ciltte kabuklar oluşur. Kimyasal peeling yaptıranların çoğu bu kabukları soyarak, hızlıca iyileşme sağlamaya çalışmaktadır. Ancak kabukların soyulması cilde zarar verir. Dolayısıyla kimyasal peeling uygulamasından sonra cilde olabildiğince az dokunulması tercih edilmektedir.
  • Kimyasal peeling sonrasında cildiniz hassas olacağı için her zaman kullandığınız temizleyicilere bile tepki verebilir. Ürünlerin içerisindeki asit dengesi cildiniz için uygun olmayabilir. Bu nedenle kimyasal peeling’den sonra mutlaka doktorunuzla kullanacağınız ürünler hakkında konuşmanız gerekir.
  • Kimyasal peeling’den sonra cilt güneşe karşı oldukça hassas hâle gelir. Bu nedenle düzenli olarak, yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmak gerekir.
  • Cildiniz toparlanana kadar makyaj yapmanız cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Dolayısıyla uygulamadan sonra, yaklaşık 1 hafta süreyle kozmetik ürün kullanımından kaçınmak gerekir.

  Ankara Kimyasal Peeling Fiyatları

  Kimyasal peeling fiyatları, uygulama yapılan kliniğe ve işleme göre değişebilmektedir. Bu nedenle kimyasal peeling fiyatları hakkında doğrudan kliniğimizden bilgi alabilirsiniz. Ankara kimyasal peeling fiyatları hakkında tüm merak ettiklerini sorabilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?