Sivilce İzi Tedavisi Ankara

  Sivilce izi tedavisi Ankara, aktif sivilceler geçtikten sonra ciltte kalan sivilce izlerinin giderilmesi için uygulanan tedavidir. Sivilcenin derinliğine göre farklı yapıda olabilirler. Küçük ve yüzeysel sivilcelerin izleri genellikle kendiliğinden geçer. Ancak iltihaplı, derin sivilceler iz bırakabilir. Bu izler hem kadınlar hem de erkekler için bir sorun olabilir.

  Sivilce izleri kişinin pürüzsüz, sağlıklı bir cilde sahip olmasını engeller. Estetik kaygılara neden olabilir. Sivilce izi tedavisi Ankara işlemine yönelik pek çok kozmetik ürün olsa da kalıcı ve en etkin sonuçlar lazer tedavileri ile alınmaktadır. Q-Switched Nd: Yağ lazer ile yapılan karbon peeling tedavileri ya da fraksiyonel lazer ile yapılan uygulamalar sayesinde sivilce izleri bariz şekilde azalır. Kişinin cildi pürüzsüze yakın bir görünüm kazanır.

  Ankara sivilce izi tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Sivilce İzi Neden Kalır?

  Sivilceler, ergenlik çağında olanların olduğu kadar yetişkin bireylerin de şikâyetlerinden biridir. Hormonal ya da mevsimsel değişimler sonucu çıkan, küçük ve yüzeysel sivilcelerin genellikle izi kalmaz. Ancak iltihaplı sivilceler, bıraktıkları izler nedeniyle kabusa dönüşebilirler. Bu noktada sivilcelerin bıaktığı izler de farklı sınıflara ayrılır. Bu izlerin bazıları cildin alt katmanlarına kadar işlemiştir. Kimisi ise daha yüzeydedir ve daha kolay tedavi edilebilir.

  Icepick skar dediğimiz izler, çukur izleri olarak da bilinir. Dar ve derin görünümlüdürler. Cildin alt katmanlarında bulunan yağ tabakasına kadar ulaşabilirler.

  Boxcar skarlar ise icepick sivilce skarlarına göre daha derindedir. Bu skar türü aynı zamanda lazer tedavisinde en başarılı sonuçları aldığımız, tamamen yok etmenin mümkün olduğu izlerdir.

  Rolling skarlar, yuvarlak yapıdadır ve yara izine benzer. Dalgalı bir görünüme neden olurlar.

  Icepick skar, boxcar skar ve rolling skar; tüm dünyada en yaygın görülen sivilce izi türleridir. Bunun yanında keloid yara izi olarak adlandırılan, kaşıntılı sivilce izleri de vardır.

  Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Ankara Nasıl Olur?

  Lazerle sivilce izi tedavisinde, izin türüne, yapısına göre farklı lazer türleri tercih edilebilir:

  Fraksiyonel Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi

  Sivilce izi tedavisinde en çok kullanılan lazer türüdür. Fraksiyonel lazer, cildin alt katmanlarına kadar etki edebilir. Temelde, cildin kendi kendini onarmasını sağlar. Cildin alt dokularına mikro düzeyde hasar verir. Kanallar açar. Bu kanallar cilt sağlığı açısından ciddi riskler oluşturmaz. Ancak cildi uyarır ve yenilenme sürecini başlatırlar. Bu nedenle cilt kolajen ve elastik liflerden de güç alarak onarım sürecine girer. Cildin üst katmanları yenilenir ve sivilce izleri azaltılabilir.

  Karbon Peeling ile Sivilce İzi Tedavisi

  Q-Switched Nd:Yağ lazer ile yapılan karbon peeling, sivilce izlerinde en başarılı sonuçları veren uygulamalardan biridir. Karbon peeling’in özelliği; lazer uygulamasından önce cilde karbon solüsyonu sürülmesidir. Karbon solüsyonu, gözenek ve izleri boyar. Böylece lazerin melanin hücreleri tarafından daha kolay, yoğun şekilde emilmesini sağlar.

  Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi Kaç Seansta Tamamlanır?

  Lazer tedavilerinde seans sayıları kişinin ihtiyaçlarına ve tercih edilen yönteme göre değişir. Bu nedenle seans sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Uygulamanın güvenli bir şekilde tamamlanabilmesi için seanslar arasına 3 – 4 hafta konulması gerekir. Ortalama olarak söyleyecek olursak; 4 – 6 haftalık seans sonucunda hastalarımız daha aydınlık, pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşabilmektedir. Aynı zamanda lazerin sıkılaştırıcı etkisi sayesinde cilt yenilenmiş ve çok daha genç görünmektedir.

  Sivilce İzi Tedavisi Ankara Fiyatları

  Sivilce izi tedavisinden sonra kişilerin hem özgüveni yükselmekte hem de ciltte aydınlık sağlanmaktadır. Sivilce izlerinin bıraktığı pürüzsüz görünüm gider; yerine daha sağlıklı, temiz ve ışıltılı bir cilt görünümü gelir. Lazer sayesinde cilt sıkılaşır, gençleşir ve güçlenir. Sivilce izi tedavisinde kullanılan lazer türü ve seans sayısı fiyatları değiştirebilir. Bu nedenle her hastamız için lazer fiyatları farklı olabilir. Ankara sivilce izi tedavisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’nın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?