Terleme Tedavisi Ankara

  Terleme tedavisi Ankara, ter bezlerinin aşırı çalışması nedeniyle yaşanan ve kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde düşüren bir problem olan aşırı terleme durumunun tedavi edilmesi amacıyla uygulanır. Farklı yöntemler denenmesine rağmen, aşırı terleme sorununa kesin bir çözüm bulunamayabilir. Günümüzde, özellikle nedeni bilinmeyen ya da kalıtsal aşırı terleme sorununa en iyi çözüm; botoks tedavisidir.

  Botoks hem uzun süren etkisi hem de başarılı sonuçları nedeniyle terleme sorunu olan kişilerin konforlu hissetmesini sağlamaktadır. Botoks ile terleme tedavisi nedir, nasıl yapılır ve kimlere yapılabilir gibi sık sorulan sorulara yazımızın devamında yer vereceğiz. Terleme tedavisi Ankara ve fiyatları için ise kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Muharrem Demiroğulları’ndan randevu alabilirsiniz.

  Aşırı Terleme Neden Olur?

  Terleme; vücudumuzun ısı kontrolünü sağlamak için verdiği doğal bir tepkidir. Ancak terlemenin sürekli ve aşırı olması, istenmeyen bir durumdur. Aşırı terleme sorunu olan kişiler serin ortamlarda, oturur durumda iken bile terleyebilirler. Terleme sorunu genellikle bölgesel olarak görülür. El, ayak ve koltuk altı bölgeleri en yaygın görüldüğü bölgelerdir.

  Aşırı terlemenin nedenleri ise kesin olarak bilinmemektedir. Ancak genetik faktörlerin ya da kişinin fizyolojik özelliklerinin bu duruma neden olduğu düşünülmektedir.

  Aşırı Terleme Tedavisi Var Mıdır?

  Aşırı terleme tedavisinde, günümüzde en umut verici sonuçları veren botoks uygulamasıdır diyebiliriz. Aşırı terlemenin henüz bilinen kesin bir tedavisi yoktur. Kişi terleme şikâyetini azaltmak için farklı yöntemler ya da kozmetik ürünler deneyebilir. Bu yöntemlerin birçoğu geçici etki gösterir.

  Botoks ile Terleme Tedavisi Mümkün Mü?

  Günümüzde botoks hem estetik hem de tıbbî tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Tedavi amacıyla kullanım alanlarının başında da terleme tedavisi gelmektedir.

  Botoksun Aşırı Terleme Tedavisinde Etkisi Nedir?

  Botoks yani “botulinum toksin” bakterilerden elde edilen bir ekzotoksindir. Uygulandığı bölgedeki kasların aşırı çalışmasını engelleyerek etkisini gösterir. Aşırı terleme olan bölgeye botoks yapıldığında, bölgedeki ter bezlerinin aşırı çalışması engellenir. Terleme olsa bile normal düzeydedir. Bu nedenle kişinin günlük yaşamına engel olan koku ve ıslaklık hissi de sorun olmaktan çıkar.

  Botoks ile Terleme Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

  Ankara botoks ile terleme tedavisi de diğer botoks uygulamaları gibi enjeksiyon ile yapılır. Terleme olan bölgeye, uygun dozda botulinum toksin enjekte edilir. Botoks uygulamasında kullanılan iğneler oldukça küçüktür. Bu nedenle şiddetli bir acı hissedilmez. Ancak hastalarımızın daha rahat hissetmesi için bölgeye anestezik kremler uygulanabilir. El, ayak ve kol altı bölgelerine botoks ile terleme tedavisi yapılabilir.

  Botoks ile Terleme Tedavisi Kalıcı Mıdır?

  Botoks ile terleme tedavisinin etkisi yaklaşık 6 – 8 ay devam eder. Aşırı terlemenin henüz kesin ve kalıcı bir tedavisi yoktur. Bu nedenle botokstan alınan sonuçların diğer yöntemlere göre daha uzun süre etki ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle mevsim geçişlerinde botoks ile terleme tedavisi yaptıranlar, tüm seneyi rahatça geçirmektedir.

  Ankara Botoks ile Terleme Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Botoks ile terleme tedavisinin etkileri yaklaşık 1 hafta sonra etkilerini göstermeye başlar. Etkisi tamamen kaybolana kadar da devam eder. Etki ve kalıcılık süreleri, kişinin cilt yapısına ve uygulama yapılan bölgeye göre de değişebilmektedir.

  Ankara Botoks ile Terleme Tedavisi Güvenilir Midir?

  Botoksun terleme tedavisinde kullanılması giderek yaygınlaşmaktadır. Tıp eğitimi almış, güvenilir doktorlar tarafından yapılan terleme botoksunda yan etki ihtimali oldukça azdır. Enjeksiyondan kaynaklanan hafif kızarıklık ve şişkinlik ise kısa süre sonra, kendiliğinden geçer.

  Botoks ile Terleme Tedavisi Ankara Fiyatları

  Aşırı terleme kişinin el sıkışmaktan ya da toplu ortamlarda ayakkabı çıkarmaktan kaçınmasına neden olan; koku nedeniyle sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bir durumdur. Kişinin bu sorunla başa çıkabilmesi için en uzun süre, en yoğun etkiyi gösteren yöntemi bulması önemlidir. Bu noktada botoks tedavisi hem pratik hem de uzun süreli etkisi ile kişiye büyük bir rahatlık sunmaktadır.

  Ankara botoks ile terleme tedavisi fiyatları ise uygulama bölgesine ve dozuna göre değişebilir. Kliniğimizin botoks fiyatlarını öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?